Skocz do zawartości
DrKleiner

Ati Radeon 3870 X2

Rekomendowane odpowiedzi

A jakich gier nie można włączyć?

W podsumowaniu focus ładnie opisał anomalie z bodaj 7.10-7.12.

Po takich rewelacjach spodziewam sie po programistach ATi dosłownie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie te 15 sekund poswiecone na rozwiazanie problemu z ć to taki wielki problem , ze dyskwalifikuje karte z uzytku :D

 

Chociaz ja bym jednak te 8800 gt polecil jak kolega ma monitor mniejszy niz 24" :)

kolega kupuje 24" monitor. Chyba iiyame?

Nie bo po co. A potem kolega będzie się dziwił bo:

Nie ma literki ć, nie może włączyć XXX gier. Ma fajne cienie w Most Wanted. Będzie się dziwił, że w Pro Street jest wolniejszy niż jego własny cień... itd itp...

No w pro stret jest wolniejszy nieznacznie od ultry za 2000zł straszne :lol2: jak on to przeżyje? Pewnie 10% większa wydajność w większości gier pozwoli mu to przeżyć? Czy nie?

Testów na egieldzie nie pokazywałem mu tylko dlatego, że nie mam co do nich zaufanioa i pewności, że są żetelnie przeprowadzone a konkretnie, czy fokus nie dobierał tak parametrów i testowanych gier by nagiąć wynik końcowy, ale nawet jak bym go pokazał, to i tak nic co by miało zniechęcić od zakupu x2 tam nie ma, pewne niedpracowanie sterowników 7.12 pewnie usuną w kolejnych wersjach i dwa rdzenie będą wstawać we wszystkich tytułach.

Smutne jest to, że pomimo tak dobitnych faktów fanATicy wiedzą i tak swoje. Swoją drogą - miłośc robi z ludźmi dziwne rzeczy [;

To, że jakko redaktor egieldy wypowiadasz się w tak nieobiektywny sposób także podważa wiarygodność waszych testów.

Jeszcze raz zapytam, jak to się dzieje, że na całym świecie ta karta wypadła lepiej niż w teście focusa? Przykład to tytuł najmocniejszej karty www.tomshardware.com dla 3870x2 portal "conieco" większy B-) ogólnoświatowy i podlegający bardziej skrupulatnej ocenie milionów jego czytelników niż egielda

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To, że jakko redaktor egieldy wypowiadasz się w tak nieobiektywny sposób także podważa wiarygodność waszych testów.

Jeszcze raz zapytam, jak to się dzieje, że na całym świecie ta karta wypadła lepiej niż w teście focusa? Przykład to tytuł najmocniejszej karty www.tomshardware.com dla 3870x2 portal "conieco" większy B-) ogólnoświatowy i podlegający bardziej skrupulatnej ocenie milionów jego czytelników niż egielda

Moze dlatego , ze istnieja rozne procedury testowe , a Focus nie testuje w time demo , demkach ktore sa optymalizowane , a testy wykonuje w czasie rzeczywistej gry , jednoczesnie szukajac miejsc , ktore zazywaja karty graficzne... O taki przyklad , po zabawie z Perseus Mandate sam moge wykazac takie miejsca , gdzie moja grafa lapie framedropy. Uwazasz to za mission impossible? Bez przesady.

 

Czemu Daron tak pisze jak pisze? Bo widoczie jako forumowicz jest podobnie wychowany do czesci z nas - nie chce polecic gowna i narazic ludzi na strate kasy skoro mozna taniej i lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam, jak to się dzieje, że na całym świecie ta karta wypadła lepiej niż w teście focusa?

a jak to sie dzieje, ze samochod mi pali wiecej niz producent podaje? juz odpowiadam - metodologia pomiaru. i teraz pytanie komu wierzyc - producentowi, czy rachunkowi ze stacji? a moze na stacji mnie oszukuja? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w pro stret jest wolniejszy nieznacznie od ultry za 2000zł straszne :lol2: jak on to przeżyje? Pewnie 10% większa wydajność w większości gier pozwoli mu to przeżyć? Czy nie?

Problemy z czytaniem też macie? I jak tu rozmawiać z ludźmi, którzy nawet czytac nie potrafią?

 

Testów na egieldzie nie pokazywałem mu tylko dlatego, że nie mam co do nich zaufanioa i pewności, że są żetelnie przeprowadzone a konkretnie, czy fokus nie dobierał tak parametrów i testowanych gier by nagiąć wynik końcowy, ale nawet jak bym go pokazał, to i tak nic co by miało zniechęcić od zakupu x2 tam nie ma, pewne niedpracowanie sterowników 7.12 pewnie usuną w kolejnych wersjach i dwa rdzenie będą wstawać we wszystkich tytułach.

I ortografia też się kłania. Masz prawo nie mieć do nas zaufania - jak każdy inny. Problem w tym, że o ile my podajemy gdzie i jak testujemy to do nas nie ma się zaufania. ALe inne portale, na których to cudowne dzieco AMD wypadło idealnie, nawet słówkiem nie stwierdzają jak testują - i tam zaufanie jest. Bo wypadło lepiej. Gdzie tu logika? Fajnie jest mieć wysoką wydajność we wbudowanym teście prawda? Szkoda, żę nijak się to ma w 70% gier do rzeczywistości, ale co tam. We wbudowane testy gra się najwięcej :lol: .

 

To, że jakko redaktor egieldy wypowiadasz się w tak nieobiektywny sposób także podważa wiarygodność waszych testów.

A to ciekawe - co tam jest nieobiektywnego? Pokazywanie faktów? Cóż, widać rózne mamy definicje obiektywnosci :lol: .

 

Jeszcze raz zapytam, jak to się dzieje, że na całym świecie ta karta wypadła lepiej niż w teście focusa? Przykład to tytuł najmocniejszej karty www.tomshardware.com dla 3870x2 portal "conieco" większy B-) ogólnoświatowy i podlegający bardziej skrupulatnej ocenie milionów jego czytelników niż egielda

Taki 'conieco' większy portal, a tak kiepski test... Ilośc gier - powala na kolana. ojoj! Napracowali się panowie ohoho! Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie tak ten topic i z jednej strony maxymilii broniacy stanowiska AMD/ATI i jego nowego produktu z drugiej strony cala masa ludzi broniaca zaciekle Nvidii i przytaczajaca cos o GX2. Prawda jest taka ze na dzien dzisiejszy Nvidia nie ma czym odpowiedziec na 3870x2 w nowych technologiach. I nie piszcie mi tu o GX2 bo jak narazie to smiac mi sie chce z tego "czegos" czego jeszcze nie ma na rynku. Dodatkowo juz dzisiaj wiele serwisow podaje informacje ze przy GX2 to w zimie mozna wylaczyc kaloryfer a wystarczy otworzyc bok obudowy z kompa i w domu bedzie cieplutko. Nawet sama NV dodala informacje ze ta karta bedzie sie grzala jak cholera i najlepiej ja wlozyc i nie dotykac zeby "SIEBIE" nie uszkodzic.

Wiec na chwile obecna NV niech sie wezmie do roboty bo GX2 na pewno wiele nie zwojuje i moge sobie dac reke uciac ze bedzie kosztowal ok 2k przy 1400 PLN radeona.

I nie pisac mi tu o jakims fanatyzmie bo radeona to mialem tylko 8500 i od tamtej pory ma NV.

 

Poprostu nie stoje po niczyjej stronie tylko stwierdzam fakty na obecna chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie tak ten topic i z jednej strony maxymilii broniacy stanowiska AMD/ATI i jego nowego produktu z drugiej strony cala masa ludzi broniaca zaciekle Nvidii i przytaczajaca cos o GX2.

:blink: chyba tematy pomyliles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: chyba tematy pomyliles.

:blink: chyba nie bardzo. Ok. Moglem dac to w cudzyslowie co tak bardzo pogrubiles.

W dyskusje sie wdawac nie bede bo mi sie nie chce. Poczytam sobie dalej jakies "ciekawsze" wypowiedzi w tym i nie tylko tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:fun:

 

na jednym "specjalistycznym" forum, przemknelo mi info, dlaczego X2 ma takie spadki fps i ogolnie maly min fps :) no wiec, jest sugestia, ze te spadki wynikaja z faktu zastosowania nowej technologii oszczedzania energii, gdzie podczas grania, jezeli stoimy w miejscu i nic nie robimy, karta zmniejsza wydajnosc (taktowanie, V) i stad wynikaja te spadki FPS; jezeli ruszymy dalej, FPS idzie do gory :lol2: widzicie jakie to proste :D to nie wina sterow, gier itd, itp, to genialna nowa technologia ;)

btw: ta technologia nazywa sie ponoc PowerPlay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco

@DaRoN

Pozwólcie prowadzić dyskusję o kartach 3870x2 zamiast snuć swoje przypuszczenia, że AMD uknuło spisek i ich nowa superwydajna karta to tylko ogryzek, który na siłę chcą wcisnąć Bogu ducha winnym klientom.

Rozumiem, że można wyrazić negatywne opinie, przedstawić różne fakty na temat produktu czasem pomijane przez producenta czy jakiś portal, ale to co robicie to jest zwyczajny spam, ilość waszych postów w tym temacie przekracza chyba 50%!

Jak potem mamy czytać temat o naszych kartach jak zamiast dyskusji o problemach i ich rozwiązaniu mamy dziesiątki wypowiedzi fanboyów nVidii? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jaki jest sens kupowania tego cuda gdy za 650zl sa 8800gt ktore po oc nie ustepuje w wikszosci tytulow temu cudakowi od ATI a kosztuje polowe tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My (jako egielda) tylko wyprowadzamy ludzi z błędu marketingowego. Nie pozwolimy by którykolwiek z producentów wciskał kit.

I uwierz mi - w momencie, kiedy doczekasz dnia, gdzie nVidia wyda gniota - zdziwisz się jaka będzie dla niego ocena; Ty, który uważasz nas za masturbatorów nVidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco

@DaRoN

Pozwólcie prowadzić dyskusję o kartach 3870x2 zamiast snuć swoje przypuszczenia, że AMD uknuło spisek i ich nowa superwydajna karta to tylko ogryzek, który na siłę chcą wcisnąć Bogu ducha winnym klientom.

Rozumiem, że można wyrazić negatywne opinie, przedstawić różne fakty na temat produktu czasem pomijane przez producenta czy jakiś portal, ale to co robicie to jest zwyczajny spam, ilość waszych postów w tym temacie przekracza chyba 50%!

Jak potem mamy czytać temat o naszych kartach jak zamiast dyskusji o problemach i ich rozwiązaniu mamy dziesiątki wypowiedzi fanboyów nVidii? :blink:

OK - możemy porozmawiać o problemach związanych z HD 3870 X2.

 

Mam 3870 X2 - to prawda - mogę dać fotkę.

W DiRT jak się rozbiję mam połowe klatek, co przed wypadkiem. Tutaj jest filmik z tego wypadku:

 

W NFS ProStreet cień jest szybszy ode mnie -

 

W jaki sposób mogę rozwiązać problem? Mam najnowsze sterowniki - tzw. Catalyst 8.1 rev 2. Maxymili pomożesz? Pewnie będę musiał poczekać na sterowniki - no trudno - poczekam...

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co on ci może pomóc?

Ile osoób ma tą kartę?

 

My (jako egielda) tylko wyprowadzamy ludzi z błędu marketingowego. Nie pozwolimy by którykolwiek z producentów wciskał kit.

I uwierz mi - w momencie, kiedy doczekasz dnia, gdzie nVidia wyda gniota - zdziwisz się jaka będzie dla niego ocena; Ty, który uważasz nas za masturbatorów nVidii...

buehehe :lol2:

Za dużo emocji wkładasz w swoje posty, by uwierzyć w twój obiektywizm i dystans do tematu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co on ci może pomóc?

Ile osoób ma tą kartę?

buehehe :lol2:

Za dużo emocji wkładasz w swoje posty, by uwierzyć w twój obiektywizm i dystans do tematu :lol:

Co nas to interesuje ile osób ma tę kartę. Chciał rozmawiać o problemach to rozmawiamy.

Nie wiem gdzie tam widzisz emocje. W słowach 'nie pozwolimy'? Błędnie więc rozumiesz mojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens kupowania tego cuda gdy za 650zl sa 8800gt ktore po oc nie ustepuje w wikszosci tytulow temu cudakowi od ATI a kosztuje polowe tego ?

8800gt 256mb? Mówisz taka sama wydajność. No cóż, opinia... ale nie fakt. Nawet w SLI będzie obarczona wadą za małej ilości ramu bo każdy rdzeń korzysta z pamięci oddzielnie i w rozdzielczościach powyżej 1280*1024 będziesz świadkiem niespodzianki. Jak już to sobie kup pełne 8800 gt a nie jakiś gniot od nVidii ^^ tak tak DaRoN takie oto karty wydaje nV a ty nie widzę byś stal w pierwszym szeregu piętnujących takie praktyki.

@Focus, karta ma dwa tygodnie dokładnie 14 dni minęło od oficjalnej premiery, cierpliwość zapewne zostanie nagrodzona, poczekaj na kolejne stery i sprawdź czy pomogą.

Nowe procki intela e8xxx mają popsute czujniki temperatury, chipsety P35 przez ponad pół roku po premierze masę nierozwiązanych problemów jak choćby double boot, a od ATI@AMD byś chciał by już w dniu premiery wszystko było fullcomfort. Poczekaj.

Przynajmniej podałeś konkrety i za to respekt :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gt 256mb? Mówisz taka sama wydajność. No cóż, opinia... ale nie fakt. Nawet w SLI będzie obarczona wadą za małej ilości ramu bo każdy rdzeń korzysta z pamięci oddzielnie i w rozdzielczościach powyżej 1280*1024 będziesz świadkiem niespodzianki.

A czym w tej kwestii różni się HD 3870 X2? Podpowiem Ci - odpowiedź na to pytanie masz na pierwszej stronie artykułu na egieldzie.

 

@Focus, karta ma dwa tygodnie dokładnie 14 dni minęło od oficjalnej premiery, cierpliwość zapewne zostanie nagrodzona, poczekaj na kolejne stery i sprawdź czy pomogą.

Sterowniki do CrossFire tej serii powinny już działać 3 miesiące.

 

Nowe procki intela e8xxx mają popsute czujniki temperatury

Jaki to ma związek z tematem? Idź do tematu o tych procesorach, a nie spamuj tutaj!

Ale żeby nie było - problem jest - ogranicza to wydajność czy użytkowość procesora?

 

chipsety P35 przez ponad pół roku po premierze masę nierozwiązanych problemów jak choćby double boot,

Bo w ten sposób się STRAP'a przełącza - co nie zmienia faktu, że problem to jest ale tylk przy podkręcaniu. Ale przecież tylko 1% userów podkręca na caaałym świecie.

 

Przynajmniej podałeś konkrety i za to respekt :unsure:

Podałem je w dniu premiery tej karty. Dokładnie te same.

 

 

Co do czekania - poczekałem na dobre sterowniki do HD 3870 - wyszły, to cena 8800 GT tak spadła, że HD 3870 już nikt nie kupi. A przynajmniej nie powinien. Co innego z 3850, ale on ma i tak gorszy stosunek cena/wydajność.

 

 

Ale sam postulowałeś by rozmawiać tutaj o problemach i ich ewentualnym rozwiązywaniu w przypadu HD 3870 X2 więc o tym rozmawiajmy - nie wplatuj tutaj ani intela ani nvidii. Czyli mówisz, że narazie nie mogę sobie pograć ani w DiRT'a ani w NFS'a?

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nas to interesuje ile osób ma tę kartę. Chciał rozmawiać o problemach to rozmawiamy.

Nie wiem gdzie tam widzisz emocje. W słowach 'nie pozwolimy'? Błędnie więc rozumiesz mojego posta.

Nie interesuje cię? To na co liczysz? Na hokus-pokus?

Jak bym użytkował tą kartę, to chętnie bym wskazał linki do rozwiań - jeśli by istniały.

A na razie to można sobie dalej dyskutować o testach w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256mb to nie to samo co 512mb.

Twój art czytałem następnego dnia, jest rozbudowany i wymagał sporo pracy, wiele się można z niego dowiedzieć, ale wątpliwości co do szczegółów mam, czasem więcej starania w nim dokładasz by odpalić grę na karcie nV a jak nie chodzi na radku to nie chodzi i już, jak byś sie tak postarał jak do 8800 to może wyniki były by lepsze? Te problemy, które tu podałeś z prostreet czy td są, ale ogólnie karta jest wydajniejsza od niewiele tańszego 8800gtsa i jest spora szansa na poprawę wydajności wraz z nowymi sterami. Mało? za 1300 akurat, o ile kogoś stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

8800gt 256mb? Mówisz taka sama wydajność. No cóż, opinia... ale nie fakt. Nawet w SLI będzie obarczona wadą za małej ilości ramu bo każdy rdzeń korzysta z pamięci oddzielnie i w rozdzielczościach powyżej 1280*1024 będziesz świadkiem niespodzianki. Jak już to sobie kup pełne 8800 gt a nie jakiś gniot od nVidii ^^ tak tak DaRoN takie oto karty wydaje nV a ty nie widzę byś stal w pierwszym szeregu piętnujących takie praktyki.

@Focus, karta ma dwa tygodnie dokładnie 14 dni minęło od oficjalnej premiery, cierpliwość zapewne zostanie nagrodzona, poczekaj na kolejne stery i sprawdź czy pomogą.

Nowe procki intela e8xxx mają popsute czujniki temperatury, chipsety P35 przez ponad pół roku po premierze masę nierozwiązanych problemów jak choćby double boot, a od ATI@AMD byś chciał by już w dniu premiery wszystko było fullcomfort. Poczekaj.

Przynajmniej podałeś konkrety i za to respekt :unsure:

jesli kogos mialbym uznac za bezapelacyjnego fana ati to z pewnoscia ciebie-oczywiscie badz sobie kim chcesz ale bez kitu az smiech bierze jak komus zarzucasz brak obiektywizmu a sam jedziesz po calosci.teraz mam od paru dni Nvidie ale zastanawialem sie nad 3870 X2,ale to wlasnie testy utwierdzily mnie zeby tej karty nie brac,problemy jakie zawsze ma ati ze sterami skutecznie odstraszaja od zakupow-pozatym uwazam ze ta karta jest naprawde tylko dla ludzi grajacych w 3dmarki a nie dla kogos kto ma wieksze wymagania,bo co mi po 200 fps w grze kiedy nagle moga spasc do niegrywalnych slajdow-to jest wlasnie gniot,podroba wypasionej karty.

 

i nierozumiem dlaczego nazywasz 8800gt 256 gniotem??-przeciez nvidia robi to samo co ati(lub odwrotnie)wiec podaj liste gniotow ati do kolekcji w tym i 3870 X2 bo moim zdaniem to gniot a nie demon szybkosci

 

poprostu ta karta to taka odpustowa karta ,swiecaca tanim zlotkiem i przyciagajaca uwagie ale w uzytkowaniu zadna relewacja-pozatym ceny GT(512) tak spadaja ze lepiej chyba wziac sli

 

ps.a co do testow to jak najbardziej pozytywnie oceniam egielde bo zawsze bardziej doceniam testy gier w wymagajacych miejscach ktore sa bardziej miarodajne niz time dema

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

przeciez 8800GT w cenie 650zl to wersje 512MB :):)

Koledze nie chcialo odpalac sie ani linku Orgiusza , ani poszukac na skapcu.

 

Za 650 zl dzis dostajesz Gigabyte , poprawiona rewizje na Zalmanie 830 jesli dobrze pamietam , karta ta jest na Samsungach i ma wlasnie te 512 ramu. W podobnej cenie jest 512 od Galaxy z Coolermasterem wiec troche dziwi mnie to zestawianie na sile.

 

Mi osobiscie wisi to jaka mam karte u siebie , ale nie chce miec sam problemow ze sterami , czekac nie wiadomo na co ale przede wszystkim nie chce miec za 1200-1500 zl motywow takich , ze gram sobie i mam w sumie wysoka ilosc FPS , ale przeorana frame dropami. Wydaje mi sie ,ze w kategorii cenowej takich kart jest to nieakceptowalne , framedropy to moge miec (co nie znaczy , ze mam) na kartach za 300...

 

 

Swoja droga , zastanawia mnie jedno - czy ATI pozwalnialo ekpie znana z R95/96/97/98? Te karty byly kosmosami , pamietam zenade nV zwana FX...Jakos nie pamietam o problemach ze sterami , a znajomi mieli wlasnie te karty.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Swoja droga , zastanawia mnie jedno - czy ATI pozwalnialo ekpie znana z R95/96/97/98? Te karty byly kosmosami , pamietam zenade nV zwana FX...Jakos nie pamietam o problemach ze sterami , a znajomi mieli wlasnie te karty.

Niestety nie było tak różowo jak piszesz :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...