Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

I co już swojego zdania nie można mieć? Przez to mam się wycofać z amd? No sorry ale zastanów się co piszesz :wink:

Pójdę wszystkim powiedzieć jakie to "stare" Phenomy są za**biste.

EOT

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ma ktoś płytę GA-MA790X-DS4 z Phenomem i ma włączoną funkcję Cool‘n’Quiet .

Poprzednio miałem w tej płycie Amd 6000+ i działała ta funkcja ,po zmianie na Amd Phenom nie działa w biosie jest ustawione na auto z góry dzięki :unsure:

HMM, ja nie wiem miałem tą mobo ale wywaliłem bo się grzała, miałem odrazu z Phenomem,tzn, działała ale skcja zasilania sie smażyła, podczas OC.

 

 

No to juz w sieci pojawiaaj sie Newsy o 45nm Phenomie....

 

Kreci sie nawet na 3.4 ghz na AC..... czyli nie jest zle ..... ( ale z tego co zauwarzyłem miał odblokowany mnożnik )

 

AMD odblokuj mnozniki w procach PLEASE !!

Ja słyszałem ze Nowe Phenomy II 5 Ghz osiągną. Oczywiście w OC

 

Może mi ktoś poradzić jak podkręcić sobie Procka? powyżej 2.8Ghz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby chociaż napisać jakiego... Choć pewnie jedyne co pomoże, to zmiana na mobo z SB750 i zabawa ACC. No chyba, że proc ma zablokowany mnożnik i nisko HTT-wall - wtedy raczej nic nie pomoże :P.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby chociaż napisać jakiego... Choć pewnie jedyne co pomoże, to zmiana na mobo z SB750 i zabawa ACC. No chyba, że proc ma zablokowany mnożnik i nisko HTT-wall - wtedy raczej nic nie pomoże :P.

A więc przepraszam, sądziłem żę będzie widać, nie wiem gdzie wpisać żeby pod moim obrazkiem lub nazwą były podane takie dane, AMD Phenom 9850 BE Gigabyte GA-MA790GP-DS4H Patriot Memory 8500EL Series 2x2Gb 1066Mhz 2x320Gb Raid 0 + 1x750Gb Grafika PCI Express 2.0 x16: ATI Radeon HD 4870 (RV770) 1Gb Zasilacz Tagan 2 Force TG400-U33 400W

 

A więc przepraszam, sądziłem żę będzie widać, nie wiem gdzie wpisać żeby pod moim obrazkiem lub nazwą były podane takie dane, AMD Phenom 9850 BE Gigabyte GA-MA790GP-DS4H Patriot Memory 8500EL Series 2x2Gb 1066Mhz 2x320Gb Raid 0 + 1x750Gb Grafika PCI Express 2.0 x16: ATI Radeon HD 4870 (RV770) 1Gb Zasilacz Tagan 2 Force TG400-U33 400W

mobo ma Chipset GX790 i SB750, zwiałem z platformy GA-MA790X-DS4 (Rev. 1.x) sądziłem ze ten mobo jest za cięki, teraz napweno wiem że raczej zasilacz, no ale zawsze moge grafe wyjąć i oc wykonać na zintegrowanej, zawsze to wkońcu grafa nie będzie szamać tych 100 Wat ponad, U33 Zasilaczu wybrałem opcje Turbo, tworzy to coś jakąś jednoloitą linie zasilającą na 12v 75Amperową, jak dobrze zrozumiałem coś z opisu gdzieś o tym zasilaczu.

 

Mobo dopiero co mam ledwo tydzień, a dziś zerknołem i znowu jakaś poprawka biosu wyszła dopiero wgrałem F2 z F1 a zaraz wpakuje F3H płytka ma klawae wgrywanie z biosu, w biosie ma aplikacje świetną.

 

Sporo Fajnych Newsów Jest na benchmark.pl śledze tam różne nowiki jakie wychodzą, niedługo wprowadzą dwu rdzeniowce z L3 pamięci.

 

Tyle mi z tego nowego biosu że nie da się Ramu ustawić ręcznie w opcje gangred, same jest ungangred (64bit) a ramki są duall chanel, ciekawe czy wydajność kompa jest gorsza? odpale Benchmarka 06 i się dowiem.

 

Tyle mi z tego nowego biosu że nie da się Ramu ustawić ręcznie w opcje gangred, same jest ungangred (64bit) a ramki są duall chanel, ciekawe czy wydajność kompa jest gorsza? odpale Benchmarka 06 i się dowiem. Wynik wyszedł pozytywnie.

 

Straszne Gafy strzelam jak odpisuje wam.

 

 

 

A tak jaśniej o tym ACC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo ma Chipset GX790 i SB750, zwiałem z platformy GA-MA790X-DS4 (Rev. 1.x) sądziłem ze ten mobo jest za cięki, teraz napweno wiem że raczej zasilacz, no ale zawsze moge grafe wyjąć i oc wykonać na zintegrowanej, zawsze to wkońcu grafa nie będzie szamać tych 100 Wat ponad, U33

Na czas testów wyjmij Radeona i jedź na integrze. Kręć samym mnożnikiem proca, HTT zostaw na 200MHz.

Zasilaczu wybrałem opcje Turbo, tworzy to coś jakąś jednoloitą linie zasilającą na 12v 75Amperową, jak dobrze zrozumiałem coś z opisu gdzieś o tym zasilaczu.

75A w zasilaczu 400W? Chyba nie wierzysz w takie bajki? Ma pewnie z 25-27A.

Mobo dopiero co mam ledwo tydzień, a dziś zerknołem i znowu jakaś poprawka biosu wyszła dopiero wgrałem F2 z F1 a zaraz wpakuje F3H

Raczej trzymaj się F3, bo w F2 podobno ACC nie działało poprawnie.

A tak jaśniej o tym ACC?

Advanced Clock Calibration - daj to w BIOS na "All Cores" i +2% lub +4%. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś bawił się w underclocking phenoma x4 9550

 

Ja Ci proponuję CrystalCPU i jedziesz :P

 

W swoim X2 z standardowego napięcia 1.33V zjechałem na 1.175V ( 1.2V do gier ). Gdy nic nie robię mam ustawienia 1GHz @ 0.99V

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie osiągniesz tych 65W to i tak zawsze trochę mniej, bo na pewno nominalne napięcie nie jest minimalnym jakie potrzebuje procek, jest raczej trochę na wyrost - tak jak u mnie, zamiast 1,3V przy nominalnych 2,5 GHz mam 1,1V i śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś za czołem podkręcać mojego proca

 

na samym początku napotkałem błąd przez bios nie mogłem podrkręcać

 

wiec zasysnełem amd overdrive

 

bez problemu podkręciłem procek do 2,7 Ghz

 

tylko po każdym resetowaniu komputera prędkość wracała do standardowej 2,2 ghz

 

Pzdr i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...