Skocz do zawartości
kun4

Pamiec Do Ibm Thinkpad T-43 Albo Serii T-4x. Gdzie Szukac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam w swoim laptopie 512 MB ramu, chcialbym jeszcze dolozyc przynajmniej raz tyle. Szukalem na allegro ale nic konkretnego nie znalazlem. Czy ktos moglby mi dac namiary na jakis sklep?

 

Ktos wie w jakiej cenie sa te pamieci? konkretnie 512MB.

 

W sumie jeszcze nie wiem czy mam slot na ta pamiec, czy mozna za pomoca Identyfikatora dojsc ile kosci jest wlozonych ? Ewentualnie jakies inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,T42 używa starszego typu pamięci DDR1, który jest czasami nawet dwa razy droższy.

 

Do twojego lapka pasuje dowolny SO-DIMM DDR333 w cenie od 100 zł za najtanszą kość 512 MB.

 

Na 99% masz jedną kość 512 MB zamontowaną pod klawiaturą, drugi slot ten od spodu laptopa jest wolny.

 

Możesz się upewnić za pomocą programu Everest Ultimate,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystalem z CPU-Z

Dostalem taki oto wynik:

Memory SPD

Module 1 DDR, PC2700 (166 MHz), 256 MBytes, Princeton Technology

Module 2 DDR, PC2700 (166 MHz), 256 MBytes, Samsung

 

Czyli chyba jednak mam dwie kosci :/

Lepiej wsadzic jedna 1gb? czy moze wyjac jedna 256 i wsadzic 768 ? Jak uwazacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o 512 + 256

Tylko to 1GB DDR1 to nie jest za tanie :/ 230zl na allegro a 512 to jakby wogole juz nie bylo.

 

Czy bedzie wszystko ok jak w jednej kosci bedzie 256 a w drugiej 1gb ? Nie bedzie to sobie jakos przeszkadzac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o 512 + 256

Tylko to 1GB DDR1 to nie jest za tanie :/ 230zl na allegro a 512 to jakby wogole juz nie bylo.

 

Czy bedzie wszystko ok jak w jednej kosci bedzie 256 a w drugiej 1gb ? Nie bedzie to sobie jakos przeszkadzac ?

Witaj, ostatnio mialem podobny problem jak ty , chcialem kupic pamieci do T41 i sie zastanawialem miedzy 1gb w jednej kosci a 2x512 i wybralem to drugie z allegro (pamieci ProMOS) i nie zaluje a jesli szukasz pamieci do swojego to te 2x256 daj sobie na polke na zapas i kup pamieci np w komputroniku maja corsairy ddr1 ktore ja chcialem kupic ale kupilem ciut taniej na allegro ProMOS-y a i kupuj 333Mhz czyli PC2700 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ostatnio mialem podobny problem jak ty , chcialem kupic pamieci do T41 i sie zastanawialem miedzy 1gb w jednej kosci a 2x512 i wybralem to drugie z allegro (pamieci ProMOS) i nie zaluje a jesli szukasz pamieci do swojego to te 2x256 daj sobie na polke na zapas i kup pamieci np w komputroniku maja corsairy ddr1 ktore ja chcialem kupic ale kupilem ciut taniej na allegro ProMOS-y a i kupuj 333Mhz czyli PC2700 pozdrawiam

Czy moge tam wstawic cos szybszego ? 3200 PC400 czy to juz niestety nie bedzie smigac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w swoim laptopie 512 MB ramu, chcialbym jeszcze dolozyc przynajmniej raz tyle. Szukalem na allegro ale nic konkretnego nie znalazlem. Czy ktos moglby mi dac namiary na jakis sklep?

 

Ktos wie w jakiej cenie sa te pamieci? konkretnie 512MB.

 

W sumie jeszcze nie wiem czy mam slot na ta pamiec, czy mozna za pomoca Identyfikatora dojsc ile kosci jest wlozonych ? Ewentualnie jakies inne metody?

Ja do T43, kupowalem pamieci Corsair...

Mialem wczesniej w parze z oryginalna koscia Hynix 512 MB kosc GoodRam 512MB PC4200 i dzialalo bez zarzutu...

Ale skoro mowa o T42, to nie masz DDR2 tylko DDR... Musisz szukac kosci DDR, pod spodem masz pod taak mala klapka, przykrecona jedna srubka zlacze dla pamieci dodatkowej... Zajrzyj tam, jesli masz ten slot wolny to znaczy, ze masz 512 MB w jednej kosci i masz je w slocie po drugiej stronie plyty glownej pod klawiatura...

 

Czy moge tam wstawic cos szybszego ? 3200 PC400 czy to juz niestety nie bedzie smigac ?

Mozesz, pamiec jest kompatybilna w dol... Ja mam na ten przyklad wsadzone DDR2 667MHz, a chodza na 533MHz...

 

PC 3200 juz nie , smigają tylko PC2100 i 2700 np takie lub taka moze sie uda tanio kupic ;), pozdr

Bzdura... Zanim napiszesz wierutne bzdury to sprawdz to organoleptycznie, bo mojasz sie dosc mocno z prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...