Skocz do zawartości
Skolim

Czy jesteś zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego 8RDA(+)?

    • Tak, nie bylo zadnych probemow.
      95
    • Tak, byly problemy ale sobie poradzilem.
      63
    • Nie, jest sporo problemow.
      25
    • Nie, plyta padla :(
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Widze,ze plytka warta zakupu. Chyba sobie odpuszcze tego Abita NF7, na tego z s nie mam kasy. Powiedzcie mi tylko jak sprawdzic na jakim steepingu jest SB i NB. Chcialem zamowic w barwkompie,ale nie potrafili mi tego powiedziec.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pare osob ma te Abity w rev 1.2, ale nic nie pisza o nich.. Zastanawia mnie to troszke. Poczekam jeszcze z tydzien,moze cos sie ruszy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka jest fenomenalna az 50% osob nie mialo z nia problemow, no no intel to chyba nigdy nie bedzie tak niezawodny :P

Płytka nie jest dla lamerów.

Jest trudna w konfiguracji i tyle.

Ale za to jakie daje możliwości.

Jest wogóle płyta pod intela która umożliwia podniesienie napięcia dla proca powyżej wartości zalecanej przez producenta procesorów.?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wogóle płyta pod intela która umożliwia podniesienie napięcia dla proca powyżej wartości zalecanej przez producenta procesorów.?????

;) Na przyklad moja (1.85V z 1.5).

Teraz to chyba juz kazda, no moze poza ecs'ami.

 

Sorry, wyskoczylem intel-amd; peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, czy ktoś wie co z tym pieprzonym BEEPem? BEEP! BEPEP! BEEP! BEPEP! :P

hehe, to wymaga ogromnej wiedzy techniczno-informatycznej, mianowicie:

 

panel sterowania->dzwięki i multimedia->domyślny sygnał dzwiekowy ustawiamy na cichego wava. gotowe.

myslalem ze to jest intuicyjne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twiggy, a co zrobiles zeby Ci ten oryginalny radiator wszedl na sb, pilowales ? bo tam sa takie srebrne cusie i blokują go  :?

Troche musialem go "poprawic" u kolegi od obrobki metali :-) i wlazl - dotyka ten element (sorry ale jestem laik elektronik wiec nie nazwe tego srebrnego czegos profesjonalniej) ale dobrze lezy na SB - niestety grzeje sie niezle i zastanawiam sie nad drugim Zalmanem - fak znow trza 25 zeta wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala komus ochrona termiczna bo wczoraj sprawdzalem czez zadziala i wzlaczylem wentylator na procu. Alarm byl ustawiony na 50 a wylaczenie na 60. Doszedl do 65 i nic nawet przy 50 nie zapikal zero reakcji.

Widze ze i tutaj mi sie proc moze zjara :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc uprzejmie informuję że moja RDA+ wyzionęła ducha - po ustawieniu 1.95V po prostu mosfet strzelił - pewnie z gorąca? brak chlodzenia pasywnego na mosfetavh i vregu to wielki błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak sie urzywa wysokich częstotliwości i napięć to trzeba poprawiac chłodzenie, bo standardowe nie wyrabia :( no ale to płyta dla majsterkowiczów wkońcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie zwiazane z tematem: zalezy mi zeby nie stracic gwarancji. jak przymocowac (przykleic) radiatroki na mosfety zeby mozna bylo latwo i bez sladow zdjac. wiem ze mozna termopoxem przykleic ale nie jestem pewny jak z odklejeniem. jak macie to rozwiazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie zwiazane z tematem: zalezy mi zeby nie stracic gwarancji. jak przymocowac (przykleic) radiatroki na mosfety zeby mozna bylo latwo i bez sladow zdjac. wiem ze mozna termopoxem przykleic ale nie jestem pewny jak z odklejeniem. jak macie to rozwiazane?

ja przykleiłem na silikonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie zwiazane z tematem: zalezy mi zeby nie stracic gwarancji. jak przymocowac (przykleic) radiatroki na mosfety zeby mozna bylo latwo i bez sladow zdjac. wiem ze mozna termopoxem przykleic ale nie jestem pewny jak z odklejeniem. jak macie to rozwiazane?
ja przykleiłem na silikonie

A czy przy dosc mocno grzejacych sie mosfetach ten silikon nie traci swych wlasciwosci wiazacych i nie rozciaga sie :?:

Ja tym sposobem (oprocz alfa-zelowych podkladek) mam przymocowane radiatorki do pamieci na grafie, ale tam temp jest troche nizsza i wszystko gra, a na mosfetach jak to wyglada :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbym przykleił do mosfetuff radiatrki na taśmę samoprzylepną dwustronną o zwiększonym stopniu przewodzenia ciepła (mam taką z zestawu radiatorów Thermaltake A1414) to : a) będą się trzymały ? B) nie sfajczy się ta taśma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo Raptor, strasz mnie tak dalej, to napewno wychłodzę mojego epoxika 8O mam jeszcze nieużywany klej dwuskałdnikowy, który był w komplecie z Zalmanem do NB, ale pisze wyraźnie w manualu do radiatora (hehe,Ci koreańczycy) że przykleja na stałe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo Raptor, strasz mnie tak dalej, to napewno wychłodzę mojego epoxika  8O mam jeszcze nieużywany klej dwuskałdnikowy, który był w komplecie z Zalmanem do NB, ale pisze wyraźnie w manualu do radiatora (hehe,Ci koreańczycy) że przykleja na stałe  :?

na stałe - nie zdejmiesz - jak moddowałem swojego 8KHA+ to właśnie tym klejem przykleiłem radiatory - nie do oderwania - chyba że z układem z płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor: nie za bardzo wiem jaki to silikon, gdzie to kupic i jak wyglada. jak masz zdjecie to wal na maila. pozatym czy to dobrze przewodzi?!

Chodzi chyba o zwykly silikon - polprzezroczysta biala masa plastyczna (np do klejenia szyb w kawarium - dostepny w kazdym zoologicznym), ale nie smarujesz nim mosfetow, tylko krawedzie radiatorkow i tym sposobem przyczepiasz to do mobo, a mosfety pasta termoprzewodzaca traktujesz... Ja przynajmniej tak mam zrobione na grafie, ale nie wiem czy Raptor mial to na mysli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walnąłem na radiatory - potem położyłem ja na mofsety i pojeździłem chwile lewo/prawo - żęby usunąć jak najwięcej z przestrzeni radiator<>mofset - tym sposobem mam wastewkę 0.1mm a radiator trzyma się dzięki silikonowi który został wyciśnięty i znajduje się z boku i pomiedzy mofsetami - tylko nie myślecie że nawaliłem go jak do uszczelniania - nałożyłem na radiator warstewkę 0.3-0.5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...