Skocz do zawartości
Linoge

Okulary

Rekomendowane odpowiedzi

ja obecnie uzywam tylko tych chusteczek z lidla. dobre w kazdej sytuacji. ewentualnie potem sciereczka z mikrofibry. niestety jezeli byla juz uzywana potrafi zostawic na szklach to co wczesniej zebrala :)

 

do auta kupilem nakladki polaryzacyjne na okulary. niby badziewie za 30-40zl, ale dziala. deska nie odbija sie w szybie, a i cos tam przyciemniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w sumie. U mnie na "szklanych" szkłach często powstają smugi czyszcząc je microfibrą. Nawet jak dzień wcześniej je umyje wodą z płynem. Teraz zmieniłem okulary na szkła plastikowe i wystarczy je umyć raz na jakiś czas, a sciereczka czyście za każdym razem na tyle dobrze że nie ma żadnych smug. Chusteczek używam tych z biedronki, a jak się lub regina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno okulary z antyrefleksami "diamentowymi" od szajny w jednym sklepie netowym i z czystym sumieniem mogę polecić: zero smug, nie parują, brud się ich specjalnie nie trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno okulary z antyrefleksami "diamentowymi" od szajny w jednym sklepie netowym i z czystym sumieniem mogę polecić: zero smug, nie parują, brud się ich specjalnie nie trzyma...

 

Kupiłeś okulary bez uprzedniego przymierzenia? Jak rozumiem masz porównanie ze zwykłymi soczewkami AR i są znacząco lepsze?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Okulary kupione bez przymierzania, bo generalnie wiem co pasuje do mojego łysego łba, a wszystkie oprawki i tak są w jednym rozmiarze, więc jedyną rzeczą którą optyk w salonie mógłby mi wykonać, to dogiąć odpowiednio zauszniki, czego akurat nie chciałem. Wcześniej miałem zwykłe noname AR i niestety dość mocno się smużyły przy wycieraniu, parowały jak szalone, a na dodatek bardzo szybko wzbogaciły się o piękny zestaw mikro rys, co bardzo przeszkadzało. Teraz o parowaniu już zapomniałem, o smugach również, a i jak na razie nie udało mi się ich porysować - chociaż nie mam ich długo - zobaczymy jak ten "diament" będzie wyglądał po paru miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze rozstaw zrenic itd znali w salonie...

 

Robiłem porządne (tzn. nie ograniczające się do 2 min. na automacie) badanie wzroku przed zmianą szkieł, więc rozstaw mi okulistka zmierzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie przymierzam się do wymiany. Badanie u normalnego lekarza i zamówienie przez neta kusi takiego skąpca jak ja. Tylko najpierw i tak muszę poprzymierzać oprawki w dużych salonach, najlepiej w towarzystwie znajomego w charakterze fotografa.

 

Tak z ciekawości co sądzicie o grubych oprawkach jak ma np. Wojewódzki? Bo zajebiście mi się podobają, ale boję się, że będę wyglądał jak emo/bieber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube oprawki trzeba przymierzać bo nie wszystkim pasują. Mogą być bardzo fajnym dodatkiem nadającym charakteru lub totalnym wieśniactwem i popisem. Ja byłem wczoraj u okulisty i okazuje się, że jednak powinienem nosić okulary do komputera/telewizji (+0.5 OL / 0 OP) i właśnie rozważam zrobienie sobie okularów z bardziej stanowczymi oprawkami (bo do tej pory zawsze szedłem w dyskretny minimalizm i chciałbym bardziej stanowczy dodatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówienie przez neta kusi takiego skąpca jak ja

Witam w klubie. :lol2: Generalnie mogę stwierdzić, że warto, bo za kompletne okulary zapłaciłem tyle, co w pobliskim salonie za zwykłe szkiełka nawet bez ar

 

boję się, że będę wyglądał jak emo/bieber.

Będziesz. :wink:

 

 

...a na poważnie, to imo grube oprawki pasują małemu ułamkowi noszących je, więc bez przymierzenia nie da rady. Ja jestem wierny żyłkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze wole cienkie oprawki...

Od kilku lat wierny jestem Pradzie... bardzo fajne, lekkie oprawki ktore bardzo dobrze trzymaja sie glowy

Zdarza sie ze gram w nich w siatke i nie mialem nigdy opcji by spadly albo sie przekrzywily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklepy to od siebie polecam Soczewki kontaktowe, Ray-Ban, Okulary przeciwsłoneczne, Oprawy - OPTYLINE.PL

~ 2 tyg. temu robiłem u nich zakupy i jestem bardzo zadowolony.

Świetny kontakt telefoniczny. Obsługa miła. Błyskawiczna wysyłka kurierem (o ile dane oprawki mają fizycznie na stanie w sklepie. W przeciwnym wypadku niestety czekamy około tygodnia aż dojdą. Jak to pan stwierdził "z magazynu z Włoch" :lol: )

 

Wysyłka darmowa przy zamówieniu powyżej 300zł.

 

@KHOT gdzie zamawiałeś? Może komuś się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...