Skocz do zawartości
Sens

Bezpieczne Usuwanie Dysku Twardego. Tylko Czemu?

Rekomendowane odpowiedzi

"I co nalezy zrobić aby to usunąć z paska??"

 

Kupic dysk na PATA...

Ze tez kazdy widzi problemy w prawidłowym działaniu komputera...

Sorki, że się wtrąca, ale czy to znaczy, że można bezpiecznie odłączyć dysk od pracujacego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrąca, ale czy to znaczy, że można bezpiecznie odłączyć dysk od pracujacego komputera?

I wcale nie trzeba do tego używać bezpiecznego usuwania, wystarczy wyciągnąć kabel (jedynie jak ktoś używa opóźnionego zapisu to nowe dane straci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upewnij się ze konfiguracja twojego dysku wygląd tak jak na obrazku, jeżeli tak jest to prawdopodobnie ze ikona w pasku systemowym jest dziełem sterownika kontrolera ATA

 

 

 

bezpieczne usuwanie jest po to żeby poinformować system, zanim dysk zniknie tak aby system mógł za kończyć na nim zapis i inne czynnosci

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tego nie chceszx widziec to prawy na pasku - właściwości - dostosuj - zawsze ukryty :) hahahaha

o i podpowiem ci że jak ja mam podłączone 2 dyski też tak mam :)

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikona ta pojawia się również w przypadku podłączenia pod usb pendrive'a/flasha (jak zwał tak zwał)- czyli zakładam, że pojawi się zawsze w przypadku podłączenia pod usb "masowego urządzenia magazynującego"- ofkoz mogę się mylić i pewnie za chwilkę zostanie mi to dobitnie udowodnione ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tych do kontrolera SATA, choc i tego nie jestem pewien (do pendrive'a nie trzeba zadnych "specjalnych" sterownikow).

Do swojej nagrywarki tez nie instalowalem zadnych sterow, poza tymi standardowymi do NF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikona ta pojawia się również w przypadku podłączenia pod usb pendrive'a/flasha (jak zwał tak zwał)- czyli zakładam, że pojawi się zawsze w przypadku podłączenia pod usb "masowego urządzenia magazynującego"- ofkoz mogę się mylić i pewnie za chwilkę zostanie mi to dobitnie udowodnione ;-) .

w przypadku wykrycia wymiennego urządzania blokowego lub niektórych urządzeń znakowych :wink: Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak telefon podłączysz pod usb to takie coś się pokazuje

 

mi kiedyś coś system się zwiesił jak miałem podłączony pendrive i tak ikona została już na amen, po wyciągnięciu dysku nic nie pomagało, musiałem formatować ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ponieważ przed formatem tego nie mialem, a wszystkie stery te same :wink:

Akurat nie dlatego...

 

 

Niektóre kontrolery działaja trochę inaczej(np mój :) ), inne pozwalają na emulacje pata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...