Skocz do zawartości
Kabul

Problem Z Linksysem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostalem z odzysku uzywanego AP Linksysa, model WAP54G. Po podlaczeniu zasilacza diody sie zaswiecaja i juz widac w eterze SSID "linksys". Nie ma problemu by wejsc do tej sieci, tak samo po kablu, lecz w obu przypadkach nie chce przydzielić IP. Próbowałem resetować, przydzielać ręcznie różne IP ale nic z tego. Co moze byc przyczyna tego ? da sie wgrac nowszy firmware innym sposobem niz przez strone konfiguracyjna routera ?. Pomozcie :mur:

 

EDIT:

Po podlaczeniu kablem do komputera, ostateczny stan diód jest jak na poniższej fotce:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kabul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAP54G nie ma domyślnie właczonego boot_wait, więc jest małe prawdopodobieństwo wgrania po tftp.

Po JTAG sie nie programuje tylko w 99% kasuje. Jaka to wersja WAP54G ?? Najleiej spisz wszystko co jest na tabliczce zanmionowej, bez MAC'a, bo on jest zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy "nius". Podlaczylem linksysa skrętką do routera wifi, w stronie konfiguracyjnej routera (netgear) wylaczylem wifi. Na laptopie sprawdzilem jakie lapie sieci, znalazlo "linksys", bezproblemowo sie polaczylo, i jest net. W tym momencie mam niezly metlik, moge sie dostac z laptopa na strone konfiguracyjna routera ale na AP juz nie ; /. Sam z siebie AP mi nie przydzielil IP.

 

EDIT:

 

Udało się !

wkoncu udalo mi sie dostac na AP, poprzez pare resetow i adres 192.168.1.245. Pomine fakt, ze zasieg na linksysie jest sporo gorszy niz na netgearze, ale skoro dostalem go za darmo to nie bede narzekal. Po zalogowaniu sie do AP rzuca sie w oczy "Firmware Version: v1.08, Aug 05, 2003" w zwiazku z tym pytanie - jest do WAP54G jakis alternatywny soft cos a'la Tomato do WRT54GL?. Dziekuje wszystkim za pomoc i checi ; ).

Edytowane przez Kabul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawy ten motyw z routerem, a jakby przed AP dac switch i przez niego dac kabel do LAN, to reszte portow w switchu rozsylalo by IP jak router ?

Patrzylem na strone http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads.php i widze tu pare wersji z katalogu stable. Najchetniej wgralbym odrazu najnowszy, lecz niewiem jaka mam wersje mojego WAP54G, czy przypadkiem nie uwale go wgrywajac niechcacy DD-WRT nie do niego. Na obudowie nic nie pisze, na przodzie mam 7 diód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka :), wgralem i dziala. Po zalogowaniu sie do 192.168.1.1 ukazuje sie okno konfiguracji DD-WRT - maaaasa opcji w porownaniu do tamtego softu linksysa. AP został wykryty jako Linksys WRT55AG v1, dlugo nie moglem sie nacieszyc poniewaz mam zastepczy zasilacz niestety za slaby i sie przegrzewa (12V 500mA). Jaki potrzeba zasilacz by zasilic to urzadzenie i spac spokojnie ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...