Skocz do zawartości
permament error

Asus F3scvs. Hp Dv6670ew Vs Acer5720g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trzy bardzo zbliżone do siebie (parametrami i cenowo) laptopy. Trudny wybór, a diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Byłbym wdzięczny za ewentualne komentarze i opinie o tych modelach, zwłaszcza użytkowników, może pozwolą dokonac prawidłowego wyboru. :) Swoje uwagi zamieszczam przy opisie modeli- jestem ciekaw, czy je podzielacie :unsure:

 

KONKURENCI

HP Pavilion dv 6670ew

Asus F3 SC-AS218E

Acer TravelMate 5720G-302G25

 

SPECYFIKACJA SPRZĘTU ( w skrócie):

Asus:

procesor Intel Core 2 Duo T7250 (2.0GHz, 4MB pamięci L2 Cache, 800 MHz), RAM 2 GB, Wbudowana pamięć flash 1024 MB, matryca WXGA+ 1440 x 900, dysk 160 Gb (5400 obr/min), karta graficzna Nvidia GeForce Go8400 128MB VRAM (384 TurboCache)(384 całkowitej), 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet, ExpressCard 34, blue tooth, Wi-Fi, DVI-D, VGA, S-Video, czytnik kart pamięci 7 w 1, 4 portyUSB, czytnik linii papilarnych, Platforma szyfrująca TPM, za to brak Irda, PCMCIA, 6 komorowa bateria na 2,5 h pracy, 2,95 fg wagi, Vista business, plus Norton na 3 miechy. CENA ok.4200

Uwagi

zwiększona rozdzielczość przy tej wielkości matrycy- daje w efekcie pomniejszony obraz, co niektórym użytkownikom ponoć przeszkadza, okrojony interface (brak portu podczerwieni, PCMCIA i ExpressCard 54), plus za flasha

 

HP:

procesor Intel Core 2 Duo T7250 Advanced Smart Cache(2.0GHz, 4MB pamięci L2 Cache, 800 MHz), RAM 2 GB, matryca WXGA 1280 x 800, dysk 160 Gb (5400 obr/min), karta graficzna Geforce G8400GS (DirectX10. SM 4.0. PureVideo) 128 Mb (256 całkowitej) ExpressCard 34, ExpressCard54, 10/100 Mbps Ethernet, blue tooth, Wi-Fi, , VGA, S-Video, czytnik kart pamięci 5 w 1, 3 portyUSB, czytnik linii papilarnych, Platforma szyfrująca TPM, za to brak Irda, PCMCIA,DVI-D, 6-komorowa bateria na 3 h pracy, Vista Premium, Works, 3,1 kg, gwarancja 24 mies. CENA- ok. 4400

Uwagi

słabsza karta graficzna niż u konkurentów, niepełny interface, ponoć delikatny i... najdroższy

 

Acer:

procesor Intel Core 2 Duo T7300 Santa rosa , 2 GHz, 4 Mb, 800 Mhz, RAM 2 Gb, matryca WXGA 1280x800, dysk 250 Gb, 4200 obr/min, karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 2400 XT, 256 Mb, 10/100/1000BaseT Gigabitethernet, ExpressCard 34, ExpressCard54, blue tooth, Wi-Fi, , VGA, S-Video, czytnik kart pamięci 5 w 1, 4 portyUSB, Irda, PCMCIA,DVI-D, gniazdko Kensington, brak czytnika linii papilarnych i platformy szyfrującej TPM, Vista Preminum, Norton, waga ??, gwarancja 12-24 mies., Cena ok. 3900.

Uwagi

Najbardziej kontrowersyjny. Plusem jest zaawansowany procesor, nieco lepsza karta graficzna ( w porównaniu do konkurentów), wypasiony interface (m.in.zarówno PCMCIA i expCard, IRDA), brak dupereli typu czytnik linii papilarnych policzam za plus, dużym minusem wolny, wielgachny i mulący kompa twardy dysk (4200 obr.min!!!) i dość mizerna kamera internetowa. Acery mają u niektórtych niezbyt pozytywna opinię.

 

Początkowo moim faworytem był HP. Dobra firma, ponoć udany model. Do Asusa skutecznie mnie zniechęcono tą męczącą zwiększoną rozdzielczością- komputer ma służyć także do surfowania po sieci, pisania i rozrywki. Przyznam się że zaintrygował mnie acer. ma potencjał, który można wykorzystać, zmieniając twardy dysk na mniejszy i szybszy. Póki co jednak ma w sobie to wolne [ciach!]o- byc może do końca gwarancji.

Jakie są Wasze opinie?

Edytowane przez permament error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z mojego dv6670 jestem zadowolony, nie gram w jakies crysisy wiec 8400 mi starcza :} jesli potrzebuejsz czegos z mocniejsza grafa to wez F3-SV z 8600 na pokladzie

Edytowane przez kukov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie. Pojawił się jeszce jeden mocny kandydat-

Asmobile Z96S na kadłubku Asusa, ale z itel corem T7500, taktowany 2,2 GHz, procesorem 2 Gb Ramu z szyną 667 MHz. Bez oprogramowania 3550 zeta., mozna dokupić Xp Home (270PLN), oraz szybszy dysk 160 Gb Sata II 7200 prm (150 zeta). Razem daje całkiem miły komputerek za 4k zł. Karta graficzna to GeForce Go 8600 M GS i tu jest big problem- chodzi ponoć tylko z vistą, nie ma driverów pod XP. Ktoś miał ten problem i go rozwiązał?

TUTAJ SPECYFIKACJA

Edytowane przez permament error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego?

Mam tego laptopa z tym że z lepsza grafiką bo 8600GS. Sprawuje się bardzo dobrze ... gram nawet w Wiedźmina pod vistą ;]

 

Jeśli chodzi o Acera to fakt ma niezłe wnętrze ale marka nie cieszy sie dobra opinia ze wzgledu na czeste awarie podzespołów które posiada. Poprostu częste serwisowanie i kupa nerwów z błaganiem o kontakt z serwisem + czekanie na łaskawe odbieranie telefonów.

 

HP hmm wydaje się byćw porządku ... szczerze nie miałęm kontaktu z HPkami wiec do niego nic nie mam .... zaletą Ausa może być tu rozdziałka 1440 x 900 co koledze przeszkadza z tego co czytam ale zawszemozesz ja zmniejszyc prawda ;) ?

 

A tak na serio to cały czas pracuje na tej rozdzielczosci i jest naprawde w porzadku z tym ze tak jak pisze mam 8600GS a nie 8400 wiecnie wiem jak na tej karcie by to szło..

 

Pozdrawiam i życze dobrego i trafnego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...