Skocz do zawartości
foxwq1

Roczny Mod Kompa :) Buda + Wc + 0 Db (dużo Fotek!)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem sobie kiedyś tam zrobić obudowę która:

Byłaby niepowtarzalna (bardzo podobała mi się przeźroczysta :-P )

Była bardzo cicha - najlepiej by nie było wiatraków (to ze względu na dwójkę moich dzieci, które sypiały w pokoju z komputerem). Zabrałem się więc do pracy ponad rok temu i zrobiłem obudowę całkowicie z pleksi z chłodzeniem wodnym w środku i z w pełni sterowanymi ręcznie 4 wentylatorami.

Oto efekty pracy + krótkie opisy.

 

Tak prezentuje się moja buda w świetle nocnym przy włączonym komputerze. Wysokość jej to 70 cm. Nadmieniam ze podświetlenie można regulować (o czym później). Widać tam: od góry: regulator obrotów wiatraków(COOLDRIVE 4), napęd CD, kieszeń na dysk HDD, rezerwuar własnej produkcji z pompką, stacje FDD, i czytnik kart..

 

Dołączona grafika

 

 

Poniżej na zielono podświetlony wiatrak 120 mm dmucha na HDD umieszczone na własnej produkcji konstrukcji z aluminium

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze raz widok budy. Te na czerwono podświetlone wiatraki to chłodzenie nagrzewnicy do WC (oczywiście można sterować obrotami)

 

Dołączona grafika

 

 

Dwa zielone wiatraki 80 mm umieszczone na boki obudowy połączone są szeregowo po to by pracowały niesłyszalnie :-P )

 

Dołączona grafika

 

 

Widok z drugiej strony: widać wgłębi srebrny zasilacz TRACER 500W (ze wszystkimi rodzajami wyjść zasilających –tak na przyszłość :D ). Czerwony pasek nad rezerwuarem to efekt działania diody HDD. Została ona umieszczona w pleksi o grubości 10 mm dając taki właśnie efekt

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj widać ze można by jeszcze porządek z kablami zrobić :)

 

Dołączona grafika

 

 

A to czerwone poniżej to 4 wiatraki 120 mm pomiędzy które umieszczono aluminiową nagrzewnicę od golfa. Wentylują one właśnie ją działając w jednym z trzech stanów (wyłączone, na 5 V (prawie niesłyszalne) i na 12 V (normalna praca).

Nadmienie że gdy się je całkowicie wyłączy, przy tego rodzaju WC temperatura podniosła mi się o 4 stopnie Celsjusza w porównaniu z włączonymi przy bardzo ostrym OC kompa (o czym na końcu tego dzieła)

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze dwa nocne widoki budy:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

A tak widać komputerek w blasku dnia z zasilaniem wyłączonym (muszę zdecydowanie poukładać w środku kable)

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj widać troszkę konstrukcje rezerwuaru. Jest tak zrobiony by w razie czegokolwiek można było wyciągnąć pompkę lub poprzez odpowiednik odpowietrzyć lub dolać płynu do układu (choć nie ma takiej potrzeby bo wszystko oczywiście szczelne jest)

 

Dołączona grafika

 

 

A tu już włączamy zasialnie i podświetlenie ładnie się prezentuje

 

Dołączona grafika

 

Z tyłu kompa jest wszystko (dodam ze płyta główna to Abit AN7 śmiem pisać ze najlepsza pod socjet A, bo poza overclocking’iem WSZYSTKIEGO, tak wszystkiego, ma 8 USB, Optyczne wyjścia audio, seryjny port IEEE). Jest też modem karta TV, Grafa to gf 6200 z odblokowanymi 4 kotokami :lol: .

 

Dołączona grafika

Widok nagrzewnicy i 4 wiatraków w dzień

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj tył rezerwuaru na płyn chłodniczy. Wszystko na króćcach NK12 (lub 10 już sami nie wiem). Aha pompka położona jest na gąbce - eliminuje to w zupełności jej drgania i robi całkowicie niesłyszalną.

 

Dołączona grafika

 

Zasilacz ma wiatrak 160 mm. Do tego jego moc – 500W i marka Tracer robią go bardzo cichym. Pod nim umieszczony został specjalny 80 mm wiatrak do chłodzenia PWM na płycie głównej. Dodatkowo do stabilizatorów napięcia dokleiłem jeszcze kupione w sklepie radiatorki, co pozwala i obniżyć ich temperaturę przy ostrym OC do maksymalnie 34 stopni. Normalnie bez OC i wentylatora ich temperatura to 56-59 st. Ja mam teraz 34 st w stresie.

 

Dołączona grafika

 

 

A to piękny Cooldrive 4. Już takich nie robią. Można w płynny sposób regulować obrotami 4 wentylatorów. Ma jeszcze podświetlenie w chyba 7 kolorach.

 

Dołączona grafika

 

 

A to jeszcze raz widok na mój statyw na HDD. Można tam umieścić 4 HDD i ładnie na nie wieje duży wentylator

 

Dołączona grafika

 

 

Te dwa włączniki na środku poniższej fotki to:

Pierwszy- 3stopniowy regulator oświetlenia (OFF, ON-5V i ON-12V)

Drugi – 3 stopniowy regulator obrotów 4 wentylatorów przy nagrzewnicy WC (OFF, ON-5V i ON-12V).

trzeba by też wydmuchać śmieci

 

Dołączona grafika

 

Teraz kilka słów o OC:

Na mobilnym Bartonie 2800+ który pracuje standardowo z częstotliwością 2100 MHz ja przy wyłączonych wszystkich wentylatorach pracuje na 2600 MHz. Dla mnie to dużo.Temperatura pracy na procku wynosi wtedy 34 st a w 3 godzinnym stresie 43 stopnie i nie rośnie dalej. Powiem nawet że uruchamia się wszystko przy 2800 MHz. Wstaje Windows i można pracować, lecz po pewnym czasie trzeba włączyć wentylatory przy nagrzewnicy na 5V ponieważ grzeje się woda w układzie. 2800 MHz to maksymalna wartość jaka jest możliwa na tej płycie głównej. :rolleyes:

 

Co o tym sądzicie? Może jakieś zmiany? Chcę całość lub tylko obudowę sprzedać – robiłem ją tak długo że się już w inne miejsce z kompem przeniosłem a jego wysokość nie pozwala mi go włożyć do mojego biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 10 wentyli a mowimy o blogiej ciszy :) Jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Jesli chodzi o budy w calosci wykonane z pleksy to kiedys mi sie to podobalo, teraz juz nie bardzo. W dodatku za duzo roznokolorowych "lampek". Ten pochylony stojak na hdd tez za bardzo razi moje poczucie estetyki. Poza tym naleza sie slowa uznania za wlozona prace (bo przy dlubaniu w pleksie pewnie troche h bylo).

 

A i jeszcze jedno, troche watpliwa sprawa z tym dzialaniem w pasywie. Chlodnica upakowana gdzies na spodzie i oblepiona wentylami z obu stron, jakos nie moge sobie wyobrazic sprawnego oddawania ciepla do otoczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze burdel

Po drugie dziwna metoda skręcania plexi z urzyciem kontowników (nie można by ki skręcać plexi z plexi bezpośrednio?)

Po trzecie choinka a to sie nie każdemu podoba, zreszta wentyle to jakies wyjce za 5zl pewnie.

Po trzwarte obudowa wielka nad wymiar, więc raczej nikt tego w uniwersalne miejsca pod biurkiem nie wepchnie

No i przydałby się jakieś kółka

http://img215.imageshack.us/img215/833/dscf3327gg5.jpg nie dało się jakoś wyciąć otworów w plexi na gniazda? tylko taka dziura?

IMHO jak na obudowe z plexi wielkosci lodówki, i ROK pracy to cieniutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem estetycznie zrobione.

 

Niestety pasywny uklad to to nie jest.

 

Do tego:

 

-burdello w kablach

 

-sporo wentyli

 

-tak umieszczony dysk za dlugo nie pozyje IMO to nie jest pozycja dobra do pracy

 

-swieci jak choinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiacie sie.. mi sie podoba.. chlopak sie sporo napracowal.

uporzadkuj i bedzie super, trzymaj tak dalej :)

nie dało się jakoś wyciąć otworów w plexi na gniazda? tylko taka dziura?

nie wiem jak zaplecze narzadziowe autora.. ale dokładne i estetyczne wycięcie tak malych otworow nie jest wcale proste Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzien nie wygląda zbyt dobrze, ale za to w nocy super :) w realu pewnie jeszcze lepiej... no dopóki sie nie zakurzy :P

 

ps. napewno dużo więcej roboty włożone niż przy wycinaniu dziury pilniczkiem ;) skąda taka krytyka? :P

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to totalnie nie podoba

 

Nie przepadam za budami z pleksi bo to wygląda okropnie

 

Kable walają sie po budzie , nie ma gdzie ich ukryć.

 

Za dużo wentylatorów ( i na dodatek świecących) Też nie przepadam

 

Wygląd jak choinka na Święta ;)

 

A chłodzenie wodne może być :)

 

Jak by była normalna obudowa i brak świecących wentylatorów to by było nawet fajne WC ;)

 

Widok z drugiej strony: widać wgłębi srebrny zasilacz TRACER 500W (ze wszystkimi rodzajami wyjść zasilających –tak na przyszłość icon_biggrin3.gif ).

Podoba mi się ten tekst :D Z tym zasilaczem rządzisz ! :D

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama buda prezentuje się estetycznie i ładnie - i to tyle pozytywów

 

1. To nie może być ciche jak ma tyle wentylatorów na dodatek we wszystkich kolorach tęczy - pasuje to jak pięść do oka - zrób jednokolorowe dyskretne podświetlenie (chyba że to tak specjalnie w tonacji "pudełko kredek" dla dzieci)

 

2. Nie trzymaj dysków pod kątem!

 

3. Masz burdel w kablach, końcówkach, złączkach i nie wiadomo czym tam jeszcze (tyle tego wystaje) - na spodzie budy też

 

4. Front wygląda okrutnie - pożółkły biały plastik kieszeni i napędu kojarzący się z szarą srajtaśmą znaną z pociągów PKP skontrastowany z nowym czarnym panelem

 

5. i dalej - czarny czytnik vs. biały floop (sic!) i do tego jeszcze wc walnięte bezczelnie na gąbke - słowem rzeźnia

 

ale sama buda mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma wiatrak 160 mm. Do tego jego moc – 500W i marka Tracer robią go bardzo cichym

 

:huh:

ten tekst rozbraja. Włozyłeś sporo pracy i chwała Ci za to. Kable kable kable! Za duża ta buda. Gombka w rezie fajny patent ale może Ci brudzic układ i zapychać. Włoż wentyle jednego koloru nie będzie efektu ala festyn. Popracuj troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo (nie sprawdzałem) autor wstawia budę na różne fora i wybierze to, na którym otrzyma jak najwięcej oklasków od gawiedzi spragnionej takiego folkloru

 

cel jasny - przyciągnięcie kupca

 

btw. pececik.com -> padłem od poziomu niektórych postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadłeś na pomysł, żeby skręcać to takimi ohydnymi kątownikami?

Nie znalazłeś subtelniejszego rozwiązania?

 

Ta pleksa to 8mm? Musi to troszkę ważyć, przy tych rozmiarach...

Wnętrze bardzo nieciekawe, skoro nie ma się czym pochwalić to trzeba było ukryć.

np. boki i front zrobić ze szronionej pleksy, a otwieraną szybkę z przeźroczystej i jakiś grawer na niej.

 

Ogólnie to świeci jak choinka, za dużo kolorów...

 

Podoba mi się pomysł z rezerwuarem. Szkoda, że okropnie wygląda od frontu i to zestawienie biel napędów z czernią pozostałych elementów...

 

Dałbym 2/10 - troszkę się namęczył. szkoda, że efekt :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek mała sugestia do autora: Zmień ten wyrób zasilaczopodobny na prawdziwy zasilacz... Delta 350W za 40 zł jest lepsza od tego czegoś.

 

Widać, że napracowałeś się przy tej obudowie, ale zepsułeś to wszystko tym wielokolorowym podświetleniem.

 

IMO lepiej było dać 4 katody UV, dolać barwnika do układu i całość wyglądała by ładnie.

 

Ale każdy ma swój gust, może tak akurat Ci się podoba :)

 

Jeśli chodzi o stelaż pod dysk, to nie zdziw się jeśli niedługo będziesz musiał wysyłać go na gwarę, albo kupić nowy :wink: Dysk musi pracować w poziomie.

 

I ostatnia sprawa: Pożółkłe fronty nagrywarki i kieszeni psują efekt frontu budy. Weś to wyczyść jakimś płynem do mycia naczyć i miękką szczoteczką do zębów albo kup czarny spray za 10 zł i przemaluj :)

 

Ogólnie to gdybyś zmienił kilka rzeczy, buda byłaby przyzwoita, a tak... wybacz ale wygląda jak choinka :) Brakuje tylko św. Mikołaja w środku :wink:

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko św. Mikołaja w środku :wink:

Nie prowokuj go... :D

 

Bankowo jest coś takiego na USB...

Choinkę na USB widziałem ostatnio na allegro...

 

Pasowała by do całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie zrób coś z tym dyskiem bo patrzeć na to nie mogę :lol2: szkoda żeś go w pionie nie postawił :lol:

 

osobiście tej obudowy bym za darmo nie chciał, za 200zł można kupić 100x ładniejsza ... wiem że włożyłeś w to dużo pracy ale to jest kompletna wiocha

 

PWN3D! 350zł :D

 

http://allegro.pl/item276753354_piekna_obu...a_z_wc_bcm.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez doceniam wkład pracy

ale rok pracy to troche dlugo

w 2 dni mozna by sie zmeiscic :wink: (1 dzien odpowietrzanie ukladu w moim wykonaniu i drugi dzien reszta :lol: )

 

Hehe ciekawe czy ktoś kupi tą obudowę :D , bo ja bym nie dał za nią złotówki , to nie dla mnie. Za te cenę mam o wiele ładniejsze obudowy.

kupi kupi jak doloży kompa gratis :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez doceniam wkład pracy

ale rok pracy to troche dlugo

w 2 dni mozna by sie zmeiscic :wink: (1 dzien odpowietrzanie ukladu w moim wykonaniu i drugi dzien reszta :lol: )

kupi kupi jak doloży kompa gratis :lol2:

tak dużo wypowiedzi czyli ciekawy ..by nie powiedzieć kosmiczny i nie banalny na pewno pomysł. Jednemu sie podoba a drugiemu nie..i o to chodzi ,,a nie żeby wszyscy Stackera mieli albo LiLian czy jak tam zwie obudowy..bo dobre, bo sprawdzone.. a ciekawość i własne próby ..to pies? Dla mnie coś nowego, taki kosmiczny odjazd w szarym otoczeniu.. i na święta choinki nie trzeba ubierać ;-)

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...