Skocz do zawartości
yanon

Jaki Monitor 19-22" Do 2tys?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co przeczytałem z Waszych opinii to polecacie mi następujące monitory 19-22":

EIZO 19 S1931SHB, Samsung SM 2232BW, Nec 1990sxi, Samsung 215TW, Belinea 102035, HP2207, NEC 20WGX2 Pro, Philips 200WP7ES. Wnioskuje z Waszych cennych rad że jednym z lepszych w tej cenie monitorów jest Nec 1990sxi.

Znacie może jakies stronki gdzie możena porównać ze soba kilka monitorów na raz??

 

Pozdrawiam i czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam takich stron, ale jesli chcesz porownywac suche parametry to nie ma to wiekszego sensu.

 

zapytaj na forum mva.pl o dobor monitora, sprecyzuj tam swoje wymagania i powinienni Ci cos doradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się za petycją @tomosa: forum na mva.pl

 

tylko przy zakładaniu topicu radzę o ostrożność w opisywaniu zastosowania: jak np.napiszesz że "monitor do CAD" to na wejściu minimum będzie eizo S2100 (swoją drogą cudny monitorek ;) )

podaj tam procentowe domniemane zastosowania lcd i sztywną granicę $$$

 

z tego co widzę na twej liście to pewnie zostawią z niej: EIZO 19 S1931SHB i Nec 1990sxi ewentualnie gdy napiszesz 100% nieprofesjonalne zastosowania (filmy i gry) to jeszcze NEC 20WGX2 Pro ;)

 

wg mnie S1931 przejawia obecnie najlepszy stosunek jakość/cena wśród lcd 19". powiem więcej wsród lcd poniżej 3200 bo tyle kosztuje 2190UXp

 

ja np NIGDY nie kupię ani monitora ani notebooka z matrycą typu glare. widziałem. i podziękuję - nie skorzystam.

komfort podniesiony plastycznością kolorów w grach i filmach absolutnie nie niweluje dyskomfortu używania takiego lcd w innych momentach. (oczywiście moim zdaniem). a jeśli ktoś nie gra nałogowo to w ogóle taki typ matryc IMO jest poza kręgiem zainteresowania.

 

ps1. Nec 1990sxi byłby bardzo dobrym wyborem. choć możliwe iż w pełni zaspokoi cię EIZO S1931SHB

 

 

ps2. o tych wywodach na temat szyb i crt:

kilka lat siedziałem na 17" iiyama Vision Master Pro 413 z bardzo dobrą powłoką 'anty'.

teraz przejściowo na gateway 22" na prawie topowym diamontronie - jego powłoka jest zauważalnie gorsza - i już trochę mnie to irytuje (co nie znaczy że słabą! oj nie. dell 1130 ma słabszą - siostra ma)

 

z uwagi na poszukiwania notka dla dziewczyny i lcd dla mnie naoglądałem się po co najmniej kilkanaście notków i monitorów z 'szybą' w różnych klasach $$$ -> i kompletnie nie rozumiem jak można to zaakceptować?! mnie drażni już odblask samego mnie w tej szybie, jakbym dostał takim 'słonecznym' odblaskiem to bym po prostu oszalał :)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę interesuje sie tematem , choc na jakis czas wypadlem z rynku nowosci.

 

Rozwazam ewentualny zakup monitorka 19-22, ale raczej bardziej nacisk na panoramę , wiec cos jak 22 najblizsze.

 

Z tego co pamietam to S-IPS byly b dobre dla grafików, SPVA to takie ciut gorsze, MVA jeszcze ciut gorsze, a TN to tanie i szybkie ale glownie w lapach i do gier.

Ja zas potrzebowalbym czegos do :

1)filmów

2) aplikacji ktore potrzebuja sporo powierzchni ze wzgledu na jednoczesne wyswietlania paru okienek

3) czcionka zeby nie dawala po oczach - wiec mega komfort dla oczu

4) tak samo inne parametry zeby nie dawaly po oczach - wzrok wazny!

5) zadnych gier i bez grafiki profesjonalnej

6)AHA - BEZAWARYJNOSC!

7) czy ta grafa co w konfigu poradzi sobie (ma ona wyscie DVI i analog)

 

Zgaduje ze S-PVA byloby OK?

No bo chyba te modele na TN co po 900zl sa - w watku wyzej LG kontra Samsung to chyba dosc cienkie?

 

Dodam, ze mam tego crt zloma co w podpisie, ale takze pracuje na LCD glare w lapku (FSC). Mnie tez w dzien troche glare denerwuje , ale jakosc kolorów w porownaniu do maty jest sporo lepsza w tych cenach.

 

 

Co wiec polecacie? Myslalem cos miedzy samsung 215TW za 1,7 tys, no albo pojechac po niskiej cenie i jakis 22' za 900zeta?

A Fujitsu-Siemens P19-2 - to jak obecnie jest oceniany?

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę interesuje sie tematem , choc na jakis czas wypadlem z rynku nowosci.

 

Rozwazam ewentualny zakup monitorka 19-22, ale raczej bardziej nacisk na panoramę , wiec cos jak 22 najblizsze.

 

Z tego co pamietam to S-IPS byly b dobre dla grafików, SPVA to takie ciut gorsze, MVA jeszcze ciut gorsze, a TN to tanie i szybkie ale glownie w lapach i do gier.

Ja zas potrzebowalbym czegos do :

1)filmów

2) aplikacji ktore potrzebuja sporo powierzchni ze wzgledu na jednoczesne wyswietlania paru okienek

3) czcionka zeby nie dawala po oczach - wiec mega komfort dla oczu

4) tak samo inne parametry zeby nie dawaly po oczach - wzrok wazny!

5) zadnych gier i bez grafiki profesjonalnej

6)AHA - BEZAWARYJNOSC!

7) czy ta grafa co w konfigu poradzi sobie (ma ona wyscie DVI i analog)

 

Zgaduje ze S-PVA byloby OK?

No bo chyba te modele na TN co po 900zl sa - w watku wyzej LG kontra Samsung to chyba dosc cienkie?

 

Dodam, ze mam tego crt zloma co w podpisie, ale takze pracuje na LCD glare w lapku (FSC). Mnie tez w dzien troche glare denerwuje , ale jakosc kolorów w porownaniu do maty jest sporo lepsza w tych cenach.

Co wiec polecacie? Myslalem cos miedzy samsung 215TW za 1,7 tys, no albo pojechac po niskiej cenie i jakis 22' za 900zeta?

A Fujitsu-Siemens P19-2 - to jak obecnie jest oceniany?

 

;)

HP LP2465 24" S-PVA

 

ps. na takim monitorze nawet HD 720p potrafi nie za rewelacyjnie wyglądać więc zacznij się interesować materiałem full HD :]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

[...]Co wiec polecacie? Myslalem cos miedzy samsung 215TW za 1,7 tys, no albo pojechac po niskiej cenie i jakis 22' za 900zeta?

A Fujitsu-Siemens P19-2 - to jak obecnie jest oceniany?

 

;)

Teoretycznie zamiast wydawac kupe forsy na starozytny juz dzis sprzet typu Samsung 215TW mozesz zaryzykowac i wziazc podobny model ale taniej na tej samej matrycy S-PVA co w samsungu czyli Gateway FPD 2185W

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby ten gateway tanszy od samsunga a na takiej samej matrycy, Opinie co do jakosci - zblizone do samsunga a nawet lepsze bo malo kto narzeka na Pivot , ale cos wyczytalem, ze taka cena (1,2tys) bo to sa refurbished!! OMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matryca to nie wszystko z czego sklada sie monitor ;)

Akurat elektronika w tych modelach też jest porównywalna ( 8 bit = banding po korekcji barw ) - nie wiem tylko czy po korekcji na Samsungu też jest bardzo widoczny banding czy jak zwykle powinno być "równomiernie rozproszony" Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

tu nie chodzi o porównywanie papierowych spec.

te Gateway'e co występują w Polsce to straszny shit! to nie ma nic wspólnego z nowym monitorem. a tym bardziej nic ze 'w pełni sprawnym monitorem'. trzymać się od tego z dala! na mva.pl jest cały topic o tym i narwańcach co szukali szczęścia. niektórym się nawet "prawie" udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

tu nie chodzi o porównywanie papierowych spec.

te Gateway'e co występują w Polsce to straszny shit! to nie ma nic wspólnego z nowym monitorem. a tym bardziej nic ze 'w pełni sprawnym monitorem'. trzymać się od tego z dala! na mva.pl jest cały topic o tym i narwańcach co szukali szczęścia. niektórym się nawet "prawie" udało.

Na temat stanu modeli sprzedawanych w Polsce się nie wypowiedziałem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos stawia na jakosc obrazu to s-ips i nec wxg2 pro

Tylko do gier. Do grafiki nawet amatorskiej się nie nadaje - nie pokazuje detali w cieniach - w ciemnych scenach wiele nie widać, gubi pierwsze 5-6 odcieni od czarnego, po korekcji jest banding na szczęście rozproszony co nie zmienia faktu że kilka mln. barw gubi. Typowy monitor 8 bit LUT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat stanu modeli sprzedawanych w Polsce się nie wypowiedziałem !

ok. teraz rozumiem. brzmiało to jak "polecam ten zakup". w Polsce jednak są takie modele jakie są. :lol: więc wolałem ostrzec ewent. kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz kyle..tak mi sie wydawało

 

ogółem - ponieważ sam teraz jedtem tematem zainteresowany...

 

warto kupic neca wxg2 pro? czy lepiej cos z wiekszym rozmiarem?

 

przy czym - mam teraz neca, widze jaki ma obraz. widzialem lg tn 22 cale i jakos slabo to widze

 

2 sprawa - małe dziecko. gwoniaz ma 2.5 roku, sam se wlacza gry, strony internetowe z zabawami dla dzieci, ale jak ktos siada do kompa i bieze na kolana to paluchem pokazuje co mu wlaczyc...

 

wiec tradycyjna matryca raczej odpada, w gre wchodzi tylko z szybą...i jak rozumiem wybór mam tu z tylko wlasnie neca wxg2 pro lub hp 2207?

 

nadmienie ze odbicia mi nie przeszkadzaja(mam je stale, moge wyciemnic pokoj jakby co), duzo gram, sporadycznie ogladam filmy, czesto grzebie w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz kyle..tak mi sie wydawało

 

ogółem - ponieważ sam teraz jedtem tematem zainteresowany...

 

warto kupic neca wxg2 pro? czy lepiej cos z wiekszym rozmiarem?

 

przy czym - mam teraz neca, widze jaki ma obraz. widzialem lg tn 22 cale i jakos slabo to widze

 

2 sprawa - małe dziecko. gwoniaz ma 2.5 roku, sam se wlacza gry, strony internetowe z zabawami dla dzieci, ale jak ktos siada do kompa i bieze na kolana to paluchem pokazuje co mu wlaczyc...

 

wiec tradycyjna matryca raczej odpada, w gre wchodzi tylko z szybą...i jak rozumiem wybór mam tu z tylko wlasnie neca wxg2 pro lub hp 2207?

 

nadmienie ze odbicia mi nie przeszkadzaja(mam je stale, moge wyciemnic pokoj jakby co), duzo gram, sporadycznie ogladam filmy, czesto grzebie w necie

Ale NEC WGX2 PRO nie ma szyby ... szklanej ! Wszyscy nazywają tą gładką powierzchnię "szyba" ale to jest po prostu błyszcząca folia ! Więc dziecko tak samo może uszkodzić matrycę jak w wersji matowej ( Dell 2007 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale NEC WGX2 PRO nie ma szyby ... szklanej ! Wszyscy nazywają tą gładką powierzchnię "szyba" ale to jest po prostu błyszcząca folia ! Więc dziecko tak samo może uszkodzić matrycę jak w wersji matowej ( Dell 2007 ).

Witam!!!

 

Dziękuje bardzo za info. Posiłkujac się radami na tym jak i innych forach zdecydowałem się ostatecznie biorąc pod uwagę mój budżet na model NEC 20WGX2 PRO. Jak już będe go miał to napiszę więcej. Do samego końca myslałem o NEC 1990 SXI czy Eizo S1931W czy też Ezio S2231W. Ostatecznie wybrałem tańczy o około 1000pln model. Mam nadzieje że będę zadowolony. Orientujecie się jak wygląda sprawa w NEC-u w przypadku martwych pikseli??

 

Pozdrawiam

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam pytanie do znawców jaka jest zależność input laga od rodzaju połączenia dajmy że na tym samym kompie podłączony analogowo i cyfrowo LCD porównujemy do jakiegoś CRT. Jakie różnice w szybkości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam pytanie do znawców jaka jest zależność input laga od rodzaju połączenia dajmy że na tym samym kompie podłączony analogowo i cyfrowo LCD porównujemy do jakiegoś CRT. Jakie różnice w szybkości ?

pomijalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijalne, że nie ma różnicy LCD na analogu w porównaniu z CRT ?

Czy nie ma różnicy pomiędzy LCD na analogu do LCD na dvi ?

robiłem kiedyś dokładne testy i nie zaobserwowałem znaczącej różnicy w IL między DVI i DSUB, testy robiłem na iiyamie E2200 i CRT NEC, mam ponad 100fotek w różnych trybach, odświeżaniach i kombinacjach podłączenia Dsub DVI i DVI Dsub

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...