Skocz do zawartości
Skolim

Czy jesteś zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

    • Tak, nie bylo zadnych probemow.
      95
    • Tak, byly problemy ale sobie poradzilem.
      63
    • Nie, jest sporo problemow.
      25
    • Nie, plyta padla :(
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Skolim daj 9,5 x 210 i zobaczymy co z plyta sie stanie ? zobaczymy czy w tych 50% zadowolonych posiadaczyy plyty , bo mnie nie bawi 12x166 , teraz mam kompa kolesia na shuttle ak32 i jest 12x157 , a jak pamieci nie pojda to jaj mi 83 %

 

pozdro tanaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QL mobo :D narazie jedno z lepszych jakie mialem w swoich lapkach... :wink: Plytka zajebista... i przy odpowiednim traktowaniu BEZPROBLEMOWA zupelnie jak z kobieta :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QL mobo  :D narazie jedno z lepszych jakie mialem w swoich lapkach...  :wink: Plytka zajebista... i przy odpowiednim traktowaniu BEZPROBLEMOWA zupelnie jak z kobieta  :wink:  :lol:

Hm... dziwne masz porównania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QL mobo  :D narazie jedno z lepszych jakie mialem w swoich lapkach...  :wink: Plytka zajebista... i przy odpowiednim traktowaniu BEZPROBLEMOWA zupelnie jak z kobieta  :wink:  :lol:

Hm... dziwne masz porównania :P

zupelnie dziwne :roll:

 

w kazdym razie nie za bardzo wiem komu wspolczuc jemu, jego kobiecie czy plycie? :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skolim daj 9,5 x 210 i zobaczymy co z plyta sie stanie ? zobaczymy czy w tych 50% zadowolonych posiadaczyy plyty , bo mnie nie bawi 12x166 , teraz mam kompa kolesia na shuttle ak32 i jest 12x157  , a jak pamieci nie pojda to jaj mi 83 % 

 

pozdro tanaka

Niniejszym informuję, że system wstał na 9.5X200 1.725V. I właśnie z niego piszę. Pamiątki są na 83% bo no-name nie wyrabiają :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QL mobo  :D narazie jedno z lepszych jakie mialem w swoich lapkach...  :wink: Plytka zajebista... i przy odpowiednim traktowaniu BEZPROBLEMOWA zupelnie jak z kobieta  :wink:  :lol:

Hm... dziwne masz porównania :P

Sie wyspalem, przeczytalem i totalnie zbaranialem... ja to napisalem :?: 8O ...

 

No co :oops: to mial by zart... ale cos w tym jest co napisalem :wink: ehhh... przecie wiecie o co chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ankieta pokazuje tylko z mobo epox 8rda(+) jest nie dopracowana konstrukcja 12% plyta padla + 12% ma duze problemy z nia , do tego jeszcze 27% mialo problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta jest zajebiozna ale przyznam ze na poczatku mialem problem z pamieciami. znaczy pamieci ok byly ale plyta dawala im za niskie napiecie i system sie restartowal tuz po liczeniu ilosci pamieci. pochodzila na jedej kosci kumpla przez dzien i teraz spowrotem wlozylem swoje i jest prawie gut (~2.47)

 

moze potrzebowal sie wgrzac or sth. oczywiscie mowa o problemie przy sprzecie nie kreconym i ustawienie wszystkie domyslne (np 2.6iles w biosie na pamieci). teraz czekam na wolny czas zeby porobic dobre chlodzenie.

 

z kazda godzina uzytkowania jestem bardziej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielom i tym na przyszłość, polecam artykuł na benchmark.pl

Większość serwisów po testach bardzo chwali płytke, na nForce2 to jest

teraz najlepszy wybór

Moim zdaniem to jest nastepca wspanialego(bo go mam :lol: )8KHA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w drugim po zmianie biosa siadła mi sieciowka! :( Czyli juz dwa 8RDA+ uszkodzilem. Co ciekawe dwa podczas uszkodzenia chodzily na default, chyba podziekuje juz epoxowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QL mobo  :D narazie jedno z lepszych jakie mialem w swoich lapkach...  :wink: Plytka zajebista... i przy odpowiednim traktowaniu BEZPROBLEMOWA zupelnie jak z kobieta  :wink:  :lol:

Hm... dziwne masz porównania :P

Sie wyspalem, przeczytalem i totalnie zbaranialem... ja to napisalem :?: 8O ...

 

No co :oops: to mial by zart... ale cos w tym jest co napisalem :wink: ehhh... przecie wiecie o co chodzi :wink:

sprobuj podkrecic kobiete :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w drugim po zmianie biosa siadła mi sieciowka! :( Czyli juz dwa 8RDA+ uszkodzilem. Co ciekawe dwa podczas uszkodzenia chodzily na default, chyba podziekuje juz epoxowi...

Oj Lisek ty psuju! ;) A może masz w domu za dużo jonów w powietrzu??? (hehe, tak mówiła paręnaście lat temu moja pani od fizyki ;) Jak za dużo jonów to się wszystko pieprzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym może jeszcze prosił szanownego moderatora :) o przyklejenie tematu na jakiś czas :!: . Ankieta się szybciej rozwinie, no i bedzie przestroga, że ta płyta jak każda inna nie jest bezobslugowa i wymaga umiejetności przy grzebaniu w ustawieniach.

No jak bys nie wiedzial to prubowalem najpierw restartowac bo taki tepy jak ty nie jestem i wiem co robic gdy bios nie wytzymuje O/C !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule to powinniscie sie zastanowi ze az 50 % osob mialo jakies problemy z plytami ??!! to chyba raczej jest duzo.No ale tez mo|e ujest to wina samej mentalnosci uzytkownika <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> chce jak najlepiej podkrecic sprzeta i go zajedzie.Ale smieszne jest to ze w moim przypdaku tak nie bylo ale jednak plyta poszla do servisu bo nie dalo sie jej juz domowo odratowac.... i juz prosze nie pisac ze zle podkrecalem albo cos w tym stylu bo jestescie w duzym bledzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Mintoy niegdzie nie nazwałem Ciebie tępym, wiec nie widze powodu rzebyś mnie obrażał tymbardziej że moja płyta wytrzymała O/C więc umiem sobie z nią radzić, choć nie mówię, że inni też mogą umieć i mieli pecha :( .

A teraz pozwolę sobie zacytować Twojego posta z innego topicu, żeby nie było niejasności dlaczego uważam, że nie zrobiłeś resetu:

 

Mintoy: "Ja mam ten sam problem poniewaz tez bawilem sie w podkrecanie i niestety przegilem:-( Dalem mu 11x200 i niestety nie odpalil tak jak piowinnien.Przy starcie pisalo ze trzeba zaladowac bios od nowa ale gdy dawalo mu sie ten bios to sie nie chcial zaladowac (To samo bylo na programatorze (......Plyta poszla do servisu i stracila gwarancjie niestety (((a koszt naprawy okolo 90 zl za nowy bios No niestety tak nieraz bywa .Acha jeszcze jedno : pytalem sie kolesia i ponoc codzienie maja po kilkanascie reklamacji tego epoxa i 90% odzucaja Wiec nie wiem czy ta plyta jest taka poska jak co niekturzy muwia."

 

No i powiedz sam co tam jest napisane o resecie :?: więc zanim kogoś zaczniesz obrażać to przemyśl czy masz argumenty. Bo z Twojego postu wyrażnie wynika, że po komunikacie wrzuciłeś dyskietkę z BIOSEM. A o resecie ani słowa nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo..... ale juz mi przeszlo .Mimo tych problemow nie zmieniam decyzji ze mój epox jest the best :-))mimo ze mam problemy to i tak jest to najlepsza plyta i najbardziej wydajniejsza ze wszystkich na rynku :-))

 

By CooL :-)

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy epoxów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślę że może by mały komentaż do wyników ankiety skrbnąć :) . Chodzi mi głównie o liczbę padniętych płyt bo 7 to mało nie jest :? . W sumie nikt oprócz Liska, Mintoy i Sheep NIKT innynie napisał co miał za problemy. Ja napewno jeśli bym miał problem nie z mojej winy to użył bym forum żeby wlylać swoje wszelkie żale odnośnie producenta i jakości jego produktów. Wiec dziwi mnie, że jeśli kmomuś płyta padła co przecierz jest nawiększą możliwa usterka nie napisal słowa tylko ze stoickim spokojem kliknął ankietę :) .

 

Przeglądałem też zagraniczne fora i tam większość problemów wiąże się z flashowaniem biosu po O/C z czym wyraźnie sobie ta płyta nie radzi no ale cóż takie życie więc wszyscy którym się to zdarzy niech uwazają.

 

Co do ciekawostek to chyba większość padek wiąże się z BIOSEM, więc pewnie tam tkwi szkopuł i trzeba na niego uważać. Ja naprzykład zauważyłem cos takiego że po wgraniu nowego biosa jest nowy komunikat który nie pojawiał się przy zmianie ustawień w poprzednich wersjach. Z nowym biosem po zmianie ustawień systemu i przetaktowywaniu komp się resetuje i pojawia się na sekundkę czerwona plansza z napisem żeby nie resetować systemu w tym momencie. Potem jest drugi reset i wszystko się zaczyna normalnie ładować. Tak sobie myślę że w tym momencie może jest sprawdzana reakcja na nowe ustawienia bo od tego czasu po O/C nie mam juz komunikatu "BIOS checksum error...". Może Epox wiedział o błędzie, ale się do niego nie przyznaje i po cichu cos próbuje z nim zrobić, ale to tylko takie moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zas chodzi o te rzekome "problemy" z tym Epoxem, to glowna przyczyna wszystkich jego kaprysow jest POSPIECH i dzialanie bez zastanowienia :wink:

 

A teraz w drugim po zmianie biosa siadła mi sieciowka! :( Czyli juz dwa 8RDA+ uszkodzilem. Co ciekawe dwa podczas uszkodzenia chodzily na default, chyba podziekuje juz epoxowi...

Ale co konkretnie stalo sie Tobie z tymi sieciowkami :?:

Fizyczneuszkodzenie - Sfajczyly sie... czy po prostu: nie chca sie stery zainstalowac... stery sie instaluja ale siec nie chce dzialac ... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie stalo sie Tobie z tymi sieciowkami  :?: 

Fizyczneuszkodzenie - Sfajczyly sie... czy po prostu: nie chca sie stery zainstalowac... stery sie instaluja ale siec nie chce dzialac ... :?:

Po flashu biosu pingi moge sobie puszczać tylko do własnego IP. Reinstalka Windowsa nie pomaga, a po podłączeniu innej sieciówki na tym samym kabelku wszystko gra. Powrot do poprzedniego biosa tez nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po flashu biosu pingi moge sobie puszczać tylko do własnego IP. Reinstalka Windowsa nie pomaga, a po podłączeniu innej sieciówki na tym samym kabelku wszystko gra. Powrot do poprzedniego biosa tez nic nie daje...

Cos mi sie zdaje ze nie wylaczyles w biose FireWire :wink:

Bo pod XPkiem cos dziwnego sie dzieje i bydle rozpoznaje ten port jaka nastepna karte sieciowa... i wtedy pingowac to sobie mozna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po flashu biosu pingi moge sobie puszczać tylko do własnego IP. Reinstalka Windowsa nie pomaga, a po podłączeniu innej sieciówki na tym samym kabelku wszystko gra. Powrot do poprzedniego biosa tez nic nie daje...

Cos mi sie zdaje ze nie wylaczyles w biose FireWire :wink:

Bo pod XPkiem cos dziwnego sie dzieje i bydle rozpoznaje ten port jaka nastepna karte sieciowa... i wtedy pingowac to sobie mozna :wink:

dokładnie

 

jak pod xp nie wyłączysz firewire w biosie to w sytemie masz 2 karty sieciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

jak pod xp nie wyłączysz firewire w biosie to w sytemie masz 2 karty sieciowe

Moze i czasem jestem niezbyt rozgarniety, ale wiecie.. bez przesady :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i czasem jestem niezbyt rozgarniety, ale wiecie.. bez przesady

Wiesz... nie twierdze ze jestes nierozgarniety ale objawy ktore podales jasno sugeruja ze masz wlaczonego Firewire... Wiem bo sam to przerabialem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...