Skocz do zawartości
Kirk42

Skąd Się Bierze Internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dobre pytanie, otóż skąd się bierze internet? W każdym mieście jest już bardzo wiele firm, które podłączają internet w Twoim domu czyli tzw stałe łącze. W zależności od miesięcznego abonamentu można mieć rożną prędkość. Wszystko jasne, ale skąd taka firma "bierze" ten internet w takiej prędkości, aby mogła go dostarczyć do tylu klientów ile obsługuje w takiej prędkości jakiej życzy sobie klient? Proszę wykazać się dorosłością i odpuścic sobie odpowiedzi typu: "poszukaj w google" itp. Chce się tego dowiedzieć i szukałem już w googlach, niestety niebardzo wiem, pod jakim hasłem tego szukać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dobre pytanie, otóż skąd się bierze internet? W każdym mieście jest już bardzo wiele firm, które podłączają internet w Twoim domu czyli tzw stałe łącze. W zależności od miesięcznego abonamentu można mieć rożną prędkość. Wszystko jasne, ale skąd taka firma "bierze" ten internet w takiej prędkości, aby mogła go dostarczyć do tylu klientów ile obsługuje w takiej prędkości jakiej życzy sobie klient? Proszę wykazać się dorosłością i odpuścic sobie odpowiedzi typu: "poszukaj w google" itp. Chce się tego dowiedzieć i szukałem już w googlach, niestety niebardzo wiem, pod jakim hasłem tego szukać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

hm.. kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciele np. sieci osiedlowych, bezprzewodowych w mniejszych miastach najczesciej zamawiaja dostep do internetu w duzych firmach ktore albo posiadaja swoje sieci szkieletowe laczone z sieciami innych dostawcow itp. (nie wiem dokladnie do kogo nalezy siec ktora laczy wszystkie inne sieci) lub rowniez posiadaja umowy z innymi firmami ktore dostarczaja im szerokopasmowy dostep.

 

Jak sama nazwa wskazuje jest to jedna wielka siec, poszukaj w google pod haslem siec szkieletowa, nask itp. jesli sie nie myle sa gdzies nawet mapki sieci danych firm i dostawcow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dobre pytanie, otóż skąd się bierze internet? W każdym mieście jest już bardzo wiele firm, które podłączają internet w Twoim domu czyli tzw stałe łącze. W zależności od miesięcznego abonamentu można mieć rożną prędkość. Wszystko jasne, ale skąd taka firma "bierze" ten internet w takiej prędkości, aby mogła go dostarczyć do tylu klientów ile obsługuje w takiej prędkości jakiej życzy sobie klient? Proszę wykazać się dorosłością i odpuścic sobie odpowiedzi typu: "poszukaj w google" itp. Chce się tego dowiedzieć i szukałem już w googlach, niestety niebardzo wiem, pod jakim hasłem tego szukać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

Bo to jest tak, ze np firma ma 50 kilentow po 512kbps itd to nie bierze 25mbit tylko... DSL 8 i DSL 4 na stronki(albo nawet sam DSL 8(4))... Bo nigdzie nie masz gwarantowanego transferu, a przeciez wszyscy na raz nie ssaja.

 

Natomiast, jak juz powazna firma, to masz wszedzie TP - dadza ATM via swiatelko i mozesz sobie tam "capnac" nawet 100mbit/100mbit.

 

Masz tez innych operatorow - TKTelekom, Tel-Energo, Crowley, itd, ale do nich sie trzeba radyjkiem zazwyczaj dostać, z tym ze oczywiscie jest "troche" taniej(inna sprawa, ze ciezko wypada styk z TP, oni tam jakas dziwna polityke maja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internet bierze sie ....

 

Inaczej trzeba zaczac struktura internetu wyglada tak:

 

Operatorzy klasy TIER1 - Carriers tj. operatorzy miedzykontynentalni tranzytujacy ruch, wymieniaja sie miedzy soba contentem ( ruchem) za darmo.

 

Wszyscy "nizej" nich czyli TP s.a. i inne "wymoczki" typu gts. Crowley, nie wspominajac o lokalnych osiedlowkach itp. musza placic olbrzymom TIER1.

 

dla przykladu TIER1 to amerykanski Level3, teleglobe itp.

 

ruch przechodzi od serwerow webhostingowych na ktorych sa strony do koncowek klienckich (kompow domowych).

 

 

Tak wyglada internet.

 

 

ps.

pionier to tez lokalny "wymoczek", ktory bierze internet od Szwedzkiej Telii Sonera (calkiem spory operator, ale nie miedzykontynentalny)

Edytowane przez steryd123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...