Skocz do zawartości
Skolim

Czy jesteś zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

    • Tak, nie bylo zadnych probemow.
      95
    • Tak, byly problemy ale sobie poradzilem.
      63
    • Nie, jest sporo problemow.
      25
    • Nie, plyta padla :(
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Ejjj, no nie przesadzajcie - po jaką cholerę Epox umieszczałby sieciówkę i FireWire, skoro niby nie można ich używać razem???

Ja używam sieciówki (internet) i FireWire (zgrywanie z kamery) i wszystko elegancko działa. Może i windows wykrywa to jako dwie karty sieciowe ale mi to nie przeszkadza skoro wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Mintoy niegdzie nie nazwałem Ciebie tępym, wiec nie widze powodu rzebyś mnie obrażał tymbardziej że moja płyta wytrzymała O/C więc umiem sobie z nią radzić, choć nie mówię, że inni też mogą umieć i mieli pecha :( .

A teraz pozwolę sobie zacytować Twojego posta z innego topicu, żeby nie było niejasności dlaczego uważam, że nie zrobiłeś resetu:

 

Mintoy: "Ja mam ten sam problem poniewaz tez bawilem sie w podkrecanie i niestety przegilem:-( Dalem mu 11x200 i niestety nie odpalil tak jak piowinnien.Przy starcie pisalo ze trzeba zaladowac bios od nowa ale gdy dawalo mu sie ten bios to sie nie chcial zaladowac (To samo bylo na programatorze (......Plyta poszla do servisu i stracila gwarancjie niestety (((a koszt naprawy okolo 90 zl za nowy bios  No niestety tak nieraz bywa .Acha jeszcze jedno : pytalem sie kolesia i ponoc codzienie maja po kilkanascie reklamacji tego epoxa i 90% odzucaja  Wiec nie wiem czy ta plyta jest taka poska jak co niekturzy muwia."

 

No i powiedz sam co tam jest napisane o resecie :?: więc zanim kogoś zaczniesz obrażać to przemyśl czy masz argumenty. Bo z Twojego postu wyrażnie wynika, że po komunikacie wrzuciłeś dyskietkę z BIOSEM. A o resecie ani słowa nie ma.

 

zeczywiscie nie napisalem ze zrobilem restart ale tak naprawde restartowalem go wszystkimi znanymi mi sposobami i technikami !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym plyta epox 8rda obsluguje bartony bartony a te z poczatku maja chodzic na 166 a pozniej na 200 wiec jak plyta nie chodzi na 200 to lipa , no chyba ze sie myle , to poprawcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna stonka :) . Pare ciekawych rzeczy jest. 8RDA+ to jednak płytaka dla majsterkowiczów :) i ludzi którzy lubią pogrzebać w sprzęcie. Tylko widac czasami się to źle kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w drugim po zmianie biosa siadła mi sieciowka! :( Czyli juz dwa 8RDA+ uszkodzilem. Co ciekawe dwa podczas uszkodzenia chodzily na default, chyba podziekuje juz epoxowi...

jest rozwiazanie

 

http://www.8rdafaq.com/ zakładka issues

hmm... ades iMAC tyz mi po glowie chodzil... ale kto wie, moze to jest to :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja chodzi napewno na 200/166. Niestety na lepsze ramy nie było kasy i te nie wyrabiają przy taktowaniu 166(FSB)/200(RAM) nie przechodza ładowania systemu nawet na najwyższych napięciach i najsłabszych timingach:( . To samo jest przy 200/200 cóż takie czasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofiacjalnie magistarli 200 nie obsluguje chyba. ALE po wgraniu nowszego biosu (chyba 5 marca) niz mialem po kupnie mam w biosie w ustawieniach optimal wybor fsb 100/133/166/200 wiec moze to cos sugeruje...

 

wczesniej bylo 100/133/166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawki biosu dla nForce2

Autor: R4v | źródło: Inquirer | 09:29

 

 

Od pewnego czasu wiadomo o problemach z płytami zbudowanymi na chipsecie nForce2. Problem początkowo odkryto na płytach Shuttle. Polega on na tym, że po podkręceniu magistrali powyżej pewnej wartości, płyta przestała startować. Co gorsza, ponowne uruchomienie komputera może się okazać dość trudne. Po 'zabiciu' płyt Shuttle, problem odkryto także na płytach Asusa, Abita i Epoxa. Początkowo nVidia twierdziła, że problem dotyczy tylko produktów Shuttle i Abita i wynika z braku wymaganej zworki, która resetuje magistralę do 100MHz. Jak się później okazało, tylko MSI umieściło tą zworkę. Reszta musi sobie radzić, montując np. Durona, lub Athlona pracującego z magistralą 100MHz. W związku z kłopotami, nVidia opracowała referencyjną płytę, zawierającą problematyczną zworkę. Okazuje się jednak, że sprawę może załatwić także załatanie biosu. nVidia już rozesłała patch do producentów płyt i w najbliższym czasie powinny pojawić się poprawione biosy.

zrodlo Twojepc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim cały patch ma się tyczyć tej nieszczęsnej zworki FSB 100mHz. A Epox ja MA (przynajmniej Rev 1.1 nie wiem jak inne) wystarczy sprawdzić w instrukcji. Swoja drogą serwis Inquirer czasami przedastawia takie "rewelacje", które nie znajduja potwierdzenia u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta poprawka prawdopodobnie jest w najnowszym biosie do rda+, przed postem miga taki czerwony napis BIOS FLASHING ...., dopiero potem post leci, wyglada na to ze wlasnie wtedy bios sprawdza czy komp nie jest przekrecony, poza tym inquirer to taki super express troche nie wiem czy wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim cały patch ma się tyczyć tej nieszczęsnej zworki FSB 100mHz. A Epox ja MA (przynajmniej Rev 1.1 nie wiem jak inne) wystarczy sprawdzić w instrukcji. Swoja drogą serwis Inquirer czasami przedastawia takie "rewelacje", które nie znajduja potwierdzenia u innych.

 

hmmmm.... z tego co czytalem to tylko msi w swojej najnowszej plycie ma te zworke ale moge sie mylic. jak dostane plyte z servisu to sprawdze w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim cały patch ma się tyczyć tej nieszczęsnej zworki FSB 100mHz. A Epox ja MA (przynajmniej Rev 1.1 nie wiem jak inne) wystarczy sprawdzić w instrukcji. Swoja drogą serwis Inquirer czasami przedastawia takie "rewelacje", które nie znajduja potwierdzenia u innych.

 

hmmmm.... z tego co czytalem to tylko msi w swojej najnowszej plycie ma te zworke ale moge sie mylic. jak dostane plyte z servisu to sprawdze w manualu

Chyba chodzi o ta zworke

Dołączona grafika dodatkowa zworka na płycie uaktywniająca obsługę szyny FSB 333 MHz (nowe Athlony XP od 2600+ wzwyż)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bajery można tam znaleźć (na stronie o epoxie)....

 

właśnie zabieram biosa z 5 marca... ciekawe czy mi się płyta spier****..

 

nie robiłem tego nigdy w dosie, a on winzgrozie lepiej zapomnieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bajery można tam znaleźć (na stronie o epoxie)....

 

właśnie zabieram biosa z 5 marca... ciekawe czy mi się płyta spier****..

 

nie robiłem tego nigdy w dosie, a on winzgrozie lepiej zapomnieć...

Powodzenia i polamania ... biosu :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a. musialem sprawdzic, czy idzie na 200fsb. Poszedl, ale pamieci chyba nie bardzo. Pojawil sie ekran, zebym wlozyl dyskietke z biosem. wlozylem, wywalil blad. Zapomnialem jak sie nazywam na chwile, ale na szczescie zachowalem spokoj i wcisnalem reset. Clear CMOS. poszlo... musze cos pokombinowac, bo wczesniej pamieci poszly na 208mhz, tylko nie pamietam na jakich timingach. teraz dalem najwolniejsze, ale one ida tak wlasnie na cas2.5, a nie 3 o dziwo. <span style="color:red;">[ciach!]</span>a, jak sie zdenerwowalem. serce mi jeszcze wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz ja też nie mam FDD i jakoś daję radę zrobić update :)

Nagrywasz BIOS na CDRW, system (np. WIN 98) uruchamiasz z CD, zostajesz w DOS-ie, wkładasz CD z BIOS-em i flasciach!esz.

 

BTW Miałem to samo co Lisek - nie działała sieciówka. Ale dzięki naszemu kochanemu forum ;) po minucie już wszystko działało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200 x 10,5 na codzień, czasem 200 x 100, raz wyciągnąłem 208 MHz i też działała dobrze płytka full stabilnie. Ja nie widzę problemu. Płytka bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200 x 10,5 na codzień, czasem 200 x 100, raz wyciągnąłem 208 MHz i też działała dobrze płytka full stabilnie. Ja nie widzę problemu. Płytka bardzo fajna.

WOW 200x100! Niezły bajer....

 

A tak na serio to może zrobie ten update... ale on raczej duzo nie daje a ryzyko zawsze jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e chyba przesada. ryzyko nie sadze zeby bylo wieksze niz na innych pytach. ja mam ten z 5 marca. wczesniej proc nie chcial mi wstawac na fsb 200 a teraz wstaje. moze to kwestia wygrzania ale nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tym update to z nowych opcji jest niewiele. Ale jest ta czerwona plansza przy kreceniu systemu. Do kad mam nowego biosa nie udało mi sie "uzyskac" komunikatu: "bios checksum error..". I wydje mi się, że proc wstaje na minimalnie niższych napięciach. Teraz jak dam za niskie napiecie na procu to nie musze odrazu reseta robić bo bios się raczej uruchamia i można przywrócić ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ankieta pokazuje tylko z mobo epox 8rda(+) jest nie dopracowana konstrukcja 12% plyta padla + 12% ma duze problemy z nia , do tego jeszcze 27% mialo problemy

a moze niektórzy uzytkownicy są niedopracowani?? :P :wink:

a moze ja wole miec 9,5x210 niz 12x166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...