Skocz do zawartości
foxwq1

Moje Wc + Obudowa (rok Pracy Prawie !)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem sobie kiedyś tam zrobić obudowę która:

Byłaby niepowtarzalna (bardzo podobała mi się przeźroczysta :-P )

Była bardzo cicha - najlepiej by nie było wiatraków (to ze względu na dwójkę moich dzieci, które sypiały w pokoju z komputerem). Zabrałem się więc do pracy ponad rok temu i zrobiłem obudowę całkowicie z pleksi z chłodzeniem wodnym w środku i z w pełni sterowanymi ręcznie 4 wentylatorami.

Oto efekty pracy + krótkie opisy.

 

Tak prezentuje się moja buda w świetle nocnym przy włączonym komputerze. Wysokość jej to 70 cm. Nadmieniam ze podświetlenie można regulować (o czym później). Widać tam: od góry: regulator obrotów wiatraków(COOLDRIVE 4), napęd CD, kieszeń na dysk HDD, rezerwuar własnej produkcji z pompką, stacje FDD, i czytnik kart..

 

Dołączona grafika

 

 

Poniżej na zielono podświetlony wiatrak 120 mm dmucha na HDD umieszczone na własnej produkcji konstrukcji z aluminium

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze raz widok budy. Te na czerwono podświetlone wiatraki to chłodzenie nagrzewnicy do WC (oczywiście można sterować obrotami)

 

Dołączona grafika

 

 

Dwa zielone wiatraki 80 mm umieszczone na boki obudowy połączone są szeregowo po to by pracowały niesłyszalnie :-P )

 

Dołączona grafika

 

 

Widok z drugiej strony: widać wgłębi srebrny zasilacz TRACER 500W (ze wszystkimi rodzajami wyjść zasilających –tak na przyszłość :D ). Czerwony pasek nad rezerwuarem to efekt działania diody HDD. Została ona umieszczona w pleksi o grubości 10 mm dając taki właśnie efekt

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj widać ze można by jeszcze porządek z kablami zrobić :)

 

Dołączona grafika

 

 

A to czerwone poniżej to 4 wiatraki 120 mm pomiędzy które umieszczono aluminiową nagrzewnicę od golfa. Wentylują one właśnie ją działając w jednym z trzech stanów (wyłączone, na 5 V (prawie niesłyszalne) i na 12 V (normalna praca).

Nadmienie że gdy się je całkowicie wyłączy, przy tego rodzaju WC temperatura podniosła mi się o 4 stopnie Celsjusza w porównaniu z włączonymi przy bardzo ostrym OC kompa (o czym na końcu tego dzieła)

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze dwa nocne widoki budy:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

A tak widać komputerek w blasku dnia z zasilaniem wyłączonym (muszę zdecydowanie poukładać w środku kable)

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj widać troszkę konstrukcje rezerwuaru. Jest tak zrobiony by w razie czegokolwiek można było wyciągnąć pompkę lub poprzez odpowiednik odpowietrzyć lub dolać płynu do układu (choć nie ma takiej potrzeby bo wszystko oczywiście szczelne jest)

 

Dołączona grafika

 

 

A tu już włączamy zasialnie i podświetlenie ładnie się prezentuje

 

Dołączona grafika

 

Z tyłu kompa jest wszystko (dodam ze płyta główna to Abit AN7 śmiem pisać ze najlepsza pod socjet A, bo poza overclocking’iem WSZYSTKIEGO, tak wszystkiego, ma 8 USB, Optyczne wyjścia audio, seryjny port IEEE). Jest też modem karta TV, Grafa to gf 6200 z odblokowanymi 4 kotokami :lol: .

 

Dołączona grafika

Widok nagrzewnicy i 4 wiatraków w dzień

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj tył rezerwuaru na płyn chłodniczy. Wszystko na króćcach NK12 (lub 10 już sami nie wiem). Aha pompka położona jest na gąbce - eliminuje to w zupełności jej drgania i robi całkowicie niesłyszalną.

 

Dołączona grafika

 

Zasilacz ma wiatrak 160 mm. Do tego jego moc – 500W i marka Tracer robią go bardzo cichym. Pod nim umieszczony został specjalny 80 mm wiatrak do chłodzenia PWM na płycie głównej. Dodatkowo do stabilizatorów napięcia dokleiłem jeszcze kupione w sklepie radiatorki, co pozwala i obniżyć ich temperaturę przy ostrym OC do maksymalnie 34 stopni. Normalnie bez OC i wentylatora ich temperatura to 56-59 st. Ja mam teraz 34 st w stresie.

 

Dołączona grafika

 

 

A to piękny Cooldrive 4. Już takich nie robią. Można w płynny sposób regulować obrotami 4 wentylatorów. Ma jeszcze podświetlenie w chyba 7 kolorach.

 

Dołączona grafika

 

 

A to jeszcze raz widok na mój statyw na HDD. Można tam umieścić 4 HDD i ładnie na nie wieje duży wentylator

 

Dołączona grafika

 

 

Te dwa włączniki na środku poniższej fotki to:

Pierwszy- 3stopniowy regulator oświetlenia (OFF, ON-5V i ON-12V)

Drugi – 3 stopniowy regulator obrotów 4 wentylatorów przy nagrzewnicy WC (OFF, ON-5V i ON-12V).

trzeba by też wydmuchać śmieci

 

Dołączona grafika

 

Teraz kilka słów o OC:

Na mobilnym Bartonie 2800+ który pracuje standardowo z częstotliwością 2100 MHz ja przy wyłączonych wszystkich wentylatorach pracuje na 2600 MHz. Dla mnie to dużo.Temperatura pracy na procku wynosi wtedy 34 st a w 3 godzinnym stresie 43 stopnie i nie rośnie dalej. Powiem nawet że uruchamia się wszystko przy 2800 MHz. Wstaje Windows i można pracować, lecz po pewnym czasie trzeba włączyć wentylatory przy nagrzewnicy na 5V ponieważ grzeje się woda w układzie. 2800 MHz to maksymalna wartość jaka jest możliwa na tej płycie głównej.

 

Co o tym sądzicie? Może jakieś zmiany? Chcę całość lub tylko obudowę sprzedać – robiłem ją tak długo że się już w inne miejsce z kompem przeniosłem a jego wysokość nie pozwala mi go włożyć do mojego biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Obudowy i WC to super :D bajeczka kurde super wyglada ta plexi tylko kable mógl bys lekko pochowac (tylko gdzie jak wszystko widac :D) POZATYM SUPER tylko ...

mam pytanie nie cykasz sie krecic bartona na tym Tracerze ?? o ja ze ze Tobie to wytrzymuje to pełen podziw!! naprawde !!

 

EDIT: ten temat nie powinien byc w Galeri WC?

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to wyglada. Tyle ze mnie nie rajcują świecidełka etc :P Ogolnie jest OK. Zrob tylko porzadek z kablami ;)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie przezroczyste obudowy nigdy sie nie podobaly. Bo co z tego, ze ladna przezroczysta i swiecaca obudowa jak wszystkie nieladne bebechy i platanine przewodow widac. Ale to juz rzecz gustu. Tu widac starannosc i naklad pracy - za to plusy. Nie rozumiem jednak dlaczego wentyle zielone i czerwone skoro buda ma akcenty niebieskie? Troche choinkowo-dyskotekowo to wyglada. Zainteresowalbym sie tez oplotami na wiazki przewodow czy nawet na weze. Ladniej to wszystko by wtedy wygladalo.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I marka Tracer"

:damage_wall:

Mało wiesz o zasilaczach widocznie. Masz wc ok ale po co tyle tych wentylków? Są na 5v ale wszystkie generują hałas. Co to za blok na CPU? Obudowa nawet ładnie lecz jest to big tower ( tyle ma mój cziftek mesh ) troche za duża. Gombka w rezie dobry patent lecz martwiłbym się o to że może się "siepać" i tylko zaśmieci Ci układ. Popracuj troche nad kablami i będzie nawet ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer? Ja bym się bał używać tego zasilacza na stockowych ustawieniach. Podzielam opinię - mało wiesz o zasilaczach.

 

Co do moda - mnie się z kolei podobają obudowy z plexi. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem - obudowa wygląda niemal jak fabryczna, no i to taki "Plexowy stacker" - przystosowany do WC :)

Ale mówiłeś, że chciałbyś, żeby całość była bezwiatraczna - a napakowałeś tam rekordową ilość wentylatorów. Krótka pamięć? ;)

Dobra robota, uznanie w wielkopolsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...