Skocz do zawartości
chari

Problem Z Systemem.

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą był u mnie kumpel z dyskiem, przerzucałem mu pliki... Po tym jak odłączyłem jego dysk nie uruchamia mi się system. Tzn. na początku wszystko jest noemalnie. Dopiero w momencie kiedy powinien pojawić się pulpit komp tj. staje. Jest tylko zielony ekran i kursor myszy a system dalej się nie ładuje. Podczas podłączania tego drugiego dysku partycje sie poprzestawiały i kiedy go odłączyłem zostały tak. Teraz podczas uruchamiania scandisk skanuje dysk D a nie C na którym jest system. Próbowałem uruchomic komputer w trybie awaryjnym ale to nic nie dało. W tym samym momencie pod koniec pojawia się znaczek windowsa i dostaje zwiechy... Nie wiem co z tym zrobić. Co zrobić żeby scandisk domyślnie skanował mi partycję C?

Edytowane przez chari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj w trybie awaryjnym odpalić. (podczas uruchamiania kompa stukaj w klawisz F8.) może ruszy.Jak nie pomoże, to "ostatnia znana dobra konfiguracja. jeśli to też nie zda egzaminu to ja widzę tylko 2 wyjścia:

1. wziąć dysk do kumpla i u niego scandiskiem przejechać.

2.reinstall.

Ale może są jakieś magiczne metody, których nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój się załadował. Tyle że partycja C to była jego z systemem, a moja zmieniła literkę na D. I teraz po odłączeniu zamiast skanować moją C na której zapewne jest jakiś błąd to skanuje mi D... :/

 

EDIT: A więc podłączyłem stary dysk do kompa, zainstalowałem na nim win xp i przeskanowałem partycję systemową z tamtego dysku. Później przestawiłem bootowanie na ten właśniwy dysk i wszystko poszło(ale nadal podłączony stary dysk). Kiedy odłączam ten stary dysk komp zachowuje się tak samo jak poprzednio. Nie wiem jak ustawić żeby dyskiem nr1 był mój dysk sata2 a dyskiem nr 2 ten stary dysk. Kombinowałem ze zworkami, przestawiałem bootowanie i nic. Cały czas stary dysk jest dyskiem nr1 a jego jedyna partycja jest partycją C.

 

Jak zmienić kolejność partycji, tak żeby partycja dołączonego dysku była ostatnia?

Edytowane przez chari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do Zarządzania dyskami i już myślałem że uda mi się zmienić literę partycji ze starego dysku. Spróbowałem i pokazuje się komunikat żę dysk zawiera plik strony? Co zrobić żeby udało się to zmienić?

 

Zmieniłem literę partycji na któej mam wszystko zainstalowane na odpowiednią to przynajmniej większość programów działa.

Ktoś mi może powiedzieć o co chodzi z tym plikiem stron?

Edytowane przez chari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik strony (pagefile) to tak jakby pamięć operacyjna, która znajduje się na dysku twardym (korzysta z niej windows). Spokojnie możesz go wyłączyć, nie będzie to miało żadnego wpływu na twoje partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...