Skocz do zawartości
Skolim

Czy jesteś zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

    • Tak, nie bylo zadnych probemow.
      95
    • Tak, byly problemy ale sobie poradzilem.
      63
    • Nie, jest sporo problemow.
      25
    • Nie, plyta padla :(
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaroiło się na forum od postów z "problemami" odnośnie tej płytki. Większość z nich były to banały wynikajace a niewiedzy urzytkowników. Dlatego pomyslałem o tej ankiecie zobaczymy jak to naprawdę jest :) . Poroszę o NIE wipsyawnia się na minus urztykowników którzy dostali komunikat "BIOS checksum error...." po rzetaktowaniu systemu i wgrali biosa zamiast robić resret ustawień. Biosa nie flasciach!e się na podkreconym kompie :!: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha coś jeszcze!. Jeśli ktoś ma problemy to może napisać z czym inni urzytkownicy będą wiedzieć czego się wystrzegać a co ładnie chodzi :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , ze zabawa w podkrecanie nie jest taka latwa , a za krecenie biora sie osoby ktore sie dopiero ucza na forum ;) i tylko sluchaja waszych rad ;) odnosnie tego Epoxa .

Plyta jest super ( wydajnosciowo i jej mozliwosci O/C sa wielkie ) , ale moga sie trafic serie z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e ( ktore duzo latwiej wyplywaja jak wiecej osob ma dana plyte ) . Zgadzam sie z toba ze wiekszosc usterek , o ktorych pisze sie na forum , jest dennych .

Pozatym ja wiedzialem ze tak bedzie ;)( jak taka ilosc osob pytajacych co kupic za mobo , dostaje tylko jedna odpowiedz epox 8RDA+ i krec go na maxa ;) ) .

Przypomina sie mi historia jak lamy na forum wgrywaly do Asusa A7V333 Bios ktory nalezalo wgrac tylko i wylacznie pod dosem, a nie z Windowsa i plyta sie sypala . A ludzie zrobili afere o uszkodzonych kosciach , ktore po wgraniu Biosu padaja( tyle ze producent napisal wgrasz w wingrozie Bios 1006 plyta nie wstanie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , ze zabawa w podkrecanie nie jest taka latwa , a za krecenie biora sie osoby ktore sie dopiero ucza na forum ;) i tylko sluchaja waszych rad ;) odnosnie tego Epoxa  . 

Plyta jest super ( wydajnosciowo i jej mozliwosci O/C sa wielkie ) , ale moga sie trafic serie z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e ( ktore duzo latwiej wyplywaja jak wiecej osob ma dana plyte ) . Zgadzam sie z toba ze wiekszosc usterek , o ktorych pisze sie na forum , jest dennych .

Pozatym ja wiedzialem ze tak bedzie  ;)( jak taka ilosc osob pytajacych co kupic za mobo , dostaje tylko jedna odpowiedz epox 8RDA+ i krec go na maxa ;) )  .

Przypomina sie mi historia jak lamy na forum wgrywaly do Asusa A7V333 Bios ktory nalezalo wgrac tylko i wylacznie pod dosem, a nie z Windowsa i plyta sie sypala . A ludzie zrobili afere o uszkodzonych kosciach , ktore po wgraniu Biosu padaja( tyle ze producent napisal wgrasz w wingrozie Bios 1006  plyta nie wstanie )

tak?

to co powiesz na to:

wgrywalem nowego biosa ( bez zadnej przyczyny ) w dosie i mi sie po 7 dniach plyta zsypala a w serwisie nie chciealy mi lamy powiedziec co jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz nikt nie mówi, że płyta się nie sypie. Ale gdyby było tyle prawdziwych PROBLEMÓW co jest postów na ten temat to Epox poszedł by z torbami :) . Narazie jesteś jedyną osobą, która napisała co naprawdę się stało bo inni to tylko kliknęli sobie anaketkę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wirtualny problem z dźwiękiem, szumy jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane było słychać. Wsadziłem audigy, wyjąłem i problem zniknął, najprawdopodobniej przez kabelek analogowy od cdromu, wcześniej go wyciszałem i nie działało. Kwestia

a) sterowników

B) win98 (w oczekiwaniu na xp)

c) było pewnie jeszcze coś ale nie wiem

 

W sumie to problem był taki że go wcale nie było, oprócz tego wszystko działa git i kręci się tak samo. Kocham fsb 200 i więcej, a to jest możliwe tylko na rda+. Zapomniałem już o agp i taktowaniu pamięci, jak coś nie chodzi to 75% i luz. Nie wyobrażam sobie, bym mógł kupić inną płytkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz nikt nie mówi, że płyta się nie sypie. Ale gdyby było tyle prawdziwych PROBLEMÓW co jest postów na ten temat to Epox poszedł by z torbami :) . Narazie jesteś jedyną osobą, która napisała co naprawdę się stało bo inni to tylko kliknęli sobie anaketkę ;).

Dokladnie ja nie slyszlalem nic o trefnej seri tych Epoxow , ale podoba mi sie jak sie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iacie ;) na niektore posty( i musicie lopatologicznie tlumaczyc ) . A ja sobie tylko czytam ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz nikt nie mówi, że płyta się nie sypie. Ale gdyby było tyle prawdziwych PROBLEMÓW co jest postów na ten temat to Epox poszedł by z torbami :) . Narazie jesteś jedyną osobą, która napisała co naprawdę się stało bo inni to tylko kliknęli sobie anaketkę ;).

Dokladnie ja nie slyszlalem nic o trefnej seri tych Epoxow , ale podoba mi sie jak sie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iacie ;) na niektore posty( i musicie lopatologicznie tlumaczyc ) . A ja sobie tylko czytam ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko tyle ze mialem proble i pojawil mi sie check bios error.... czy cos w tym stylu i niestety nic nie skutkowalo restartowanie itd itd.. i niestety wszystkie opicjie zostaly wykorzystane nawet programowanie przez programator :-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko tyle ze mialem proble i pojawil mi sie check bios error.... czy cos w tym stylu i niestety nic nie skutkowalo restartowanie itd itd.. i niestety wszystkie opicjie zostaly wykorzystane nawet programowanie przez programator :-((

Qrde facet mam zacytować Twój post w innym topicu, w którym wyraźnie napisałeś, że po pojawieniu się komunikatu na przetaktowanym systemie najpierw podałeś dyskietkę z BIOSEM teraz to se możesz resetoeac do woli :) . A tak prosiłem, że by się nie wpisywać do ankiety z tym problemem :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , ze zabawa w podkrecanie nie jest taka latwa , a za krecenie biora sie osoby ktore sie dopiero ucza na forum ;) .....

.....wiekszosc usterek , o ktorych pisze sie na forum , jest dennych

Szczera racja :!:

Epox 8RDA(+) obecnie najbardziej overckockerska płyta :)

Lamy kupują pokręcą i DoooA, problem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym może jeszcze prosił szanownego moderatora :) o przyklejenie tematu na jakiś czas :!: . Ankieta się szybciej rozwinie, no i bedzie przestroga, że ta płyta jak każda inna nie jest bezobslugowa i wymaga umiejetności przy grzebaniu w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , ze zabawa w podkrecanie nie jest taka latwa , a za krecenie biora sie osoby ktore sie dopiero ucza na forum ;) .....

.....wiekszosc usterek , o ktorych pisze sie na forum , jest dennych

Szczera racja :!:

Epox 8RDA(+) obecnie najbardziej overckockerska płyta :)

Lamy kupują pokręcą i DoooA, problem :!:

Mysle ze zarowno Asus jak i Chaintech nie ustepuja jej mozliwosciami, ale ta cena :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zarowno Asus jak i Chaintech nie ustepuja jej mozliwosciami, ale ta cena :D

Myślę, że Soltek SL-75FRN z biosem V1,3L też jest fajny. Duże możliwości.

atrakcyjna cena. No i ten zajebisty zółty kolorek :D IMHO płyta alternatywna do Epoxa. :roll: choć prawdziwy OVERCLOCKER kupi Epoxa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle ze zarowno Asus jak i Chaintech nie ustepuja jej mozliwosciami, ale ta cena :D

Myślę, że Soltek SL-75FRN z biosem V1,3L też jest fajny. Duże możliwości.

atrakcyjna cena. No i ten zajebisty zółty kolorek :D IMHO płyta alternatywna do Epoxa. :roll: choć prawdziwy OVERCLOCKER kupi Epoxa :wink:

Owszem, musze poczytac troche wiecej o tym Solteku, ten to dopiero jest tani, ja jednak wolalem mobo z SoundStormem a firewire tez sie moze przydac.

 

Co do koloru to soltek rulez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogłem napisać w swoim poście (Problem z FSB200 sync na 8RDA) że nie działa z powodu płyty - tak by było najprościej - ale dzięki pomocy kilku osób (thnx Holman) udało się dojść dlaczego nie działała poprawnie - przez spiedzieloną kartę graficzną - chociaż objawy były takie jak by to płyta nie wyrabiała - ale przecież prościej jest walnąć na forum że płyta jest do [gluteus maximus] niż chwilę pogłówkować.

 

A tak poza tym - jeżeli ta płyta jest do niczego to nich jej ludzie nie kupują - kupujcie ASUSa, Soltek'a, MSI i inne - co za problem - ktoś was zmusza :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: polecam rda tylko ludziom ktorzy maja glowe na karku, inni niech lepiej trzymaja sie od niej zdala, to jest zbyt wartosciowy sprzet zeby sie marnowal lub psul z powodu niedpowiedniej obslugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie to lamuchy kupuja bo lamersko latwo na niej krecic ( i chodzi mi ogolnie o plyty nf2),poblokowane pci i agp i wszyscy mysla ze chwycili byka za rogi

prawda jest taka ze te mobo wyciska troche wieksze fsb niz inne,ale czy kt400 ktos puszczal na 2,5v?

plyta jest poprostu modna,a jej problemy w stylu ram nie chodzi na 200MHz bo zle banki obsadzilem,nie wyciska fsb200 bo karta graficzna nie wyrabia ,a przeciez ma zablokowane agp - swiadcza tylko ze cos jednak jest z tym mobo nie tak i w rekach lamera moze tylko proce ,ramy,grafe skopac

 

i skoro wszyscy zgodnie podkreslaja ze to mobo dla zaawansowanych,to czemu kazdemu jeleniowi ,ktory sie pojawi z pytaniem wciskacie: bierz epoxa 8rda/+ tylko to i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co utrudniać sobie życie??? Może i dużo łatwiej na nForce2 osiągnąć lepsze wyniki w oc, ale chyba przecież po to ta płyta jest zrobiona. Może i jest większa satysfakcja na "gorszej" płycie osiągnąć kosmiczne wyniki, ale w większości przypadków nie osiągniesz tego co na np. Epoxie. Na większości forum i listach podkręcaczy ;) rekordy są robione właśnie na 8RDA+. I to nie jest przypadek.

Ale takich wielkich rekordów (np. 2,6GHz) nie jest łatwo osiągnać nawet na Epoxie - tutaj już lama sobie nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , ze zabawa w podkrecanie nie jest taka latwa , a za krecenie biora sie osoby ktore sie dopiero ucza na forum ;) .....

.....wiekszosc usterek , o ktorych pisze sie na forum , jest dennych

Szczera racja :!:

Epox 8RDA(+) obecnie najbardziej overckockerska płyta :)

 

He he zobacz ta recke szczegolnie mozliwosci O/C i opcje w biosie :) .

http://www.vr-zone.com/reviews/ABIT/NF7-S/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleilem i zmienilem temat, imo z takim wiecej osob tutaj trafi.

 

Ja osobiscie jednego zakatowałem, a z drugim mam wlasnie problemy po flashu biosa (sieć nie działa). Oba to 8RDA+ rev 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem pod wrazeniem ,w pierwszej rewizji sie chlopaki nie postarali bo bylo bez dziurek wokol socketa i max vcore 1.85 a tu sa dziurki i vcore 2.3 :!: ,wprawdzie moj epox lekko zawyza i mam 2.22v ale mimo wszystko :).No i do tego chipset voltage ,wprawdzie dosyc slaba regulacja ale i tak lepiej jest miec 1.7v niz 1.6v jak w standardzie u epoxa ...I`m impressed :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie z ankiety wynika ze

Tak, nie było żadnych probemów.

48% [ 21 ]

Tak, były problemy ale sobie poradziłem.

25% [ 11 ]

Nie, jest sporo problemów.

13% [ 6 ]

Nie, płyta padła :(

11% [ 5 ]

 

a moze epox popelnil taki blad jak gainward z gf4ti4200 , a co sie dzieje z gf4ti4200 karty padaja i to jest wina producenta , nawet na oficialnej stronie chwala sie ze ich grafy dobrze sie podkrecaja , tak samo epox ze plyta stwozona do oc , tak moze ktos trafi plytke w tych 48% wyglada na to ze ok 50 % jest sprawna , 38% problemy z plyta , a 11% w tym mi mobo wyciaglo kopyta , ze swojej strony plycie zadbalem dodatkowe radiatory , bardzo dobry nawiew na plyte papst 6200 to nie jest zeden sumon 120x120 / 12 V , tylko 160 powieszchni roboczej i 45 V , wiec raczej z mojej strony nie bylo bledu :) , mialem mobo shuttla ak31 v.3.1 na kt266A i antek 1500xp+ chodzil 10x165 max bylo 166 uwazam to plyte za bardzo dobra z tanich plyt , no ale taki epox kosztuje tyle co dwa shutlle ak31 , i powinien bez problemu wstawac na 210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...