Skocz do zawartości
_maniak_

Update Centrino 1,4 (400) => 1,86 (533) W Hp Nc6000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwa jest wymiana Centrino 1,4 (400) 130nm na 1,86 (533) 90nm w laptopie Hp compaqu nc6000. Będzie to wymagało zmiany pamięci obecnie jest 2x256 (333MHz efektywne). A może procesor jest wlutowany ?

 

Albo inaczej sformułowane pytanie :) Co najszybszego da się wcisnąć do Hp nc6000 bez zmiany chłodzenia ?

Edytowane przez _maniak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwa jest wymiana Centrino 1,4 (400) 130nm na 1,86 (533) 90nm w laptopie Hp compaqu nc6000. Będzie to wymagało zmiany pamięci obecnie jest 2x256 (333MHz efektywne). A może procesor jest wlutowany ?

 

Albo inaczej sformułowane pytanie :) Co najszybszego da się wcisnąć do Hp nc6000 bez zmiany chłodzenia ?

nie ma procesora takiego :? "centrino"

sprawdz czy płyta gl obsługuje fsb proców 533

jeżeli tak to pamięci nie trzeba zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma procesora takiego icon_confused2.gif "centrino"

http://www.allegro.pl/item273481487_pentiu...no_1_86ghz.html

http://www.allegro.pl/item271240816_intel_...b_533_bcm_.html

 

Rozumiem że mam poszukać po necie jakiegoś manuala aby sprawdzić max fsb ?

 

na twoim miejscu wolałbym dokupić minimum 512mb ramu do tego lapka zamiast wsadzać nowszy procek.

Co fakt to fakt, w programach do modelowania 3D się dławi jak .......

 

jeżeli tak to pamięci nie trzeba zmieniać.

Nie jestem w temacie, ale z tego wnioskuję że w lapach fsb proca jest całkowicie niezależne od fsb pamięci ?

Edytowane przez _maniak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te proce na allegro sprzedają jakieś ciemniaki co myślą że jak napiszą centino to więcej będzie chętnych. ty się na to nabierasz własnie, BRAWO.

 

NIE MA PROCESORÓW CENTRINO.

 

jednak nie jesteś pierwszy, wiele ludzi ma z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te proce na allegro sprzedają jakieś ciemniaki co myślą że jak napiszą centino to więcej będzie chętnych. ty się na to nabierasz własnie, BRAWO.

 

NIE MA PROCESORÓW CENTRINO.

 

jednak nie jesteś pierwszy, wiele ludzi ma z tym problemy

w takim razie jaki jest najwyższy Pentium M , 1,6 (400) ? bo po tych numerkach co podają na allegro wyszukuje mi same celerony M

Edytowane przez _maniak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyta obsługuje fsb 533 to wybór będzie spory

http://www.intel.com/products/processor_nu...t/pentium_m.htm

najlepszy na fsb 533 to 2.26 GHz jednak baaardzo drogi ;)

na fsb 400 jest 2.10 GHz jeszcze trudniej dostępny.

 

najpierw może warto zainwestować w ram?

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyta obsługuje fsb 533 to wybór będzie spory

http://www.intel.com/products/processor_nu...t/pentium_m.htm

najlepszy na fsb 533 to 2.26 GHz jednak baaardzo drogi ;)

na fsb 400 jest 2.10 GHz jeszcze trudniej dostępny.

 

najpierw może warto zainwestować w ram?

Płyta jest na chipie i 855pm więc raczej tylko fsb400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jaki jest najwyższy Pentium M , 1,6 (400) ? bo po tych numerkach co podają na allegro wyszukuje mi same celerony M

 

Powiedz mi, "szprechasz" trochę? :D

2823530[/snapback]

jak by obslugiwało 533 to PM 533 na pewno by odpalił. jeżeli masz jakiegoś kolegę co móglby pożyczyć ci proca to sprawdz. możesz zrobić też drutmoda i to da odpowiedz ;)

 

Drutmod zaczyna sie od i910/915...

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, "szprechasz" trochę? :D

http://www.nx7000.de

W HP z chipsetem 855 sąsiedzi zza Odry w miejsce Banias'a wkładają Dothan'y z serii 745, 755 i 765...

Drutmod zaczyna sie od i910/915...

:blink:

nie wiedziałem.

jednak to pewne że każdy dothan z serii 7x5 wejdzie do tego lapa bo fsb jest 400. ciekawe jest czy weszłoby przypadkiem coś na 533, jak by to płyta widziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem.

jednak to pewne że każdy dothan z serii 7x5 wejdzie do tego lapa bo fsb jest 400. ciekawe jest czy weszłoby przypadkiem coś na 533, jak by to płyta widziała

Jak do tej pory "bohaterów" na udanego drutmoda na i855 nie spotkałem :D

Tzn. niby ktoś miał spróbować, ale skończyło sie na zapowiedziach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

Przeszukałem google i wynika z tego, że nawet 2 GHz PM wchodzą, chociaż takich nie widziałem nigdzie, na Allegro jest 1.83 GHz/2 MB/400 MHz FSB Pentium M.

 

Core Solo to już nieco inna architektura i jestem ciekaw, czy by pasowała do D600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem.

jednak to pewne że każdy dothan z serii 7x5 wejdzie do tego lapa bo fsb jest 400. ciekawe jest czy weszłoby przypadkiem coś na 533, jak by to płyta widziała

Nie bedzie go widziec... Tyle mam do dodania... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podepne sie do tematu,

obecnie w moim lapie mam 735 1,7ghz z drutmodem na 2,20ghz i wszystko chodzi pieknie, lecz postanowiłem kupic 745 1,8ghz który bładzi gdzieś teraz po poczcie i jak przyjdzie trzeba go bedzie zamontowac. Doszło mnie słuchy ze przy 745 niekiedy trzeba podnosic napiecie czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby obsługiwała te 533 to nie masz 100% gwarancji, że taki procesor odpali. Tak było w przypadku HP nx6110 z fabrycznie montowanym procesorem Celeron M (na chipsecie obsługującym 533).

witam,

ja w temacie.

mam właśnie hp nx6110 na celeronie 360 (1.40/400) i chciałbym założyć coś szybszego.

Co wejdzie i będzie działało?

w załączeniu cpu-z

post-3648-1198917806_thumb.jpg

Edytowane przez stefanito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja w temacie.

mam właśnie hp nx6110 na celeronie 360 (1.40/400) i chciałbym założyć coś szybszego.

Co wejdzie i będzie działało?

w załączeniu cpu-z

Mam identyczny procesor w swoim HP NX 8220, planuję wymianę na PM 740 (1733/133/533/Dothan/90nm).

Wiem że u mnie jest to możliwe i będzie działać, bo już ludzie robili takie podmiany i mówili że OK.

Nie wiem jak to jest w 6110, poszukaj na necie czy były takie laptopy z fabrycznie wstawionym PM, jeśli tak to masz wskazówkę.

Nie sądzę żeby do takiej samej "linii" laptopów wstawiane były różne płyty główne.

 

Nie wiem jedynie co z windą robić (win xp home)?

Czy wymiana procesora "zepsuje" system?

 

EDIT:

mój chipset i915PM : http://www.intel.com/products/chipsets/915pm/index.htm

obsługuje następujące procesory : http://www.intel.com/products/processor/pentiumm/index.htm

sam sprawdź jak jest u Ciebie

 

 

EDIT 2

Dziękuję forumowiczom za info że systemu nie trzeba przeinstalowywać.

 

Dla użytkowników 6110 link do "książki serwisowej" http://bizsupport.austin.hp.com/bc/docs/su...0/c00502970.pdf

biblia dla posiadaczy nc6000 http://bizsupport.austin.hp.com/bc/docs/su...1/c00725201.pdf

 

ogólnie to można powiedzieć że wszystko to jest dostepne w sieci na stronach HP :D

Edytowane przez dogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nx6110 wychodziły również na PM

było na tym forum i jest chyba w największym temacie o tym modelu

ja już dokładnie nie pamiętam, ale nie wiem czy najbezpieczniejszym rozwiązaniem nie było branie PM na tej samej szynie co celeron czyli 400mhz

bo były chyba 3 odmiany płyt na chipsecie 915 - które różniły się jakąś tam literką i jedna z nich nie wspierała częstotliwości 533 a była masowo ładowana do pierwszych modeli z celkiem < 1,4 a i o tego mogła zahaczać

 

możesz również wstępnie przeprowadzić drutmoda - jeśli ruszy będziesz miał odpowiedź co obsługuje twoja płyta

 

zastanów się jednak przed wszystkimi zmianami czy Ci to potrzebne

ja miałem identyczny model i mocy mi wystarczało - pewnie masz 512ramu odsadzone 2 gniazda - przelicz sobie czy Ci się takie zmiany opłacają

 

mi się nie opłacały

 

jedynym sensownym zyskiem będzie wydłużenie pracy na baterii - bo niestety przy Celeronie nie wystarcza jej na obejrzenie całego filmu w pociągu chociaż procek nie jest zły!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zmianie procesora.

Zgodnie z planem Pentium Mobile 1,73 (PM 740) zastapił mojego Celerona 1,4 .

Dzięki zmianie procesora pamięć RAM pracuje na prędkości 533.

W NHC ustawiłem niższe napięcia na poszczególnych mnożnikach, mam dzięki temu teraz 800MHz i 40 stopni.

 

Podczas próby SuperPi , przy max obciążeniu procka temp = 51.

Przyspieszenie w tej próbie jest 8M = 08m 46s, na celeronie było 11m 10s.

 

Zaznaczam że nie to było moim głównym celem.

Chciałem mieć cichszy sprzęt, chłodniejszy, dłużej pracujący na baterii (chociać tego akurat jeszcze nie sprawdziłem).

 

Wymiana nie jest trudna, ktoś kto wie do czego służy śrubokręt powinien sobie poradzić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może ciut temat odgrzeję. Posiadam owego HP NC6000. Procek 1.6 jądro Banias i tak się zastanawiam co tu lepszego maksymalnie by podeszło, bez wielkich udziwnień. I czy warto? Tzn. czy jak wrzucę koło 2.0, czy nie będzie jakich jazd z chłodzeniem?

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...