Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

phi ja mam za 620;]

Gdzie?

 

p.s. radzę zmienić twoje avatary bo znowu Cię zbanują ;] chyba że robisz jakieś zawody z kevem i wodnikiem w ilości zbanowanych kont :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

 

p.s. radzę zmienić twoje avatary bo znowu Cię zbanują ;] chyba że robisz jakieś zawody z kevem i wodnikiem w ilości zbanowanych kont :D

Np. w hurtowni bez marzy sklepu.

PL4Y3R juz odszedl do swiata wylogowanych na zawsze. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wina amd że producenci płyt nie robią nowszych biosów do starszych płyt

Tak, tylko, że z drugiej strony są w komfortowej sytuacji. Mogą sobie powiedzieć, oh przecież to nie przez nas nie możecie włożyć phenomików.

 

Zagranie moim zdaniem poniżej pasa, gdyż mogliby (gdyby byli fair) wymóc na firmach punk w umowie o zobowiązaniu się do upgradu biosu do nowych procesorów K10.

Na pewno takie umowy są zawarte, czy to z DFI, ABIT, czy GIGA, bądź ASUS.

 

Dodatkowo, powtarzam gdyby byli uczciwym graczem wypadałoby nawiązać współpracę firmami produkujących płyty główne w celu zoptymalizowania biosu.

Jednak w twardym świecie biznesu wątpię, aby tak się Amdeki zachowali.

Z drugiej jednak strony stracą na tych którzy im zaufali. Jaki ostatecznie bilans tego zagrania czysto handlowego będzie, to czas pokaże. Dla mnie jednak pewne jest to, iż w przypadku braku biosu do mojej DFI to następnym razem oczy skieruje ku Niebieskim. No chyba, że latem 2008 roku AMD połknie jakąś VIAGRĘ i powstanie ponownie z dna wypuszczając potwora wydajności, gdyż faktem jest to, że ostatnio polepszyli tylko jedno, wykresy o ich cudnych osiągnięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na niektórych MOBO po prostu są problemy techniczne z działaniem K10 i sami producenci nie są w stanie zmieścić w pamieci biosu odpowiednio napisanego. Moja KN9 tak podobno ma.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na niektórych MOBO po prostu są problemy techniczne z działaniem K10 i sami producenci nie są w stanie zmieścić w pamieci biosu odpowiednio napisanego. Moja KN9 tak podobno ma.

Przy OC jak w podpisie jeszcze nie bardzo opłaca ci się wymieniać, ale jak będziesz musial, tp zapewne płytę sprzedasz za niezły kesz więc na nową dużo nie dołożysz.

Jak na razie najlepsza płytka pod phenoma jaką znaleźliśmy to TA770 Biostara, ma wyśmienite regulacje napięć, na przykład na ramy do 2,9V inne tez niezłe.

Np. w hurtowni bez marzy sklepu.

PL4Y3R juz odszedl do swiata wylogowanych na zawsze. ;]

Teraz w sklepach już po 610 łazi :) Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shadowxxz96 to że K10 jest kiepski to tylko opinia ignorantów i ludzi bawiących się w OC (w tym względzie jest kiepski jakby nie patrzeć). K10 nie jest zły wydajnościowo, jest gorszy niż intel ale nie zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hary powiedz mi ile masz serwerów ?? albo ilu znasz znajomych którzy mają takie wymagania żeby wykorzystać Phenoma w zastosowaniach serwerowych. AMD może i nadaje się do jakiś Serwerów , ale Intel teraz wypuszcza swoje 45 nm wydanie procków które zaczynają taktowania od 2600 mhz , więc nie sądze aby AMD długo utzymało się na tym rynku z nowym K10 , poza tym ;) ... Serwer musi być stabilny , a Phenomy jak na razie pod tym względem pewne nie są , gdyż to właśnie w serwerach i stacjach roboczych zdarza się wykorzystywać wirtualizacje która to niestety procki wykszacza ... tak więc , nie wiem która firma zdecyduje się na taki procesor do swojego serwera czy stacji roboczej ... ja jednak sądzę że Phenom daje tyłka na całej lini;) ... Aha i jeszcze co do poboru prądu ... to nie sądze żeby jakaś firma miała aż tak wielkie zyski na oszczędności prądu względem Phenoma czy Core 2 Quad , dodatkowo nowe Quady mają naprawdę niewielkie zużycie energi i ilość wydzielanego ciepła , więc raczej pod tym względem to nia ma o czym rozmawiać ;) jedynie o cenie ... która jak dla mnie jest i tak wątpliwą oszczędnością ;).

 

 

Dodam tylko że jako fan AMD , sprzedawał bym te procesory jeśli chodziły by przy częstotliwości 4Ghz na powietrzu ... wtedy były by opłacalne gdyż były by tylko troszkę wolniejsze od Quada G0.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a Phenomy jak na razie pod tym względem pewne nie są , gdyż to właśnie w serwerach i stacjach roboczych zdarza się wykorzystywać wirtualizacje która to niestety procki wykszacza ...

A intele niby są? :lol:

 

Reszty twojej wypowiedzi nie chce mi się komentować, bo identyczne wypowiedzi na tym forum już komentowałem kilka razy w różnych topicach, chcesz to se poszukaj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Widocznie są skoro taka korporacja jak Alstom Power opiera na nich swoje stacje robocze ;).

Dla twojej wiadomości Intel ma ten sam TLB bug w swoich prockach (nie wiem czy naprawili go w nowych prockach, nigdzie info na ten temat nie ma) co AMD i też jest on naprawiany przez bios albo patch do systemu operacyjnego (taka tylko zaleta że nie łatka nie obniża tak wydajności na intelu jak na amd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do tej pory montowano AMD ze starej seri , teraz leci tylko Intel i IBM , w zależności od konkretnych zastosowań ;) ...

 

W ministerstwie zdrowia serwery nadal mają na starych AMD , Phenom szybko sobie zaufania nie zagarnie , a Core 2 Duo już je ma gdyż wystarczająco dużo przeszło testów praktycznych i jak sam mówisz błędy typu TLB zostały wyeliminowane ;)

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... to czy zostały wyeliminowane poprzez nowe biosy czy zmianę architektury raczej nie interesuje ostatecznego odbiorcy ... Poza tym nie mówię o nowych Core 2 Duo a o tych które są na rynku od 2006 ( 65nm ) roku bo raczej poważne firmy nie bawią się w nowości gdyż ich nie stać na błędy ;)

 

Jeśli chodzi jeszcze o coś innego to zwracam honor widocznie jestem za głupi ;)

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...