Skocz do zawartości
paradox

Txv ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności :). Postanowiłem stworzyć nowy układzik, ale na razie nie będę się o nim rozpisywał. Potrzebuję info na temat regulacji TXV. W moim nowym układzie wykorzystałem taki zaworek, i kręce tą śrubką w jedną i w drugą stronę, ale jakoś ciężko mi wyłapać różnice. Poza tym przyznam się, że niestety trochę go przygrzałem palnikiem i nie wiem czy mu nie zaszkodziło :( Na tą chwilę mam tak, że jak kręcę nie ważne w którą stronę, to co ok. pół obrotu jest ciężej. Please HELP!

 

Worklog powyższego dzieła już wkrótce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hey

 

Raczej ci chodzi o cPEVa, TXV sie nie reguluje ręcznie (sam dobiera przepływ biorąc pod uwagę temperaturę na wyjściu wymiennika)

 

Jakieś info na temat ciśnienia na ssaniu w czasie kręcenia zaworkiem ? Temperaturki ?

 

Jak go przegrzałeś to może być nieciekawie.

 

Ogólnie im bardziej wkręcasz śrubę tym większy przepływ, wykręcając ją zmniejszasz przepływ przez zawór aż do kompletnego go zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hey

 

Raczej ci chodzi o cPEVa, TXV sie nie reguluje ręcznie (sam dobiera przepływ biorąc pod uwagę temperaturę na wyjściu wymiennika)

 

Jakieś info na temat ciśnienia na ssaniu w czasie kręcenia zaworkiem ? Temperaturki ?

 

Jak go przegrzałeś to może być nieciekawie.

 

Ogólnie im bardziej wkręcasz śrubę tym większy przepływ, wykręcając ją zmniejszasz przepływ przez zawór aż do kompletnego go zamknięcia.

Fota tego ustrojstwa : CLICK

 

Teoretycznie jest tam regulacja. Po przegrzaniu, kreci się ciężej tak jak opisałem, ale ogólnie działa i reguluje ciśnienie według temperatury sondy. Ciśnień niestety nie podam, bo nie mam ani stacji, ani manometrów. Po dzisiejszych testach wyszło -15.5 C, rotarka 52 C, wyjście ze skraplacza 30 C - idle (w tym zastosowaniu nawet nie będzie musiał niżej schodzić). Gaz zalewa akumulator cieczy na ssącej. Użyłem propan-butanu, ale nie znam składu tego gazu. Podejrzewam, że więcej tego drugiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota tego ustrojstwa : CLICK

 

Teoretycznie jest tam regulacja. Po przegrzaniu, kreci się ciężej tak jak opisałem, ale ogólnie działa i reguluje ciśnienie według temperatury sondy. Ciśnień niestety nie podam, bo nie mam ani stacji, ani manometrów. Po dzisiejszych testach wyszło -15.5 C, rotarka 52 C, wyjście ze skraplacza 30 C - idle (w tym zastosowaniu nawet nie będzie musiał niżej schodzić). Gaz zalewa akumulator cieczy na ssącej. Użyłem propan-butanu, ale nie znam składu tego gazu. Podejrzewam, że więcej tego drugiego jest.

 

Co to za uklad ? Co on ma chlodzic ? :)

 

Jaki to TXV - marka, model, dysza, na jaki freon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za uklad ? Co on ma chlodzic ? :)

 

Jaki to TXV - marka, model, dysza, na jaki freon ?

 

Przy worklogu zdradzę co to za okład i co ona ma chlodzic :) Muszę jeszcze trochę przy tym porzeźbić i wtedy walne ładny opisik :)

 

A TXV, wiem, że jest firmy FLICA, model bodajże TMC-1 i jest na R-12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wynalazek...

 

Sonda, co idzie od tego txv powinna byc ulozona poziomo na górze rury od ssania.

 

To będzie taki wynalazek, że głowa mała.... :D

 

Dzięki za podpowiedź, jutro poprawie ta sondę. Może dam ją na dół, bo nie wiem czy mi miejsca wystarczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...