Skocz do zawartości
MorDeK

Jak podkręcić Pentium MMX200MHz na Acorpi`e 6BX86

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jak sie domyślacie po tytule postu potrzebuje pomocy przy podkręceniu powyższego PC Prosze o pomoc!! :!: :!:

ponieważ będzie to mój pierwszy raz(chyba wszyscy zauważyli że jestem od niedawna :twisted: )więc prosze o szczegółowe rady jestem Big Amator 8) Heh mam nadzieje że będziecie mi życzyli powodzenia i będziecie dawali szczere i szczegółowe posty z radami z góry dzięki:D:P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podkręcić MMXa na płycie z chipsetem Intel BX należy zewżeć

kabelkiem o przepustowości 0,5 Omha 1 i 4 nużkę na procku patrząc od strony nacięcia. Następnie wyszukaj zworkę JP6 i i ustaw ją na O1.

W biosie przestaw CPU TYPE z CELERON na PENTIUM MMX i wszystko powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podkręcić MMXa na płycie z chipsetem Intel BX należy zewżeć

kabelkiem o przepustowości  0,5 Omha 1 i 4 nużkę na procku patrząc od strony nacięcia. Następnie wyszukaj zworkę JP6 i i ustaw ją na O1.

W biosie przestaw CPU TYPE z CELERON na PENTIUM MMX i wszystko powinno śmigać.

RAZOR nie badz taki cfaniak, przynajmniej mamy jednego pozadnego usera, ktory nie zaczyna od athlonka 1700+ + epoxa + volcano7+ ;)

A tego BXa ma MMXie to se mozesz ... :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... P200MMX był jeszcze z tych dorbych czasó, kiedy można było zmieniać mnożnik i magistralę (pamiętacie "specyficzne" ustawienia gdzie 1X zmieniał się na 3X?). Sama słodycz. Wielka radość z uzyskania dodatkowych 50MHz. Normalnie się wzruszyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie 1 : 200@300, powinno pójść i więcej na dobrym coolerze.

rozwiązanie 2 : kupno celerona 333 za 25zł na allegro i już na starcie jest 333@416 (patrz mój opis) lub 500. a P200 MMX kosztuje tyle samo co C 333 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no czegos nie rozumiem Plyta jest na BX (pII) - slotowa.

Procek to p200mmx. Afaik pII i celki byly najnizej od jakis 233. P200 mmx to raczej zalatuje soketem 7 nie ? . Poprawcie mnie ;-) bo chyba jeszcze spie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno na slocie mozna bylo zamontowac p mmx przez przejsciowke,ale tego nie widzialem i..

przeciez p2 ma inna magistrale niz p mmx

inaczej intel moglby sobie wsadzic licencje na GTL

wiec jak to p mmx to tez stawiam na socket 7

a prosciej niz na socket 7 to sie o/c nie da

ZWORKI OD MNOZNIKA I ZASILANIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tu nie pasuje rzeczywiście.

przecież p mmx nie ma zapisanej magistrali i mnożnika, po to ma zworki a w pII samo się wykrywa co ma być

no i jak pisałem, koszty - cena p200mmx = cena celeron 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy to macie sentyment do tych starych gratów...

A może przejdziemy na podkrecanie 486...386...286... i

w koncu 186. Dajcie sobie spokój z tymi Gigahercami i przejdźcie

na wartości 20-100 MHz. Nie ukrywam, że ja też kręciłem

Celeronem 266 na 400, ale to już minęło, a stary Celeron

siedzi w kompie bardzo zielonego użytkownika ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 200mmx to tylko S7 sie wie bo siema taki sprzecior w domciu wiec cos kolesiowi sie jebnelo w topicu

a najprosciej to zworas na 3.5 x no i 66 or 75 mhz bo na starych plytach z Socket 7 83 to jest rzadkosc chyba ze to jest na via mpv3 czy jakos takos to moze i ma 83 i wyzsze mnozniki podejrzewam ze to i430tx wiec 3.5 to max mnoznik

aha zakup Coolerka od atlona or p3 bo na standardowym to ci on z ogniem pojdzie ;/ ew stary cooler mozesz se na grafe or pamiatki zalozyc ja teraz k6 233 zakupilem i na 266 puszcze go we wtorek jak zajade do domciu (wiecej plyta nie wyciaga wlasnie i430tx ;/ max to 3.5x75 )

 

OGolnie zycze udanego podkrecania tylko uwazaj bo tu nie ma Softmenu or Pc Health Status wiec GL & HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 200mmx to tylko S7 sie wie bo siema taki sprzecior w domciu  wiec cos kolesiowi sie jebnelo w topicu

a najprosciej to zworas na 3.5 x no i 66 or 75 mhz bo na starych plytach z Socket 7 83 to jest rzadkosc chyba ze to jest na via  mpv3 czy jakos takos to moze i ma 83 i  wyzsze mnozniki podejrzewam ze to i430tx wiec 3.5 to max mnoznik

aha zakup Coolerka od atlona or p3 bo na standardowym to ci on z ogniem pojdzie ;/  ew stary cooler mozesz se na grafe or pamiatki zalozyc  ja teraz k6 233 zakupilem i na 266 puszcze go we wtorek jak zajade do domciu  (wiecej plyta nie wyciaga  wlasnie i430tx ;/  max to 3.5x75

na jakims i430cos(najnowszy jaki byl) to ABIT mial fsb83 i bezzworkowe ustawianie proca ,a VIA mpv3 to ma min. fsb100 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

via mvp3 ma magistrale od 66 do 100 !!! przy mnożniku max 5,5 czyli do 550 chodzi, tak jak amd k6-2 i k6-3.

więc na intelu, jak się okazuje, jak zwykle gorzej z kręceniem bo intel swoje procki chronił.

ja na i440BX i moim celeronie 333 nie mogę ustawić magistrali 100, max to 83 chyba, że wstawię P II, a na via kumpel przestawił i poszedł celeron 533@800 bez problemów !!! może wie ktoś, co mam zrobić? będę dźwięczny za rady.

a na via mvp3 to P166MMX śmigało na 200,233 a nawet 266, z lepszym coolerem pewnie 200 pójdzie na 300, 333,366,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

via mvp3 ma magistrale od 66 do 100 !!! przy mnożniku max 5,5 czyli do 550 chodzi, tak jak amd k6-2 i k6-3.

 

a na via mvp3 to P166MMX śmigało na 200,233 a nawet 266, z lepszym coolerem pewnie 200 pójdzie na 300, 333,366,...

MVP3 mial tylko oficjalnie 66-100

via mp3 to ma do 133 ja miałem

a tak nie oficjalnie ,pracowal na 112 ,na 124 juz mi czarny ekran pokazywal

mnoznik jak sie niedawno dowiedzialem do 6x ( trzeba 2x ustawic na zworkach dla K6-2)

na 366 to nawet mmx233 nie pojdzie niewazne na jakiej plycie ,a 333 z 233mmx to marzenie,ktore czasem moze sie spelnic(ale duzo z tym zachodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zapoda FSB 100 MHz lub wiecej tylko cooler odpowiedni. Titan "piramidka" powinien starczec tylko trza przerobic zapiecie.

A widze koledze Lumperatorowi za latwo pieniadze przychodza i moze sobie pozwolic na wymiane kompa co pol roku i nie wie co to kupno czesci po czesci za ledwo uciulane pieniadze :x. Kreci sie wszystko co sie da, niezaleznie od wieku. Mozna nawet puscic 386DX na 50 MHz przy napieciu 8.9V - a niby czemu nie? :|

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość spore doświadczenie w kręceniu "starych" procków. Podkręcałem I486sx 25MHz @40, AMD 486dx4 100MHz @120, Pentium 120MHz @208 i Pentium 166MMX @292. Co mogę powiedzieć. Procesory Pentium MMX były w dwóch odmianach:

- z nieblokowanym mnożnikiem

- z zablokowanym mnożnikiem

jeżeli mnożnik jest nieblokowany, to wystarczy przestawić zworkę na 1,5x (MMX i tak odczyta 3,5). Jak jest zablokowany, to nadal będzie 200. Ustawienie magistrali na 75 lub 83 też da fajne efekty, ale uwaga na dysk twardy. Nie uszkodzi się, ale może tracić dane. Jeśli dyskowi nie będzie się podobać, to przestaw jego tryb transferu na pio4. Reszta komponentów powinna chodzić normalnie (miałem podobny sprzęt i działało).

 

Życzę powodzenia w podkręcaniu i jak najleprzych wyników (pochwal się jak podkręcisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu Pentium MMX 200 na jakimś gigabycie SIS 5591

AGP dimm i te <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły napięcie 3.3/3.6 FSB 83 MHZ i mam 250 MHz. A tak pozatym to mam programik do Acorp-a 6BXxx

Nazywa się CPUFSB

Dane

PLL to

prod: cypress/icw

model: W144 A

deffsb: 66.8

 

Wszstko sie da jak nie ten to Soft FSB.

Dobry wiatr bo przy tych napięciach sie grzeje. Ja użyłem Titan DT3-TB

Tylko potem płyta nie chciała napięcia na wentyl podawać i musiałem podłączyś

wentyl pod odczep od Flopa Titan DT5-TB(3) też był by dobry

a napewno o wiele cichszy

Posiadanie takiego proca nie chańbi

A jeśli chodzi o 480 to mam 66@62 Simm-ah i SPEA V7 Mirage

Wyczes. choć 3-D mark ci na tym nie pujdzie

 

P.S. 233MMX idzie na 297

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...