Skocz do zawartości
DrKleiner

Ati Radeon 3870 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Podajesz sam w teście, że wyniki 3870x2 znacząco odbiegają,

a gdzie dokladnie?

 

zazwyczaj na plus od 3870 crossfire ale czasem an minus, czyli to nie jest to samo co dwie karty,

zasada dzialania z poziomu systemu jest dla X2 identyczna jak dla kart w CF, a jezeli faktycznie sa roznice, to tym bardziej X2 to crap - nie dosc, ze trzeba czekac na stery CF, to jeszcze na CF by X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dla tych co posiadają 3870 x2. czy w catalyst control center widzicie rozmiar pamięci 512Mb czy 1gb? u mnie jak na poniższym zrzucie pokazuje tylko 512. musze powiedzie że używam dwóch 6-pinowych wtyczek.

post-154877-1203108298_thumb.jpg

dodaje że gry generalnie chodzą mi bardzo źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie hit jesieni, a wiosny, ale ciekawostka:

Test w Crysis DX9, AA-x4, Anizo-x16 w rozdzielczości 800 x 600. Po lewej będzie wynik 8800 gT, po prawej HD 3870 X2:

 

core: 59,6 - 26,4

ice: 33,7 - 17,4

mine: 37,9 - 26

rescue: 41,3 - 20

village: 30,2 - 14,9

benchmark_gpu: 41,4 - 35,2

 

Specjalnie pogrubiłem nazwę ostatniego testu - dla niewtajemniczonych jest to benchmark wbudowany w grę i z niego się korzysta (zwykle). Pozostałe testy to moje własnoręcznie nagrane dema.

 

Ktoś ma jakieś pytania w związku z powyższym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakby gra lub sterowniki wciąz nie obsługiwały CF. Wynik podobny jak z jednym 3870.

NO tak - w DX9 crossfire nie działa, w DX10 już działa - ale tutaj bardziej mi chodziło o różnicę między wbudowanym testem, a pozostałymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie hit jesieni, a wiosny, ale ciekawostka:

Test w Crysis DX9, AA-x4, Anizo-x16 w rozdzielczości 800 x 600. Po lewej będzie wynik 8800 gT, po prawej HD 3870 X2:

 

core: 59,6 - 26,4

ice: 33,7 - 17,4

mine: 37,9 - 26

rescue: 41,3 - 20

village: 30,2 - 14,9

benchmark_gpu: 41,4 - 35,2

 

Specjalnie pogrubiłem nazwę ostatniego testu - dla niewtajemniczonych jest to benchmark wbudowany w grę i z niego się korzysta (zwykle). Pozostałe testy to moje własnoręcznie nagrane dema.

 

Ktoś ma jakieś pytania w związku z powyższym?

Testy ciekawe.

ale do pytań:

1/ Jak te proporcje się zmieniają przy wzroście rozdzielczości 1024*768, 1280*1024, 1980*1200 i inne standardowe dla różnych monitorów?

2/ Czy oba rdzenie ruszyły wg twojej wiedzy/doświadczenia? Opcja, jak się mają te wyniki do testów pojedynczego 3870?

3/ Czy testy były na 32bit czy 64bit systemie i jakim? Vista?

To czy to nie ma znaczenia pozwól nam ocenić na podstawie wyników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy ciekawe.

ale do pytań:

1/ Jak te proporcje się zmieniają przy wzroście rozdzielczości 1024*768, 1280*1024, 1980*1200 i inne standardowe dla różnych monitorów?

2/ Czy oba rdzenie ruszyły wg twojej wiedzy/doświadczenia? Opcja, jak się mają te wyniki do testów pojedynczego 3870?

3/ Czy testy były na 32bit czy 64bit systemie i jakim? Vista?

To czy to nie ma znaczenia pozwól nam ocenić na podstawie wyników :)

ehh - Tobie już to mówiłem - Crysis DX9 czyli Windows XP - crossfire nie działa - napisałem wyżej. W innych rozdzielczościach relacje są podobne - w 1920 x 1200 nie potrafię grać na tych kartach - chyba, że Ty dasz rady przy takich detalach poruszać się przy 10 klatkach.

 

A więc czekam na Twoją "opinię" na temat tego czy powyższe ma znaczenie czy nie. Tutaj cały czas chodzi o coś innego - jeszcze tego nie połapałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie crysis pod 64 bitowa vista dx10 chodzi po prostu tragicznie. to samo było z wiedźminem. natomiast cod4 aniso 16x aliasing 4x młoci że aż miło ale ta gra nie ma duzych wymagań. druga sprawa karta tak się grzeje że mogę smażyć jajka na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak - w DX9 crossfire nie działa, w DX10 już działa - ale tutaj bardziej mi chodziło o różnicę między wbudowanym testem, a pozostałymi.

Wiem ale moją uwage bardziej przykuła niska wydajność.

 

Moja osobista opinia jest taka że zostaje na XP jeszcze długi czas, więc mam gdzieś ile klatek jest pod dx10.

Poza tym priorytetem jest dla mnie odpowiednio działające TV-out a niestety karty nVidii nie spełniają moich wymagań pod tym względem więc jedyną najmocniejszą karta ATI jest ten właśnie radeon.

Ewentualnie dwa 3870.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale moją uwage bardziej przykuła niska wydajność.

 

Moja osobista opinia jest taka że zostaje na XP jeszcze długi czas, więc mam gdzieś ile klatek jest pod dx10.

Poza tym priorytetem jest dla mnie odpowiednio działające TV-out a niestety karty nVidii nie spełniają moich wymagań pod tym względem więc jedyną najmocniejszą karta ATI jest ten właśnie radeon.

Ewentualnie dwa 3870.

Dopóki nie zrobią odpowiednich sterowników to będzie Ci musiał wystarczyć jeden HD 3870, bo drugi da Ci tylko spadek wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zakupem tej karty, pomimo jak na razie niedopracowanych sterowników mam pozytywną wieść: 3870x2 - 1275zł czyli poniżej ceny referencyjnej producenta :) sklep ma bardzo dobrą opinię jak na razie więc jeśli, to chyba tam?

Nie powiem, że ktoś tam kilka stron temu wróżył, że ceny nie spadną poniżej 1400 przez kilka miesięcy :D bo nie jestem złośliwy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przeczekam na 2900 do wyjaśnienia sytuacji. Bo jak na razie to więcej problemów jest na tych nowych. U mnie sterowniki zdąrzyli juz w miare dopracować :D

A własnie co dopracowali? Bo wydajności w grach to oni nie podnieśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież i tak wystarcza do każdej gry na wysokich detalach. Spokojnie można na tym przeczekać do premiery nowych grafik.

Też jestem tego zdania - tym bardziej, że Radeony serii 4000 mają być w czerwcu - że też wczesniej sobie o tym nie przypomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zakupem tej karty, pomimo jak na razie niedopracowanych sterowników mam pozytywną wieść: 3870x2 - 1275zł czyli poniżej ceny referencyjnej producenta :) sklep ma bardzo dobrą opinię jak na razie więc jeśli, to chyba tam?

lezy to na magazynach to i cena spada, to raz, a dwa, pojawil sie 9600gt, ktory w SLI jest tanszy, pewniejszy i wydajniejszy. ot cala filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie co dopracowali? Bo wydajności w grach to oni nie podnieśli.

Zwykłych błędów w renderowaniu grafiki nie zauważam już. Na pewno jest wystarczająco dobra na przeczekanie - jak wspomnieliście. Może zamiast 3870 X2 do 4000 poczekam. Jeszcze zobaczymy co się zmieni.

Na razie użytkownikow X2 mało, na stery trzeba czekać...więc...czekajmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie klocicie. Jedna jak i druga firma jest siebie warta... Mam GTSa i mimo ze wydajnosc jest naprawde dobra to mam kilka problemow, ktore mnie denerwuja. Np problemy z AA w tytulach na silniku ISI (m.in. GTR2, rF itp). Na Ati AAx2 w ruchu wyglada 100x lepiej niz u mnie na x16Q. Nowa karta Ati pokaze pazurki jak gry beda napisane pod nia. Co z tego, ze Focus zjechal w recenzji X1950Pro skoro sie okazalo ze do nowych tytulow wlasnie radek jest o wiele lepszy niz stawiany na piedestale 7900GS?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze Focus zjechal w recenzji X1950Pro skoro sie okazalo ze do nowych tytulow wlasnie radek jest o wiele lepszy niz stawiany na piedestale 7900GS?? ;)

I właśnie po to powstała druga część tamtego artykułu w oparciu o nowe gry.

 

Ale sie klocicie. Jedna jak i druga firma jest siebie warta... Mam GTSa i mimo ze wydajnosc jest naprawde dobra to mam kilka problemow, ktore mnie denerwuja. Np problemy z AA w tytulach na silniku ISI (m.in. GTR2, rF itp). Na Ati AAx2 w ruchu wyglada 100x lepiej niz u mnie na x16Q. Nowa karta Ati pokaze pazurki jak gry beda napisane pod nia.

Nie nie - żadna z gier nie będzie pisana pod HD 3870 X2 - tak samo jak nikt nie pisał gry pod GF'a 7950 GX2. Więc na to nie ma co liczyć - tutaj nie chodzi by gra była pisana pod X2 czy nie - tutaj chodzi tylko i wyłącznie o sterowniki - najlepszym tego dowodem jest to, że Crysis w DX9 chdozi gorzej na 3870 X2 niż na pojedynczym 3870, zaś w DX10 już jest dużo lepiej - uważasz zatem, że Crysis zależnie od środowiska był i nie był pisany od HD 3870 X2?

 

Co do problemów z AA - jak możesz to zaprezentuj jakieś screeny czy coś - środowisko graczy w te dwa tytuły jest tak duże, że z pewnością nie będzie to problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z AA - jak możesz to zaprezentuj jakieś screeny czy coś - środowisko graczy w te dwa tytuły jest tak duże, że z pewnością nie będzie to problem.

Zamiescilem Jpega w max jakosci ale i tak cos krawedzie lekko porozmywal. Trzeba by bylo w .bmp zamiescic. Mimo tej niedogodnosci widac jak na dloni co sie dzieje z obramowaniami okien i ogolnie jest problem z aliasowaniem lini w oddali. Na statycznych obrazkach nie wyglada to jakos tragicznie, ale w ruchu wyglada to nie za najlepiej. Ja juz mowilem na Ati tego problemu nie ma i AAx2 wyglada zdecywanie lepiej, a screen jest robiony na ustawieniach 1280/max AAx16Q Aniso x16. Oczywiscie przypadlosc zlego dzialania AA to tylko gry oparte na silniku ISI. We wszystkich nowych grach bledu tego nie zauwazylem. Jednak sprawa rozchodzila sie o bledy w sterach czy u Ati czy u NV. Wszedzie sie zdarzaja i jest to raczej nie uniknione... No i do tego czestosc wypuszczania przez nV sterownikow w wersji beta (zwlaszcza ostatnio) to istna masakra ;) Czlowiek na Ati chociaz pokus nie mial, a tu czasami 3 razy dziennie sie sterami bawie;)

post-869-1203720190_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie crysis pod 64 bitowa vista dx10 chodzi po prostu tragicznie. to samo było z wiedźminem. natomiast cod4 aniso 16x aliasing 4x młoci że aż miło ale ta gra nie ma duzych wymagań. druga sprawa karta tak się grzeje że mogę smażyć jajka na niej

Znalazlem na HardOcp rozwiazanie tego problemu. Nalezy odpalac Crysisa przez 32 bitowy plik exe a nie przez wersje 64 bit i podobno wtedy dostaje sie mocnego kopa.

 

No i na zachete skalowanie 2,3,4 kart w grach :

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3232&p=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...