Skocz do zawartości
Ondo

Karta Muzyczna Do Słuchawek [tylko Gry]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu "porządniejszych" słuchawek (do tej pory miałem no-name - jakiś tam tracer czy coś takiego).

Przeznaczenie: GRY

Wybór padł na: Lognermedia Aero 5.1 (albo: Speedlink Medusa 5.1)

 

Moje pytanie:

Czy jest sens kupować kartę muzyczną?

Tzn. Czy odczuję znaczącą różnicę pomiędzy zintegrowaną kartą a jakimś sound blasterem za 150zł?

 

- tylko do gier

- tylko do słuchawek (tych co wybrałem - czyli 5.1) - nie mam (i mieć nie będę) zestawu głośników

- nie jestem audiofilem ;)

 

Jeśli warto, to którą (Audigy 1, SE, 2, 2 ZS, 4, inna?) - max 150-200 zł, więc karty pokroju X-Fi Gamer odpadają.

 

Szukałem i przeczytałem dużo postów na forum (nie tylko tym) ale większość szuka słuchawek mając kartę muzyczną, kartę muzyczną do zestawu głośników albo jedno i drugie ale nie tylko do gier ;)

 

Nie znam się na tym zbytnio i im więcej czytam, tym mniej wiem.. Różnice pomiędzy np. programowym EAX 2 na zintegrowanej karcie a sprzętowym EAX 4 na Sound Blasterze.. brzmią dla mnie jak marketingowy bełkot (zwłaszcza w przypadku używania słuchawek).

 

Na pewno macie nieporównywalnie większą wiedzę i doświadczenie w tym temacie.. Co mi doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie 200 zł nie ma co sie zastanawiać tylko audigy 2 zs jak najbardziej. Korzystam z niej juz rok i naprawdę jest bardzo dobra :) Nic jej nie brakuje. Przy większej sumie mógłbyś się zastanowić na x-fi gamer, bo w grach jest lepsza. Ale cenę też swoja ma i to nie mała ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować kartę muzyczną? Pytanie ...

Ja mam zwykłą SB Live! 1024 Player ... z ciekawości wyjąłem ją i podłączyłem moje słuchawki pod AC97 zintegrowane ... tego się słuchać nie dało. Niebo a Ziemia... Dodatkowo w Creative Surround Mixer przełączam na Headphones - lepszy dźwięk - karta tak wysyła dźwięk by był dobry dla słuchawek.

Biorąc pod uwagę, że Audigy/Audigy 2ZS to karty lepsze ... nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś gorszego od integry - ja w najbliższych dniach przesiadam sie z powrotem na sb pci 128 Creative - to sie po prostu czuje [;

Chociaż jak słoń komuś na ucho nadepnął to da sie i żyć z integrą, zależy od ucha [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.. czuję się przekonany.. Zapewne zdecyduję się na zakup Audigy 2 ZS.. zwłaszcza, że na allegro można kupić za ~100 zł. To będzie chwila prawdy.. jak nie zauważę różnicy, to znaczy, że mi słoń na ucho nadepnął ;)

 

W sprawie słuchawek:

 

Różnicę odczujesz i to dość znaczną a co do słuchawek to odradzam... Nie usłyszysz na nich dobrego przestrzennego dźwięku więc naprawdę mocno odradzam. Polecam coś lepszego (oczywiście TYLKO stereo)

Coż.. poczytałem dość dużo opini.. i są bardzo podzielone..

Z jednej strony wiele osób przestrzega przed kupowaniem takich słuchawek i zaleca kupienie stereo (tak jak Ty).

Z drugiej zaś użytkownicy i recenzenci wychwalają je na wszelkie możliwe sposoby (zwłaszcza w kontekście gier).

 

Nie jestem bardzo zorientowany w temacie, ale na "chłopski rozum":

Jeśli jedne słuchawki mają 2 głośniki, a drugie 8 czy 10.. to czy te drugie nie mają większych możliwości generowania przestrzennego dźwięku?

 

Może te pierwsze będą lepszej jakości (w tej samej cenie - 2 głośniki vs 8-10 głośników = nic za darmo.. te 8-10 nie będzie tak samo dobrych jak te 2)..

Dla mnie jednak najważniejsza jest "przestrzenność" dźwięku, która stworzy odpowiednią atmosferę w grze oraz możliwość precyzyjnego i łatwego pozycjonowania i rozpoznawania źródeł dźwięków.

Nie jestem audiofilem i subtelnych róźnic w jakości zapewne nie usłyszę.

 

Mimo tego lepiej kupić słuchawki tylko-sterego? Lepiej spełnią to zadanie?

 

P.S.

Oczywiście od wybranych słuchawek nie oczekuje "cudów" i dźwięku takiego jak z dobrego zestawu głośników 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś gorszego od integry

Uogólniasz jakbyś wszystkie układy sprawdził. Ja uważam że jeśli chodzi o granie na słuchawkach, to SoundStorm był więcej niż dobry. Gdybym mógł go zaimportować do nowej płyty głównej to zdecydowanie wybrałbym takie rozwiązanie, zamiast wydawać 280 złotych na Xtreme Gamer'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.. czuję się przekonany.. Zapewne zdecyduję się na zakup Audigy 2 ZS.. zwłaszcza, że na allegro można kupić za ~100 zł. To będzie chwila prawdy.. jak nie zauważę różnicy, to znaczy, że mi słoń na ucho nadepnął ;)

 

W sprawie słuchawek:

Coż.. poczytałem dość dużo opini.. i są bardzo podzielone..

Z jednej strony wiele osób przestrzega przed kupowaniem takich słuchawek i zaleca kupienie stereo (tak jak Ty).

Z drugiej zaś użytkownicy i recenzenci wychwalają je na wszelkie możliwe sposoby (zwłaszcza w kontekście gier).

 

Nie jestem bardzo zorientowany w temacie, ale na "chłopski rozum":

Jeśli jedne słuchawki mają 2 głośniki, a drugie 8 czy 10.. to czy te drugie nie mają większych możliwości generowania przestrzennego dźwięku?

 

Może te pierwsze będą lepszej jakości (w tej samej cenie - 2 głośniki vs 8-10 głośników = nic za darmo.. te 8-10 nie będzie tak samo dobrych jak te 2)..

Dla mnie jednak najważniejsza jest "przestrzenność" dźwięku, która stworzy odpowiednią atmosferę w grze oraz możliwość precyzyjnego i łatwego pozycjonowania i rozpoznawania źródeł dźwięków.

Nie jestem audiofilem i subtelnych róźnic w jakości zapewne nie usłyszę.

 

Mimo tego lepiej kupić słuchawki tylko-sterego? Lepiej spełnią to zadanie?

 

P.S.

Oczywiście od wybranych słuchawek nie oczekuje "cudów" i dźwięku takiego jak z dobrego zestawu głośników 5.1.

Tak wg. mojej skromnej opinii lepiej wybrać lepsze słuchawki stereo niż pakować się w nauszny system dźwięku przestrzennego (nie nazwę specjalnie tego słuchawkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aero mialem okazje slyszec. Niestety nie mialem jak przetestowac ich walorow jesli chodzi o dzwiek przestrzenny bo gosc nia mial na kompie doslownie nic co mialoby sciezke dzwiekowa 5.1... :o

 

W kazdym razie ich dzwiek oceniam miernie. Poziom podobny do sennheiserow hd201, czyli kaszanka, ale w grach "tragedii" nie bedzie... wiec jesli ten system "5.1" by działał jakoś sensownie to moze nie jest to az taki glupi pomysl.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.. czuję się przekonany.. Zapewne zdecyduję się na zakup Audigy 2 ZS.. zwłaszcza, że na allegro można kupić za ~100 zł. To będzie chwila prawdy.. jak nie zauważę różnicy, to znaczy, że mi słoń na ucho nadepnął ;)

 

W sprawie słuchawek:

Coż.. poczytałem dość dużo opini.. i są bardzo podzielone..

Z jednej strony wiele osób przestrzega przed kupowaniem takich słuchawek i zaleca kupienie stereo (tak jak Ty).

Z drugiej zaś użytkownicy i recenzenci wychwalają je na wszelkie możliwe sposoby (zwłaszcza w kontekście gier).

 

Nie jestem bardzo zorientowany w temacie, ale na "chłopski rozum":

Jeśli jedne słuchawki mają 2 głośniki, a drugie 8 czy 10.. to czy te drugie nie mają większych możliwości generowania przestrzennego dźwięku?

 

Może te pierwsze będą lepszej jakości (w tej samej cenie - 2 głośniki vs 8-10 głośników = nic za darmo.. te 8-10 nie będzie tak samo dobrych jak te 2)..

Dla mnie jednak najważniejsza jest "przestrzenność" dźwięku, która stworzy odpowiednią atmosferę w grze oraz możliwość precyzyjnego i łatwego pozycjonowania i rozpoznawania źródeł dźwięków.

Nie jestem audiofilem i subtelnych róźnic w jakości zapewne nie usłyszę.

 

Mimo tego lepiej kupić słuchawki tylko-sterego? Lepiej spełnią to zadanie?

 

P.S.

Oczywiście od wybranych słuchawek nie oczekuje "cudów" i dźwięku takiego jak z dobrego zestawu głośników 5.1.

 

Niedawno testowałem Medusa 5.1 Progamer i skończyło się odesłaniem spowrotem do sklepu ;) Tak na prawde to ciężko nazwać to co się słyszy przestrzennością. Testowałem też Kartę Theatron DTS z technologią DD Headphone. Już było lepiej ale to jeszcze nie to.. Dzisiaj wróciłem ze świeżym zakupem słuchawek Philips SHP 8500 i kartą X-FI Music. I mogę powiedzieć że dzięki CMSS3D można uzyskać naprawdę przestrzenny dźwięk. W Ghost Recon AF czy COD 4 jest super. Tak że ze swojej strony polecam na 100% dobre słuchawki i X-fi

 

pozdr

RaFi B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...