Skocz do zawartości
DrKleiner

Ati Radeon 3870 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać po testach, miało być pięknie wyszło jak zwykle.Problemem ATI/AMD jest fakt ,że są/byli przez długi czas o blisko pół roku- do roku, spóźnieni w stosunku do NV. Radeony 2900 , powinny być na poziomie dzisiejszych HD3870, ale rok wcześniej.Do tego czasu "poprawiono by sterowniki" i ATI w konfrontacji z NV miałaby czym walczyć.

Teraz, czerwoni mieli swoje pięć minut , korzystając z niewielkiej podaży 8800GT, udało im się wstrzelić czasowo w dobrym momencie i zgarnąć trochę rynku.Idąc za ciosem ,przygotowali X2 ale jak widać, reinkarnacja RAGE FURY MAXX nie jest pozbawiona wad i nie zachwyca.

Riposta NV jest szybka i skuteczna.Masowa dostępność 8800GT, i związany z tym spadek cen pozwala sądzić ,że X2 zostanie tylko ciekawostką.Pewnie znajdzie wielu nabywców,ale pozostanie kartą niszową.

Komu można polecić ATI X2? Komuś kto gra w kilka gier ,w których Radeon(y)radzą sobie nieźle, ewentualnie tym ,którym zależy na UVD, oraz tym którzy mają ściśle określony i nieprzekraczalny budżet na kartę graficzną.W Każdym innym przypadku lepiej dołożyć do produktów NV.Płacimy więcej za wyrównaną wydajność i raczej bezproblemowe sterowniki.

Proponuje przejrzeć testy Rage Fury MAXX- pierwsze z brzegu.

->frazPC

(...)Niestety błąd w sterownikach dostarczanych z kartą powoduje, że w 1600x1200 przy 32-bitowym kolorze karta osiąga zaledwie 6 fps (mimo że wynik powinien być co najmniej trzykrotnie wyższy(...)

->firingsquad

 

Choć zawsze można poczekać na nowe sterowniki... :D (zawsze jest nadzieja ,ze przy wsparciu ludzi AMD mogą zdziałać więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kogos mialbym uznac za bezapelacyjnego fana ati to z pewnoscia ciebie-oczywiscie badz sobie kim chcesz ale bez kitu az smiech bierze jak komus zarzucasz brak obiektywizmu a sam jedziesz po calosci.

Widzisz, jest taka malutka, lecz subtelna różnica pomiędzy Daronem i focusem a maxymili. Mianowicie maxymili nie jest redaktorem pewnego znanego i niewątpliwie opiniotwórczego portalu o tematyce komputerowej.

I nikt nie oczekuje od użytkownika maxymili dziennikarskiej bezstronności, natomiast od w/w Panów z egiełdy już tak.

Edytowane przez ossur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli sa jednak fanboyami nv bo krytykuja x2 :?:

:|

 

Zaraz skoczy mi cisnienie...

To się meliski napij... spadnie, przynajmniej powinno.

Jako publicyści powinni być neutralni, a czytając tak ich wypowiedzi na forum jak i artykuły tego nie widać...niestety.

 

Poczekamy na ich reckę najnowszego dziecka NV, które ciągnie 250W i ciekawe czy też sie pośmieją w duecie... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się meliski napij... spadnie, przynajmniej powinno.

Jako publicyści powinni być neutralni, a czytając tak ich wypowiedzi na forum jak i artykuły tego nie widać...niestety.

 

Poczekamy na ich reckę najnowszego dziecka NV, które ciągnie 250W i ciekawe czy też sie pośmieją w duecie... zobaczymy.

Na forum tutaj sa osobami prywatnymi i moga sobie wypowiadac dokladnie takie opinie, jakie chca. Poza tym staraja sie byc neutralni i nie ciagna 250W. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riposta NV jest szybka i skuteczna.Masowa dostępność 8800GT, i związany z tym spadek cen pozwala sądzić ,że X2 zostanie tylko ciekawostką.Pewnie znajdzie wielu nabywców,ale pozostanie kartą niszową.

Podobnie było w wypadku premiery 2900XT a jednak stał sie nawet dość popularną kartą.

3870 X2 ma więcej zalet przy tej samej cenie poczętkowej więc nie wiem skąd snujesz swoje teorie na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się meliski napij... spadnie, przynajmniej powinno.

Jako publicyści powinni być neutralni, a czytając tak ich wypowiedzi na forum jak i artykuły tego nie widać...niestety.

 

Poczekamy na ich reckę najnowszego dziecka NV, które ciągnie 250W i ciekawe czy też sie pośmieją w duecie... zobaczymy.

Wskaż mi zatem miejsce, cytat itd. w którym Twoim zdaniem nie jestem obiektywny w artykule którymś.

 

Co do wypowiedzi na forum - my nie tyle naśmiewaliśmy się z Radeona, co z Maxymiego i jego teorii. Co nie zmienia faktu, że Radeon HD 3870 X2 toleruje tylko najlepszych graczy w DiRT'a i to mnie śmieszy maksymalnie aż do teraz.

 

 

Co do nowej karty nVidii - nie wiem jaka ona będzie, ale cokolwiek x2 pełnej akceptacji mieć nie może - zawsze będzie jakaś gra, która działać nie będzie dobrze i zawsze będą spadki do wydajności jednej grafy, albo niżej. I to nie ważne czy mówimy o SLI czy CF.

Co do 250 W - jeśli taki pobór mocy będzie usprawiedliwiony odpowiednio wyższą wydajnością to czemu nie - gorzej jeśli tak nie będzie.

 

A jeszcze w kwestii naszej krytyki nV: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3547-2

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znalazł ktoś z kolegów w sieci test dla dwóch kart 3870 X2 spiętych w CrossFire X dla gry w Crysis dla najwyższych detali DX10 (lub modowanych DX9) w rozdziałce 1680x1050 ?

 

Bardzo zależy mi na takim teście nowych 3870 X2 spętych ze sobą (4 rdzenie, 2 GB)

 

THX za każde info, link.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius Napisano Dzisiaj, 21:48

Na razie tylko taki widzialem :

http://www.fpslabs.com/reviews/video/a-bri...ssfirex-scaling

 

Ale oficjalnie nie ma driverow , ktore by to wspieraly.

Właśnie zakończyłem własne testy dwóch kart spiętych w cross fire.

Sterowniki, których użyłem to Catalyst 8.1 version 2 WinXP Beta.

W żadnych grach i 3DMarkach nie zaobserwowałem różnicy między działaniem jednej i dwóch kart. :sad:

Krótko mówiąc druga karta sobie odpoczywała, nie pomagało też stawianie ptaszka w zakładce cross fire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o X2. Sensownosci nie dotykaj [;

Po prostu hipotetycznie rozwazam zmuszenie 2 karty do dzialania ;]

Smieszniej by bylo gdyby w sofcie znalazla sie opcja wylaczenia drugiego rdzenia na dzialajacej karcie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka x2 posiada dwa biosy, niby to normalne, dwa procesory, ale dlaczego każdy z nich ma inną wielkość?

Szperałem trochę po sieci, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Ciekawi mnie, za co każdy z nich jest odpowiedzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NFS ProStreet cień jest szybszy ode mnie -

Nie żebym się czepiał ale filmik pooglądałem dwa razy i z tego co ja tam zobaczyłem to auto ma swój cień ciągle tylko pojawia się tam taki bonusowy, dodatkowy cień :D Widomo, bug to bug ale to akurat nie twój cień Cię wyprzedził ;)

 

 

 

Poza tym sledzę topic od początku i widze że poraz kolejny wszystko się sprowadza do wojny ATI vs. Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale filmik pooglądałem dwa razy i z tego co ja tam zobaczyłem to auto ma swój cień ciągle tylko pojawia się tam taki bonusowy, dodatkowy cień :D Widomo, bug to bug ale to akurat nie twój cień Cię wyprzedził ;)

Poza tym sledzę topic od początku i widze że poraz kolejny wszystko się sprowadza do wojny ATI vs. Nvidia.

Znaczy się ze względu na jakość filmu nie widać tego dokładnie - może i mój cień jest (oprócz tego dodatkowego :D ), ale problem jest tylko wtedy jak się jedzie pod górkę i jeszcze jeden bug - cały czas światła są nie w kloszach - tzn. jak np. będziesz miał wypadek to zobaczysz że światła stopu będziesz miał gdzieś na drzwiach bocznych np. - w czasie jazdy widać to też pod górkę jak światła tylnych lamp masz przed autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sledzę topic od początku i widze że poraz kolejny wszystko się sprowadza do wojny ATI vs. Nvidia.

tylko, nie wiem czy zauwazyles, ale to glowny "obronca" X2 - maxymili, przytacza w temacie nv, a jak dostaje konkretna odpwiedz, to zaraz sie "obraza" i od fanboyow wyjezdza. wiekszosc pisze o problemach X2 i przypadlosci jego dotyczacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakieś karcie piszesz???? Bo 9800gx2 nie będzie ciągnęła 250wat tylko mniej , GT200 to pewnie tak , ale z wydajności tej to nikt nie będzie się śmiał.

Będzie czy nie ciągnąć, ostrzeżenia o "hot dogu" nie biorą się znikąd, zabudowana rozgrzana czarna cegła, jak widać nV i ATI maja nas w asshole. Fanboystwo żąda kolejnego mega wypasionego rdzenia G100-GT200, a dostaje odgrzewane dwujajowe G92. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej skonczy sie trucie jakie to 2900 bylo gorace i glosne ;)

Tyle, że oprócz tego grzania i hałasowania nie miało wiele do zaoferowania, GeForce przynajmniej doda niezłego kopa wydajnościowo, na nich można liczyć. Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oprócz tego grzania i hałasowania nie miało wiele do zaoferowania, GeForce przynajmniej doda niezłego kopa wydajnościowo, na nich można liczyć.

Otóż to.... Przeciez r600 nie dostał cięgów za to że dużo żarł prądu i hałasował tylko za to że ten pobór mocy i hałas nijak przekładał się na wydajność....

Jesli r600 by oferował wydajnosć większą niż G80 to nikt by sie specjalnie nie czepiał poboru mocy i hałasu.... Przypomniec sobie wystarczy sytuację z r580 - też jako układ ciągnął prądu chyba o 50% więcej niż G71 ale jego wydajnosć była bardzo dobra i mimo że był to bardzo duży rdzeń, grzejący się a do tego chłodzenie nie było zbyt ciche, to jednak układ był bardzo popularny i ogólnie uznany za bardz udany.... I tutaj własnie jest cała różnica....

 

Jeśli G100 bedzie żarł te 250W a przy tym zaoferuje wydajność np. 2 razy większą niż G80 to o tych 250W nikt nie bedzie pamietał bo będzie widac na co te Watty idą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi zatem miejsce, cytat itd. w którym Twoim zdaniem nie jestem obiektywny w artykule którymś.

Podajesz sam w teście, że wyniki 3870x2 znacząco odbiegają, zazwyczaj na plus od 3870 crossfire ale czasem an minus, czyli to nie jest to samo co dwie karty, potem jesteś oburzony, że sterowniki tydzień po premierze są niedopracowane skoro crossfire było już od 3 miesięcy. Gdzie tu spójność? (może to konflikt płyty z kartą powoduje, że niekiedy nie wstała? Mi na zintegrowanej 945G battlefield 2142 demo działał, beznadziejnie to swoją drogą, ale grać się dało i potrafiłem niszczyć statek wroga :P więc chyba się bardzo starałeś, ze Ci na 3870x2 nie wstał ;))

Podsumowując brak zaangażowania przy testach 3870x2 znacznie więcej przy konkurencyjnych kartach, dobór parametrów testowych pozostawia wiele do życzenia i może to i dobrze, potrzebny też jest krytyczny test, ale jeśli krytyczny to nie obiektywny siłą rzeczy.

Co do wypowiedzi na forum - my nie tyle naśmiewaliśmy się z Radeona, co z Maxymiego i jego teorii.

Poważny człowiek niby, redaktor, a takie teksty :lol: Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałeś jak podmienić plik ini by na karcie nV jedna z gier odpaliła, to wymaga dokładnego poznania tematu i zaangażowania i dobrze, że tak zrobiłeś, źle, że nic nie zrobiłeś, by x2 zadziałał, tam gdzie miałeś problemy, nie zagłębiłeś się, nie wyszukałeś rozwiązań.

Podsumowując brak zaangażowania przy testach 3870x2 i może to i dobrze, potrzebny też jest krytyczny test, ale jeśli krytyczny to nie obiektywny siłą rzeczy.

Przypomnij mi o co chodziło - kiedy podmieniałem jakiś plik ini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...