Skocz do zawartości
Gość CBZ

Wiejski Tuning

Rekomendowane odpowiedzi

A być może, że Audi ma takie wynalazki. Na Alfy V6 powiem, że BMW od dawna robiło 2.0 R6.

 

2.6 V8 też robiło? Wczesne lata 70., VW wtedy tłukł swoje smutne Kibelwageny, roboczo nazwane Garbusami.

 

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć przy okazji takich wygłupów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULISSES, może nei rozumiem do końca, ale czemu te dwie Bawary tam wylądowały?

 

Do E30 mam zastrzeżenia pod względem mechanicznym, gośc wsadził kompletnie bezsensowną rozpórke...

 

Może rzeczywiście mój post nie jest do końca czytelny. Chciałem przedstawić różnice między tuningiem i wiejskim tuningiem.

Pierwsza grupa linków to typowy wiejski tuning - po taniości, bez ładu i składu.

Druga grupa linków to pozytywny tuning - z umiarem i/lub smakiem. CC może nie wygląda jak coś, co postawił bym pod domem, ale rozmach i pasja włożona dalekie są od chociażby Astry z podwójnym daszkiem na tylnej szybie.

 

Odnośnie E30, to przy takim zawiasie i kołach, każdy zabieg wzmacniający sztywność nadwozia jest mile widziany - chociaż nie mam pewności, że tak skonstruowana rozpórka to optymalne rozwiązanie, bo w temacie nie siedzę. Silnik do lekkich nie należy, a zawias + koła nie są w stanie pochłaniać tyle uderzeń, ile seria - gdzieś więc musi ta energia iść, aby nam amorka z kielicha nie wyrwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu takie przekonywanie się dla jednego będzie wieś inny się będzie spuszczał nad takimi tworami więc nie rozumiem po co ciągniecie tą dyskusje, jednemu podoba się różowy sweterek innemu czarny garniak.

 

@ ULLISSES Ty tolerujesz z tego co widzę jakieś odlewy przyczepiane na siłę do samochodu, sam miałeś z tego co pamiętam takie bmw ze zmienionym przednim zderzakiem, widzisz z całym szacunkiem do marki taki klasyczny samochód nie powinien być obwieszony jakimś obleśnym plastikiem.

 

z linków co podałes to ze smakiem zrobione są:

M3 e46 Supercharger

vectra b

i ta 320

 

reszta to jakaś masakra, pug to typowy democar nie nadający się do jeżdżenia, więc nie wiem jak to oceniać.

 

 

masakra: http://moto.allegro.pl/sprzedam-audi-a3-s3-polecam-i1251167980.html trochę ten przód nie pasuje...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze facet lubi szybkie fury, ma ciezka noge, a ze boi sie zeby nie zaliczyc dzwona na miescie bo "sie przycisnelo troche" to sobie kupil replike z 1.3L :lol: Oko cieszy, jest bezpiecznie dla wszsytkich

 

od niezaliczania dzwonów to jest głowa a nie mały silnik ;) rozbić się można wszystkim absolutnie

 

lipa z tym lamcerem evo-75, o czym ta rozmowa, jaka replika, wanabe 100%!!111@!@! :)

 

Kombi kupują ci, co wożą lodówki raz na ruski rok, a także ci, którym brakuje centymetrów i muszą nadrabiać kubaturą bagażnika, w którym jeździ powietrze i tuba basowa.

Są też tacy, ale to chyba tylko miejskie legendy, którzy naprawdę potrzebują kombi na przykład do wożenia kilku psów, taszczenia czegoś na budowę, fuchę czy działkę, mający dzieciaki, które lubią zabierać na byle wyjazd połowę wszystkich zabawek, rowery i dmuchany materac. Tak tylko słyszałem, wydaje mi się to naciągane :>

 

fajnie w ciągu minuty wsadzić cały duży wózek z gondolką i nie wypakowywać co tam się ma. jak chcesz mieć wygodnie - wrzucić zapomnieć - przestrzeń się przydaje. nie, nie cały czas. ale nie będę zamawiał taksówki żeby wziąć wózek gdześ dalej. nie będę woził gratów na kanapie bo lubię czysto mieć w aucie. ale po części potwierdzę twoje przypuszczenia - rzadko mam pełny bagażnik ;) Ty Jonas jak myślę zwykle jeździsz doładowany i nie bujasz powietrza, w seju jak pamiętam bagażnik kończy się po wsadzenia płynu do wtryskiwaczy i kartki a4 ? :>:>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK:

1. Tak. Toleruję, bo E30 zostało zaprojektowane 30 lat temu i jako klasyk jest piękne, ale nie oznacza to, że każda modyfikacja jego wyglądu wyjdzie na minus. Może z nowym zderzakiem nie będzie przyciągać widzów na zlocie klasyków, ale na pewno przyciągnie oczy zwykłych przechodniów czy chociażby osoby na dowolnym innym zlocie.

2. Nie zakładaj błędnie, że wszystkie te dokładki są plastikowe i niewiele grubsze od papieru. Mój zderzak był z włókna czy innej tam mieszanki i ze zwykłym plastikiem miał nie wiele wspólnego.

3. To nie był sam przedni zderzak, ale cały pakiecik - tył i "firanki". Była jeszcze dokładka i brewki. Brewki wyrzuciłem, bo wyglądały paskudnie, a dokładka nie nadawała się na nasze drogi nawet w lecie. Żeby było ciekawiej, to nadal leży na strychu. Być może posłuży mi za próbnik koloru, gdy zechcę malować auto - tamten kolor był ładny i do tego cholernie praktyczny - nie było widać brudu jak na innych kolorach.

 

Jeśli chodzi o A3, to wygląda jak dziecko ubrane w ciuchy starszego rodzeństwa. Ten zderzak/grill jest za duży do tego auta. Masakra. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Jonas jak myślę zwykle jeździsz doładowany i nie bujasz powietrza, w seju jak pamiętam bagażnik kończy się po wsadzenia płynu do wtryskiwaczy i kartki a4 ? :>:>

 

Błąd, w Seju nie ma bagażnika. To z tyłu pod klapą to schowek na plecak albo teczkę, byle niedużych gabarytów.

 

I jak zwykle przynęta pt. "po co kombi" chwyciła, to jest niezawodne :>

 

A3 wygląda jak na niemiecki samochód najzupełniej prawidłowo - jest "tedeik", sylwetka po teutońsku ociężała, z przodu wodogłowie, wewnątrz pogrzebowa czerń i deska projektowana wyłącznie ekierką, trochę Skody tu i tam. Masa pewnie w okolicach 1500+ kg, tylko ropniak nadrabia momentem i jakoś to się turla. Prawdziwa gratka dla miłośników tematu :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne gusta jednemu np. w.w. Pug CC będzie się podobał inny wstydził by się nawet stanąć koło niego (w tym ja). Ile pracy nie było by włożone i ile $$ nie wydane ten styl do mnie w ogóle nie trafia i dla mnie będzie to strata kasy i czasu. Osobiście uważam, że jeśli chodzi o tuning wizualny to niewiele potrzeba aby z przeciętnego auta zrobić naprawdę fajna brykę. Ładne koło, niższy zawias, jakaś dokładka nie rzucającą się w oczy z kilometra i inne drobne <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły...

 

 

EDIT: Padły linki :/

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj zestawu 1.3 + 2.4 i 1.6 + 6.2. Poza tym napisałeś 2.4 V6 - kto robi takie cuda? V6 przy tej pojemności to strzelanie do wróbla z armaty. ;]

 

Co do reszty, to myślenie mamy bardzo podobne.

 

BTW:

OPEL ASTRA 1,4 TUNING (1250541906) - motoAllegro

Golf 3 Tuning (1250245231) - motoAllegro

BMW Tuning e 46 woj.Slaskie skora 150 ps (1250493799) - motoAllegro

Opel Calibra Super Tuning Polecam !!! (1254581671) - motoAllegro

AUDI TT 1.8 TURBO , S-LINE , XENON , TUNiNG,R8!!! (1256665076) - motoAllegro

vw golf II tuning pile (1253698519) - motoAllegro

Opel Corsa 1.2 B+G tuning, 1997r., 1200cm3 - otoMoto

 

Oraz:

M3 e46 Supercharger Kompressor 461Ps Tuning! (1254572486) - motoAllegro

vectra b profesionaly tuning (1259160476) - motoAllegro

PEUGEOT 206 CC XEDOS TUNING !!! (1264658355) - motoAllegro

BMW 320 COUPE TUNING (1256545308) - motoAllegro

 

Różnice są chyba oczywiste, nie?

 

Ło jaaa, E46 Supercharger idzie na sprzedaż? Niezła bryka, 6 bieg + odcinka = 320km/h :D

 

Oczywiście różnice w tuningu i "tuningu" widać ;)

 

BTW:

 

Warszawa, Praga Północ, pod moją szkołą :D

 

Opel?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Deklaracja: nienawidzę tunningu "optycznego" - choć takie przypadki bezguścia - jak wyżej - są ogólnie wyśmiewane, to cały tunning "optyczy" naogół oznacza większy ciężar auta i gorszą aerodynamikę. Zdecydowanie "silent runners" albo "sleepers" to prawdziwy tunning.

 

...zostawić na światłach wypasione ciężkie guano przy pomocy niepozornego drapieżnika - bezcenne ;)

Niestety, czasem kobieta na prawym fotelu jest znacznie bardziej skuteczna od policji ;P ...i podwójny TwinSport rdzewieje, mimo że jeździ...

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklaracja: nienawidzę tunningu "optycznego" - choć takie przypadki bezguścia - jak wyżej - są ogólnie wyśmiewane, to cały tunning "optyczy" naogół oznacza większy ciężar auta i gorszą aerodynamikę. Zdecydowanie "silent runners" albo "sleepers" to prawdziwy tunning.

 

...zostawić na światłach wypasione ciężkie guano przy pomocy niepozornego drapieżnika - bezcenne ;)

Niestety, czasem kobieta na prawym fotelu jest znacznie bardziej skuteczna od policji ;P ...i podwójny TwinSport rdzewieje, mimo że jeździ...

 

Dokładnie. każdy tuning optyczny który nie jest podporządkowany funkcjonalności/osiągom jakoś mnie odrzuca. Z za dużymi/chromowanymi felgami włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - pickup do tego typu auta pasuje jak pięść do nosa .

 

O wiele lepiej wyglądało by jakieś 4x4 np. X3 czy X5 .

 

Ale i tak nie jest zły - w porównaniu do prezentowanych tutaj wynalazków auto wyglądaj w miarę OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...