Skocz do zawartości
Slow

Jak Uzyskac Przyjemny Odglos Wydechu A'la V8 (bez Buczenia) W Silniku R4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiasz sie ;) To bedzie Flinstone Mod :D

 

Dołączona grafika

 

Tak bardziej serio to jestem swiadom czekajacej mnie naprawy.

 

Wracajac do tematu wydechu - jeden Apexi N1 jest juz zainstalowany. Musze powiedziec, ze jestem milo zaskoczony, gdyz z zalozonym silencerem wcale nie jest on taki glosny. Przy spokojnej jezdzie <100 km/h oraz zamknietych szybach moglbym spokojnie wybrac sie moim rumburakiem w dluzsza trase.

 

Gdy juz uporam sie z montazem kolejnego (poniedzialek), zrobie odpowiednie nagrania wideo.

 

EDIT

Obydwa Apexi N1 zainstalowane, uklad jest do poprawy, datego tylko jeden krotki filmik.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nudcO1yhFFQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc takie filmiki w ogóle nie oddają brzmienia, więc nie umiem sobie wyobrazić jak jest na żywo :wink: 350Z na filmikach z youtube brzmi jak wiertarka a na żywo... Cud, miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze jest z tym roznie, czasami lepiej wychodzi na filmiku, czasami w rzeczywistosci, jednak malo kiedy dzwiek nagrany przez aparat odpowiada temu jak samochod brzmi na zywo..

 

Tak skonczyla sie moja przygoda z tlumikami Apexi N1:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VY13-o7PCmo

 

http://www.youtube.com/watch?v=ScwAZcxLPws

 

Co prawda brzmialo to nieco lepiej po zrobieniu calego ukladu od podstaw na jednej srednicy rury, bez zalaman, laczen rura-w-rure lub pod katem, jednak nawet tego nie nagrywalem gdyz nie bylo to to, czego oczekiwalem. Teraz po kolejnej przerobce na jakis czas zdecydowalem przystopowac z modyfikacjami. Efekty postaram sie przedstawic w najblizszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeswapuj na v8 i będzie po problemie ;)

to by bylo zbyt 'proste' ;)

 

Slyszalem o silniku v8 w starym Oplu Kadecie:

 

jednak w przypadku astry jeszcze chyba nikt tego nie dokonal i raczej nie bede tym pierwszym. Gdy nadejdzie czas po prostu kupie jakas stara, amerykanska vi-ejtke.

 

btw. widzialem, ze bawisz sie troche w 4x4, moze chcesz jednego Flowmastera 44s do swojego wehikulu ? :D

 

EDIT:

tak to brzmi na chwile obecna, postaram sie w najblizszym czasie nagrac cos wiecej bo mniej wiecej o to mi chodzilo. Jak znajde odpowiednio male tlumiki NIE przelotowe to jeszcze go troche przytkam. Ktos ma jakies typy naprawde malych nieprzelotowych tlumikow z innych aut ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. widzialem, ze bawisz sie troche w 4x4, moze chcesz jednego Flowmastera 44s do swojego wehikulu ? icon_biggrin3.gif

dlaczego nie napisałeś tego dwa dni temu :/ wczoraj robiłem wydech od kolektora w moim pocisku :/ i kupowałem nowe tłumiki fakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak jak napisal berkut - "nie bedzie to brzmialo jak V8 ale dla laika bedzie podobne" :D Zartuje oczywiscie - wazne, ze chociaz przez chwile tak pomyslales, a to oznacza, ze jestem blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi perfidnie :)

 

 

Jedyne co mi sie nie podoba to to ze nie cisniesz go na tych filmikach bardziej, chcialbym uslyszec jak to brzmi za autem kiedy przepalujesz go do odciecia i jak sie odbija od niego chociaz kilka razy (wiem ze nie podobne to do mnie ).

 

Kolejna sprawa to obowiazkowy onboard jak przynajmniej 2 biegi leca do odcinki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napierw zrzutka na stopery :lol2:

 

a tak na powaznie... slow niezly show zapodajesz, brawo za ambicje i determinacje

po prostu czlowiek z pasja ;)

 

tak trzymac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie... slow niezly show zapodajesz, brawo za ambicje i determinacje

po prostu czlowiek z pasja ;)

 

tak trzymac!

hehe, dzieki! Bede tak trzymac ;)

 

Jutro zmieniam koncowe tlumiki z przelotowek na zwyczajne tlumiki od.. tego na razie nie zdradze ;)

 

berkut przed wymiana postaram sie jeszcze nakrecic 'palowanie' do odcinki oraz jakis onboard :)

 

Dorzucam nieco nie aktualne zdjecia przedstawiajace uklad w polowie prac, ktore odbyly sie jakis miesiac temu:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Obecnie uklad, jest zrobiony od kolektora do konca z rury grubosciennej, giety na goraco, bez zadnych zalaman, czy laczen rura w rure :)

 

EDIT:

 

Specjalnie dla Berkuta odcinka + onboard. Ten onboard mozna bylo sobie darowac, toc to zajezdzone 1.4 ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=f3hXY64-dwo

 

http://www.youtube.com/watch?v=GtUQHMKjEHk

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bij, bo nie chcę Ci cisnąć brat, ale dorzuce swoje 3 grosze z grubej rury: Dla mnie to idiotyzm i wyrzucanie $ w błoto. Z takim autem utrzymywanie go w dobrym stanie może się czasem nie opłacać, a co dopiero tuningi i poprawianie brzmienia (mimo, że dla mnie to nawet nie brzmi dobrze.) Dla mnie totalnie wbrew logice, ale co kto lubi. W sumie na tym forum ludzie kupują procki za 1000PLN chłodzą je wodą i trzymają w obudowach za >500PLN, bo na to mają ochotę, więc może to złe miejsce, żeby próbować być racjonalnym. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, Sysak dobrze skwitował. Wstaw sobie lepiej dobre audio to może wtedy będzie to przypominać V8, bo narazie bliżej temu do kosiarki. Chyba że a) ktoś jest głuchy b) nie słyszał V8.

Nawet jak już osiągniesz efekt to co z tego jak zwykłe CC sporting zostawi Cię z tyłu ... a do lansu taka astra to sie nadaje chyba pod wiejską dyskoteke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie bede bil, gdyz uzasadniles swoje zdanie i je szanuje, jednak pozwole sobie, przyczepic sie do pewnych tez w nim zawartych. Uwazam, iz jesli samochod spelnia swoje zadanie (wozi moje i nie tylko 4 litery) nie psujac sie przy tym to jak najbardziej oplaca sie go utrzymywac w dobrym stanie. Zalezy tez co rozumiemy przez pojecie "dobry stan", dla mnie na przyklad jest to wszystko poza kwestiami wizualnymi :)

 

Przypuszczam, ze mamy nieco odmienne gusta jesli chodzi o przyjemne brzmienie R4-ki, prosze z ciekawosci abys podal jakis przyklad samochodu, ktorego dzwiek Ci sie podoba.

 

Gdy w gre wchodzi hobby, logika schodzi na dalszy plan. Ludzie kupuja rowniez procki za 2000 i wiecej zlotych, ze o obudowach nie wspomne ;) Tak jak napisales co kto lubi.

 

btw. jutro wrzuce kolejny filmik :)

 

EDIT:

heh, Sysak dobrze skwitował. Wstaw sobie lepiej dobre audio to może wtedy będzie to przypominać V8, bo narazie bliżej temu do kosiarki. Chyba że a) ktoś jest głuchy b) nie słyszał V8.

Nawet jak już osiągniesz efekt to co z tego jak zwykłe CC sporting zostawi Cię z tyłu ... a do lansu taka astra to sie nadaje chyba pod wiejską dyskoteke ;)

Nawet gdybym mial Bugatti Veyron, zwykle CC sporting mogloby zostawic mnie z tylu, z prostego wzgledu - nie staram sie osiagnac niepowtarzalnego brzmienia po to aby sie scigac :unsure:

 

Jesli uwazasz, ze robie to wszystko dla lansu to.. niestety jestes w bledzie - robie to dla wlasnej przyjemnosci :)

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny dźwięk z R4? Tylko honda vtec (idealnie jest w s2000) albo coś co było mocno dłubane i z turbo. Inaczej jak słyszę bas z R4 to mam dość. I nie ważne czy mowa o Tobie w astrze, czereśniaku w czapeczce z daszkiem w vw polo 1.6 z neklejkami i tłumikiem z dupną chromowaną owalną końcówką czy bmw 318i e92, którą ktoś chciał zrobić "fajniejszą". Zawsze jestem na nie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9lKGFQhQIXg...feature=related O taak... ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze nagranie dla wiernych sluchaczy ;)

 

Obejrzałem...a potem obejrzałem to:

(pierwszy jaki sie wyswietlil)

 

Dla mnie niewiele Ci brakuje:)

pzdr

ps. moze kiedys jak bedziesz przez Gliwice jechal zajedz do Zabrza poslucham:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niewiele Ci brakuje:)

pzdr

ps. moze kiedys jak bedziesz przez Gliwice jechal zajedz do Zabrza poslucham:)

Tylko ekhmm malutki problem w tym, ze przy astrze slychac prutanie a przy challengerku charakterystyczny dzwiek silnika V... ktorego poprostu nie da sie podrobic :D. Niestety mieszkam kawal drogi od Krakowa i raczej nie bedzie mi dane posluchac jak toto brzmi w realu :P

 

 

Pozdro

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary serio? Dzieki za podpowiedz.....swoja droga astra nie brzmi jak V8 ale nie brzmi tez jak astra:P, no i nie brzmi jak wiekszosc dresowozow z 20cm tłumikiem ktore bucza w promieniu 50m....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny dźwięk z R4? Tylko honda vtec (idealnie jest w s2000) albo coś co było mocno dłubane i z turbo. Inaczej jak słyszę bas z R4 to mam dość. I nie ważne czy mowa o Tobie w astrze, czereśniaku w czapeczce z daszkiem w vw polo 1.6 z neklejkami i tłumikiem z dupną chromowaną owalną końcówką czy bmw 318i e92, którą ktoś chciał zrobić "fajniejszą". Zawsze jestem na nie.

 

3281102[/snapback]

Obejrzałem...a potem obejrzałem to:

3281157[/snapback]

Tylko ekhmm malutki problem w tym, ze przy astrze slychac prutanie a przy challengerku charakterystyczny dzwiek silnika V... ktorego poprostu nie da sie podrobic :D. Niestety mieszkam kawal drogi od Krakowa i raczej nie bedzie mi dane posluchac jak toto brzmi w realu :P

No niestety, zawsze pozostanie to malutka er-czworeczka.

 

@Slow, jak dla mnie osiągnąłeś bardzo dobry rezultat, żeby nie powiedzieć kapitalny. Tylko dziwię się że za bazę wybrałeś akurat ten silnik....

Dzieki za dobre slowo! Co do wyboru silnika - "jak sie nie ma co sie lubi" ;)

 

SLOW, teraz kup chargera i zrób na odwrót :lol:

Przypuszczam, ze jest to mozliwe jednak z Chargerem nic bym nie robil, bo on swietne brzmienie ma w standardzie ;)

 

 

BTW. jestem w trakcie nagrywania najnowszego brzmienia :)

 

EDIT:

Wrzuce jeszcze nagrania z przed paru dni:

 

http://www.youtube.com/watch?v=obOS7f96Cxc

 

http://www.youtube.com/watch?v=W0L84gyj46E

 

EDIT2

zdjecia ukladu przed montazem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

laczy sie to z:

Dołączona grafika

 

EDIT3

Najnowsze zdjecie ukladu:

Dołączona grafika

 

a tak sie prezentuje rumburak w czarnym macie i "HaDeeRze":

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...