Skocz do zawartości
gugus

Regulacja Obrotow Wentylatorow Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupic sobie 4 wentylatory do chlodzenia budy... Szukalem troche, ale nadal nie wiem jak mzona kontrolowac obroty. Moglbym uzyc 4 kontrolerow obrotow takie jak sa na allegro po 10 zl? CZy to dobre rozwiazanie? CZy musialbym kupic tez mkolexa? Prosze o wytlumaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zdecydowalbym sie na tego zalmana, uzyty bylby na plycie msi p35 neo2-fir to musze jeszcze dokupic molexa. Ale jesli chce umiescic 4 wentylatory +jeden na cpu to chyba musze kupic juz molexa z 4 pin na 6x 3pin... czy cos takiego zadzialaloby?

ten regulator obrotow montuje sie w miejsce napedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zdecydowalbym sie na tego zalmana, uzyty bylby na plycie msi p35 neo2-fir to musze jeszcze dokupic molexa. Ale jesli chce umiescic 4 wentylatory +jeden na cpu to chyba musze kupic juz molexa z 4 pin na 6x 3pin... czy cos takiego zadzialaloby?

ten regulator obrotow montuje sie w miejsce napedu?

Ke?

Dołączona grafika

Po co Ci molex procz standardowej koncowki z zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale Fander ma tez 92mm z regulacja obrotow. Nie zebym reklamowal jakos specjalnie ta firme (chociaz trzeba wspierac rodzimych wytworcow :wink: ) ale mam dwa takie w swojej budzie i jestem zadowolony. Przy kazdym jest maly potencjometr do regulacji obrotow wiec nie trzeba wyrzucac kasy na jies swiecidelka od zalmana. Lepiej wydac na jakis ram albo co jeszcze innego imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko masz jeden minus - zeby regulowac fandery trzeba miec otwarta bude. Co przeszkadza w prawidlowej wentylacji.

"Swiecidelka" od Zalmana - coz... Ten panel to nie ZM-MFC2 wiec nie wiem skad Twoje podejscie. Uwazasz ze lepiej miec wiecej ramu niz kontrole nad 4 wentylatorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ustawiasz sobie wentyle na zalozonym poziomie glosnosci i zamykasz bude i zapominasz o calej sprawie. A jesli chodzi o ram to tak wole miec go wiecej :D. Bez urazy nie mam nic do Zalmana a wrecz uwazam ze to bardzo dobra firma (no moze ciut droga). Podsumowujac trzeba by spytac zainteresowanego czy che on miec ciagla kontrole nad wentylatorami czy tez wystarczy mu ustawic raz i juz. Bo jezeli to drugie to panel przedni zbedny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...