Skocz do zawartości
Wiedzmin_

Jakie Ja Mam Taktowanie Pamieci? O.o

Rekomendowane odpowiedzi

Mowiac szczerze troche zglupialem... Mam kostke 1GB 800MHz z CL5 podlaczona do plyty glownej jak w podpisie. Plyta obsluguje 2 tryby pamieci DDR2, 533/667MHz. W biosie ustawilem pamiec na 667MHZ. Oto co mi pokazuje Everest:

Dołączona grafika

A zeby bylo ciekawiej, oto wyniki z cpuz:

Dołączona grafika

 

Pytam zatem - WTF? To w koncu z jakim taktowaniem i timingiem chodza te pamieci? 533MHz? 667MHz? A moze 400 albo 800? o.O

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej masz efektywne 400MHz na cl3. Nie wiem jak ustawiles te 667 w biosie ale chyba cos powaznego pominales...

Rzuc jeszcze okiem na Memset'a zeby miec pewnosc co do ustawien - Everestowi przestalem wierzyc dawno temu i nie wiem co ostatnio zepsuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, przegladalem. Sam nie znalazlem tam odpowiedzi, ale dalem zapytanie i linka tutaj w temacie z ASRockiem: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2828075

Z tego co widze to tam gosciom (str. 7 tematu) pokazuje wartosci z przedzialu 200-300MHz o.O Myslalem ze pamieci maja fabrycznie pewne stale przypisane wartosci taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz efektywne DDR400, czyli 200mhz, to co pokazałeś z everesta to tylko SPD, więc nie ma tam nic o aktualnym taktowaniu pamięci. Aktualne będzie w "przetaktowanie"

 

A memset myli się co do taktów częściej niż everest ;)

 

Podkręć CPU, a w biosie ustaw wszystko ręcznie. Zobacz też co się pokaże w programach przy ustawieniu 533 w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć CPU, a w biosie ustaw wszystko ręcznie. Zobacz też co się pokaże w programach przy ustawieniu 533 w biosie.

Niczego na razie nie krece, i tak zasilacz ledwo zipie. Przy ustawieniu 533 w biosie jest to samo. Jesli chodzi o przetaktowywanie pamieci to mam tylko 3 opcje: voltage low, auto, high (o ile dobrze pamietam) i na tym sie konczy przetaktowywanie pamieci. Jesli podkrece FSB z 200 to i pamieci beda szybciej chodzic zdaje sie.

Dalej nie rozumiem jak pamieci DDR2 moga chodzic na 400MHz o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego na razie nie krece, i tak zasilacz ledwo zipie. Przy ustawieniu 533 w biosie jest to samo. Jesli chodzi o przetaktowywanie pamieci to mam tylko 3 opcje: voltage low, auto, high (o ile dobrze pamietam) i na tym sie konczy przetaktowywanie pamieci. Jesli podkrece FSB z 200 to i pamieci beda szybciej chodzic zdaje sie.

Dalej nie rozumiem jak pamieci DDR2 moga chodzic na 400MHz o.O

Daj FSB 201 i zobacz co jest przy oby dwóch opcjach (533/667).

 

W biosie jest jeszcze opcja ustawień timingów. Pamięci chodzą na 400, bo płyta ustawia 1:1, może przy fsb201 ustawi inny dzielnik (większy). Dlaczego DDR2 miałyby nie chodzić przy 200mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...