Skocz do zawartości
mattis

Cały Zastaw Za 4300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakieś 2 tyg po kompa będę jechał i teraz chce podjąć takie ostateczne decyzje

A więc:

 

Proc :C2D E6750 --> 599 zł

Chłodzenie na Proca : Scythe Mugen /Infinity 1000 --> 169 zł

Mobo: Asus P5K-E Wifi AP --> 479 zł

Grafika : 8800GT (tylko pytanie jaki model bedzie najlepszy?) ~ 1000 zł

Dysk : WD 250 GB [AAKS] --> 245 zł

Ram : 2 x 1 GB OCZ 800MHz Platinum Rev 2 --> 199 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 333 (Black) --> 149 zł

Urządzenie wielofunkcyjne : Hewlett Packard DeskJet F380 --> 179 z

Nagrywarka : LG GSA-H54LRBB LightScribe (black) --> 120 zł

Monitor : LG L1953TR-SF (2000:1, 2ms, DVI) --> 859 zł (Czy może jest jakis inny lepszy do tej ceny)

Zasilacz : ModeCom MC-500ATX 2.0 PFC albo Corsair --> 259 zł

 

Do tego zestawu jeszcze FDD,Klawiatura,mysz,listwa i głośniki ale na to wydam gdzieś 100 zł

 

W sumie wychodzi coś około 4400 zł (a mój limit był 4300 ale chyba sie uda wywalczyc to stówke:P)

 

Największy trud sprawia mi grafika a raczej jaka firma i model zważając że mam jeszcze około 2 tyg do kupna to może coś wyjdzie sensownego ale na obecną chwile jakie byście proponowali?Na pewno grafika będzie kręcona i jestem w stanie dać za nią max 1000 złi do tego jeszcze monitor może jakiś inny niż ten LG za 859 zł, tutaj to już wogóle nie wiem na co zwracać uwagę w monitorach ważne żeby nie był droższy niż 860 zł.Dalej chłodzenie będzie dobre na ten proc czy coś innego?

 

Z góry dzięki za rady, komp będzie wykorzystywany do wszystkiego ale duży nacisk na gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka a co myslisz o MSI NEO2-FR i Asus P5K-E Wifi AP??Która lepsza warto dopłacić 100 zł bo juz zaczaiłem o co chodzi ze zworkami:D

 

Wielkie Dzieki dla FREDKA za wytłumaczenie łopatologicznie bo ja ciemny jestem:D Dzięki WIELKIE!

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsyzstko fajnie ale:

 

Monitor - jezeli nie przeraza Cie ciezar i gabaryty CRT i do tego lubisz grac to zapomnij o L C D!

 

http://allegro.pl/item268614007_21_dell_p1...ary_poznan.html

 

Za 400 zeta masz mega spasiony monitor. Mam taki sam - niejeden LCD sie chowa - a jak ktos mowi ze ma lepszy to sie go delikatnie pytasz: "A mozesz sobie ustawic w Windowsie 1600x1200, w Crysisie 1280x1024 a w Cod4 1600x1200 i to bez strat jakosci?" I nastepuje niezreczna cisza... :) Tak samo jak po pytaniu "A jak tam z odswiezaniem w dynamicznych grach?" :P

Jezeli koniecznie chcesz wydac 800 zeta na monitor to... kup dwa (2) Dell'e p1130 na wszelki wypadek gdyby sie kiedys jeden rozsypal. ;)

 

Pamieci - mam OCZ - sa super... Zadnych problemow. Nie krecilem ich super ostro ale na 44415 poszly na 940Mhz :)

 

Plyta - MSI Neo2 FR - zworki sa super bo gdy ich uzywasz pamiec sie nie kreci automatycznie :] Przydatne jak kosci nie daja rady :) Kontrola wentylatorkow dziala bdb! Poczytaj sobie temat o tej plycie na tym forum. Z tymi zmianami biosu w zwiazku z obnizona wydajnoscia pamieci nie ma co panikowac - OCZ+MSI bez problemow :)

 

Naped - tu kazdy moze podac inny :) Ja mam samsunga - dalem bodaj 110zl i... jest jak to naped... Rozpedza sie jak odrzutowiec (i nie chodzi tu o predkosc.... :P ) na niektorych plytach, na tych gorszych slychac jak dziala... ale na tych lepszych trzeba lampke sprawdzac czy aby napewno sie cos dzieje. :P

 

Dysk - jezeli lubisz grac (nowe gry minimum 5GB!) + sciagac muze i przechowywac ja pod reka na twardzielu (ok 30GB) + jakies tam filmiszcza (pewnie lekko ze 60GB) to wez minimum 320GB - zwlaszcza ze jest niewiele drozej. Samsung to niezly wybor - sam mam. WD w tescie byl najszybszy - tyle ze to wcale nie znaczy ze zauwazysz roznice. :) No i kazdy twardziel, niezaleznie od firmy moze byc padniety, chodzic dosc glosno (w moim Samku glowice dosc mocno chroboca - tylko mi to nie przeszkadza) ale na to nic nie poradzisz.

 

Podobnie jest z zasilaczami - jak ci cewki zaczna wiercic dziure w glowie to sie zaczniesz zastnawiac czy nie wymontowac badziewia i odeslac na gwarancje - tylko ze po chwili sie przyzwyczajasz - a i one z czasem przestaja piskac.

 

P.s. Gdybym cos pokrecil skorygowac mnie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Przecież gdybym chciał <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> CRT to bym tak zrobił! LCD biorę przede wszystkim dlatego że zajmuje niewiele miejsca na biurku a to jest w moim przypadku najważniejsze.

Płyta to już ja musze sie zastanowić bo dzięki Fredkowi wziąłem ją wogóle pod uwagę.

pamięci każdy chwali wiec dlatego je biorę,

A dysk, bardzo mnie rozbawiłeś swoim postem przecież wiem ile zajmują gry i inne rzeczy wiec nie musisz mi mówić o jakiej pojemności mam dysk brać!

I jeśli chcesz jeszcze napisać to pisz konkretnie a nie tłumacząc mi do czego służy poszczególny komponent.Takie posty sobie daruj.

 

 

SPytam sie jeszcze jedną rzeczy czy będe wstanie dostać 8800gt za jakies 2 tygodnie do 1000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/seria_8/palit_xpertvis...168.326140.html

 

Powiedzcie mi czy ta bedzie jednąz lepszych obecnie które wyszły? Czy warto szukać jej i poróbwać kupć niż zwykład 8800gt z referencyjnym chłodzeniem? Bo ta co ją podałem ma 3 fazowe zasilanie i chłodzenie lepsze czy moze są jakies inne warte kupna 8800gt? Słyszałem coś że od gigabyte-a wyszła z wiatraczkiem zalmana ale podobniesz cos tam że niema radiatorków na pamieciach? Doradzcie co z grafiką mam robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...