Skocz do zawartości
ShDe

Odblokowanie Potokow Na 7300gt Oo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis cos mnie wzielo, sflashowalem sobie biosa na moim 7300gt bo nie chcialo mi sie za kazdym razem przestawiac taktow, przeinstalowalem winde, wchodze sobie w riva tuner zeby sprawdzic czy takty sa ok i wszedlem jeszcze w customize, a o to co mi sie pokazalo:

Dołączona grafika

co z tym zrobic ? :blink:

odblokowac i puszczac smarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

chyba dziala :D

bez odblokowania na czystej wndzie tylko stery + 3dsmark nic w trayu bylo ok 10150 smarkow, teraz jest 11065. Dodam ze poinstalowalem programiki i mialem pelno [ciach!]l w trayu w tym sciagaly sie aktualki FF + riva tuner w tle + okolo 10 doinstalowanych progsow.

Moze to spowodowane jest tym ze jakas aktualizacja sie doinstalowala?

 

 

EDIT:

zapomnialem dodac

http://service.futuremark.com/orb/resultan...mp;UID=12273951

takty na grafie 550/1400

proc, pamici wszystko na def

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Przetestuje jeszcze raz dla 100% pewności czy aby na pewno te dodatkowe punkty to nie przez coś innego.

 

Puść jeszcze jakieś inne testy pierwsze na stock a drugie na "niby 16/5"... jakoś mi się wierzyć w to nie chce ale chciałbym się mylić :)

 

EDIT: Pokaż GPU-Z.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... jakoś mi się wierzyć w to nie chce ale chciałbym się mylić :)

I dobrze, że Ci się nie chce xD - To poprostu nie działa, a źródlo tajemniczego przyspieszenia wzięło się z tego:

... przeinstalowalem winde...

:lol:

Poza tym spójrzcie co pokazuje RT: maska owszem jest zmieniona, ale obok "odblokowanych" potoków nadal jest "disabled" ;)

Nie da się odblokować potoków na tych kartach, a przynajmniej nie przy pomocy RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródlo tajemniczego przyspieszenia wzięło się z tego: przeinstalowalem winde

bez odblokowania na czystej wndzie tylko stery + 3dsmark nic w trayu bylo ok 10150 smarkow

 

-ShaDe- - zapuść na identycznej konfiguracji marka na default, a potem na tej samej na tuningu :) . Oba testy bezpośrednio po uruchomieniu windy, najlepiej z wywalonym autostartem itd.

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tych potoków nie da się odblokować bo ich tam po prostu nie ma, są wypalone laserem :) . Swego czasu próbowałem odblokować potoki na swoim 7300GT Riva Tunerem, ale pomimo tego, że niby potoki zostały odblokowane, karta miała tą samą wydajność. Próbowałem nawet bawić się w podmiany Biosu i zmiany ID karty, nawet udało mi sie odpalić ją jako 7600GT, ale wydajność ta sama :) . Myślę że nic nowego tu nie odkryjemy, temat raczej do zamknięcia, a tych którzy chcieliby jeszcze się upewnić, że nie da się odblokować 7300GT zapraszam tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...