Skocz do zawartości
rob_e

Blood

Rekomendowane odpowiedzi

ja wolalem Shadow Warrior... blood byl mniej dynamiczny iciut kiczowaty

ja tesh wolalem SHADOW'a napoczontku niz blooda, na poczatku zagralem u kolegi, i wtedy specjelnie mowilem:"DYDYDY SHADAWORIOR" :lol: mowie wam to byl smieh, poszedlem wiec do sklepu, kupilem shadowa i tak szybko do domu bieglem ze sie chyba z 5 razy wywalilem :) jak odpaliilem to sie przerazilem: nie chcial dzialac bo jush ta era lepszyh kompow wyszla i sie kurde zalamalem :cry: koniec z moim kochanym shadowem, pogralem sobie chyba tylko w to 5 min u kolegi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam karte dzwiękową Sound Blaster Live!

I w gra mi się zacina jak jest jakis dzwięk :(

Kiedy w setup ustawiłem bez dzwięku nic się nie zacinało co zrobić?Grzebałem w opcjach ale nic nie dało :blink:

 

I drugi problem posiadam Radeona 9200 128bit i moge grac tylko w 320x200, a jak chce wziąśc VESA mode SVGA czyli 640 alob 800x600 to gra sie nie chce uruchomic tylko odrazu się wyłącza :sad:

 

Jakies porady?

Z góry dziękuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System XP Profesional :rolleyes:

1429018[/snapback]

A, to nie będzie prosta sprawa :angry:

TUTAJ masz po angielsku opisane krok po kroku co trzeba zrobić. Z tymże zamiast VDMSound 2.0.4 ściągnij sobie i zainstaluj 2.1.0 np. STĄD (kliknij GET IT HERE żeby go ściągnąć). W ten sposób krok 2 i 3 z tej instrukcji masz załatwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to nie będzie prosta sprawa :angry:

1429523[/snapback]

 

szkoda nie rozumiem po ANG :mur:

ale moze cos sie uda zrobic :cry:

Plik VDM juz zainstalowalem patch na SBLive! dodałem do katalogu ale co dalej nie mam pojecia :cry:

Edytowane przez Macho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalowałeś VDMSound musisz zrestartować system, żeby zaczął on działać poprawnie.

Odpal patch na SBLive.

Pościągaj z tamtej stronki i rozpakuj do katalogu z grą następujące pliki:

cli2nop.zip

nolfb.zip

blood.vlp

 

Blood.vlp to jest skrót do uruchomienia gry, możesz go wysłać na pulpit. Przyjmuje on, że gra jest zainstalowana w C:\Games\Blood\ Jeśli masz ją gdzie indziej, to wyedytuj ten plik i zmień w nim ścieżki dostępu.

 

Teraz punkt 7 - uruchom Wiersz polecenia, przełącz się na dysk, na którym masz grę, a następnie wejdź do katalogu z grą, np.

cd \games\blood

Wpisz komendę:

cli2nop -p blood.exe

Jeżeli wszystko przebiegło dobrze powinieneś dostać napis o iluś tam occurences.

 

punkt 8

Odpalasz setup.exe i ustawiasz opcje gry tak jak opisano w instrukcji.

 

punkt 9

Odpalasz gierkę przez blood.vlp lub przez skrót na pulpicie do tego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałes uruchamiam gre czyta pliki na poczatku w okienku ale po chwili zamyka sie okienko i nic nie ma nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się gra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim folderze masz Blooda? Odpalasz przez blood.vlp?

 

Co mogę jeszcze zaproponować? Ja nie mam SBLive, ale u mnie pomogła taka rzecz: kliknąć prawym klawiszem na blood.vlp, wejść we właściwości i tam przestawić Midi emulation na General midi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak uruchomilem na grafice 800x600 :D:D

ale z jak w setup wybiore bez karty dzwiekowej jest ok ale jak wybiore karte to sie nie chce właczyc gra :(

Co zroibc?

 

 

EDIT

 

juz działa wszystko WIELKIE DZIĘKI KOLEGO :-P :-P :-P :-P :-P

 

ps.jeszcze tylko jedno pytanko co zrobic aby myszka działała gora dól bo jest tylko lawo prawo nic więcej :(

Edytowane przez Macho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ci działa :)

 

U mnie myszka działa dobrze, jedynie odwróciłem sobie kierunek góra-dół (w opcjach gry: Invert Mouse Aim - On). Ustawienia gry zapisane są w pliku blood.cfg. Sprawdź czy masz tam wpis:

ControllerType = 1

który oznacza klawiatura + mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie ciesze ze działa, ale z tą myszka jest tak ze nie działa mi patrzenie gora dól tylko jakdam myszke do przodu to idzie do przodu, ustawilem wlasni Invers mouse aim na on ale nic nie daje w tym pliku jest kilka control type pierwszy jest bez niczego a drugi wlasnie z =1

a dziwnie sie gra bez myszki gora/doł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie ciesze ze działa, ale z tą myszka jest tak ze nie działa mi patrzenie gora dól tylko jakdam myszke do przodu to idzie do przodu, ustawilem wlasni Invers mouse aim na on ale nic nie daje w tym pliku jest kilka control type pierwszy jest bez niczego a drugi wlasnie z =1

a dziwnie sie gra bez myszki gora/doł

1430370[/snapback]

Trzeba było tak od razu napisać, bo dopiero teraz zaczaiłem.

Celowanie myszą włączasz klawiszem L lub U - tak jest chyba standardowo. Jakby to nie pomogło, zobacz w blood.cfg co za litery masz przypisane do Mouse_Aiming

Ja mam tak:

Mouse_Aiming = "L" "U"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje bo mam problem. Zassałem sobie Blood'a 1 shareware i mam problem z dźwiękiem. Niestety, nie mam jak koleka wyżej karty SB tylko zintegrowana na płycie. Czytałem gdzieś o emulatorach dos'u z obsługą karty dzwiękowej SB. Znalazłem takiego - DOSBox. W setup'ie wszystko ładnie ustawiam, testuje dźwięk - gra. Ale gdy odpalam blood'a gra chodzi, jakby miała kosmiczne wymagania. Tak na oko to 2 fps :? Jak odpalę grę z poziomu windowsa to owszem - wszystko ładnie chodzi, ale bez dźwięku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje bo mam problem. Zassałem sobie Blood'a 1 shareware i mam problem z dźwiękiem. Niestety, nie mam jak koleka wyżej karty SB tylko zintegrowana na płycie. Czytałem gdzieś o emulatorach dos'u z obsługą karty dzwiękowej SB. Znalazłem takiego - DOSBox. W setup'ie wszystko ładnie ustawiam, testuje dźwięk - gra. Ale gdy odpalam blood'a gra chodzi, jakby miała kosmiczne wymagania. Tak na oko to 2 fps :? Jak odpalę grę z poziomu windowsa to owszem - wszystko ładnie chodzi, ale bez dźwięku :(

Ściągnij sobie z netu VDMSound 2.0.4 program o wiele lepszy i łatwiejszy od DOSBox-a, no i u mnie działają na nim wszystkie DOS-owe gierki wraz z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie z netu VDMSound 2.0.4 program o wiele lepszy i łatwiejszy od DOSBox-a, no i u mnie działają na nim wszystkie DOS-owe gierki wraz z dźwiękiem.

 

 

Wszystkie ? Tzn jakie ? W polowie gier jakie testowalem i ,albo nie ma dzwieku ,albo sie kaszanil.Wiem bo zbieram od dawna klasyke i z poczatku mordowalem sie pod XP z ta emulacja.

 

VDM Sound dziala tylko z niektorymi poprawnie ale... z tego co pamietam to dzialal pod nim Duke Nukem 3D wiec z tym powinien tez dzialac ,bo Blood jest na tym samym silniku. O DosBoxie zapomnij bo z takimi grami sobie nie radzi za bardzo... Chyba ze bys mial lepszy procek.

 

2236528[/snapback]

Pewnie jakbys ta emulacje przeprowadzil na win98 to by wszystko ladnie chodzilo.

 

Przeciez ten program byl robiony z mysla o XP (brak DOS'a) ,a 98 tu nic nie da. To emuluje inny sprzet i stad takie wymagania.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ? Tzn jakie ? W polowie gier jakie testowalem i ,albo nie ma dzwieku ,albo sie kaszanil.Wiem bo zbieram od dawna klasyke i z poczatku mordowalem sie pod XP z ta emulacja.

 

VDM Sound dziala tylko z niektorymi poprawnie ale... z tego co pamietam to dzialal pod nim Duke Nukem 3D wiec z tym powinien tez dzialac ,bo Blood jest na tym samym silniku. O DosBoxie zapomnij bo z takimi grami sobie nie radzi za bardzo... Chyba ze bys mial lepszy procek.

 

http://www.abandonia.com/utility/VDMSound%202.1.0.exe

 

Jak dalej beda problemy warto zajrzec tutaj: http://buildxp.deathmask.net/ "I live... again!" ;)

Przeciez ten program byl robiony z mysla o XP (brak DOS'a) ,a 98 tu nic nie da. To emuluje inny sprzet i stad takie wymagania.

Już się za to biorę. Napiszę potem czy działa. :)

 

-------------

 

DZIAŁA !!! Ale dziwnie mi myszka przeskakuje. Jak ruszam nią góra/dół to takie lekkie przeskoki są. Wiecie dlaczego ? :)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl...wale_to_mozliwe

 

I live... Again! Wypełzając z grobowej krypty chwytam widły, ściskam kurczowo laleczkę voodoo i dwa dorodne obrzyny, aby dokonać krwawej zemsty na swoich oprawcach... Niech żyją czerwone piksele! Nie łapiecie w czym rzecz? Jedna z najlepszych strzelanin pierwszoosobowych epoki sprzed pełnego 3D, hulająca na legendarnym silniku Build (Duke Nukem 3D) wielu starszym graczom zapewne dobrze się kojarzy. Zgodnie z niegdysiejszą deklaracją studia Monolitht, które powołało do życia właśnie kultowego Blood, cyniczny Caleb miał dostać wolne, ale o emeryturze nie było mowy... Jednak od czasu premiery Blood II: The Chosen minęło prawie czternaście lat! Monolitht zajęło się innymi projektami, o pełnoprawnej trzeciej odsłonie serii wciąż niczego nie wiadomo, ale iskierkę nadziei rozpalił Jason Hall - były szef studia, który odpowiadał za m.in.: Blood. Czy możemy spodziewać się remake tego klasycznego tytułu?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia mojego komentarza spod news:

Skoryguję - Niestety nie chodzi o Blood 3, Jace nie pracuję już w Monolith. Na Zdaemonie [sourceport doom'a z kodem sieciowym opartym o architekture serwer/klient, tak jak w nowoczesnych grac] często z nim rozmawiałem i ma zamiar zrobić swój własny zamknięty port Blood'a na wzór Zdaemon'a [a on sam posiada kod zródłowy Blood'a]. Na Postmortem sam go nakierowałem.

 

Czyli w skrócie chodzi o port źródłowy pierwszego Blood'a. Narazie dyskusji podlega co z tego wyjdzie, jeśli kod źródłowy zostałby wydany na otwartej licencji, jest to najlepsza opcja, to społeczność spokojnie może dalej sama projekt rozwijać.

Edytowane przez Wololo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...