Skocz do zawartości
andr_w

Jaka Płyta Do Athlona 2200+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj niestety spalił mi się slot AGP na płycie i niechce działać a co za tym idzie poszła tez mi graficzna, ale wysłałem ją na gwarancję więc myślę że naprawią ją...

Teraz muszę kupić nową płytę pasująca do Athlona 2200+, 1gb ramu,radeona 9800pro [teraz jestem zmuszony korzystac ze starej karty radeona 9200se:/]. Jaką płyte polecacie...?? Proszę podawać nazwe płyty do podkręcania i nie do podkręcania... Bo jeszcze nie jestem pewien czy będę go podkręcał :)

Koszt 110zł + przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy wybór pod A XP, Solek NF2 za 115zł, i to z zalmankiem na pokładzie.

http://allegro.pl/item275049233_soltek_na_...400_zalman.html

 

Jest jeszcze osławiony Abit NF7, ale za 150zł minimum.

http://allegro.pl/item274984934_abit_nf7_n...ny_cooler_.html

 

Z tym, że do OC brał bym chyba jednak Abita.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej aukcji http://allegro.pl/item273966065_abit_nf7_r...257_krakow.html koleś napisał: "Co do jednego nie jestem pewien czy to mój głośnik systemowy w obudowie nie działa czy to płyta nie wydaje dźwieków ale poza tym raczej szczegółem wszystko działa elegancko".

 

Co to oznacza?? Czy warto ją kupować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że albo koleś wyłączył głośnik, albo mu się zjarał. Jako taki brzęczyk jest tak potrzebny jak ślepemu latarka.

Jak dzięki temu zejdzie z ceny to czemu nie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1.

Czy wiesz właściwie czy nie masz blokowanego proca?

2. Najlepsze do kręcenia były 1700+ (spory temat jakie serie były najlepsze jest na forum, poszukaj. Było tego od zaje** bo swego czasu był to niezły hit.)

3. Te proce się ładnie gotowały, więc czy masz dobry cooler?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzic kiedy go wyprodukowano ( czyli przeczytac co na nim jest napisane i daj do analizy np w tym temacie , no chyba ze wiesz jak to sie odczytuje) jesli przed 23 tyg 2003(nie jestem pewny) roku to jest odblokowany ...Mozesz rowniez sprobowac w biosie np z 13 zjechac na 12 i zobaczyc czy zadziala :P

Pozatym NF7 rlz :)) sam go mialem i jest bajeczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisane jest na czarnym tle że 1999r. i obok tego jest taka krateczkaa gdzie jest w każdej krateczce wpisane liczby: 23451234567890 a pod tym 2003 i skreślone pionową kreską 3,5,8,9 i w tym 2003: 0 i 3. A więc kiedy go wyprodukowano??:D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, właśnie znalazłeś plombę gwarancyjną. Ale nam chodzi raczej o napisy na samym procku. Wszystko na tym czarnym. a dokładnie chyba ta sekwencja na dole po lewej

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłeś już płyte?? Ja bym na Twoim mniejscu zastanowił się nad podstawką s754. Procki tanie jak barszcz, za swojego 2200+ mzesz mieć za te same pieniądze wydajniejszy model i OC nawet spore, płyty są pod s754 tanie jak barszcz, tańsze niż pod s.A.

Taki A64 2800+ i jakaś płyta na NF3 wyjdzie gdzieś ok 150zł a wydajność o niebo lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony bym wziął samą płytę główną na slot A a z drugiej strony bym wziął S754 płytę i proca, ale coś słyszałem że te pierwsze 64bitowe procki są strasznie kiepskie.... są jakieś nie dorobione czy coś. kolega miał semprona i strasznie na niego narzekał..

Poczekam do niedzieli bo akurat kończą się 2 aukcje z nf7 i zobacze ile będą stały i wtedy będę myślał..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w drugim komp. miałem identyczną sytuację co Ty andr_w.Też Socket A (tyle,że,jak się okazało nie płyta główna,a uwalony XP 2400).Na początku chciałem dokupić tylko CPU,jednak wciąż horrendalne ich ceny trochę mnie zniechęciły.Dlatego też zacząłem sie rozglądać za s.754.Za 189zł na allegro kupiłem płytę GB z integrowana grafiką 6100,semprona 2500+,do tego pentagrama freezone NX100 AL wraz z kontrolerem obrotów-wszystko igiełka.Niby sprzęt niewiele lepszy od starego..ale ma jedną wielką zaletę:sempron jako,że jest wykonany w 0.09nm,dużo mniej się grzeje,tym samym wiatrak mogłem puścić na 5V(1400RPM w przypadku tego fana),dzięki temu mam teraz naprawdę cichy komputer-idealny do internetu,posłuchania mp3,czy oglądania filmów.Jest to naprawdę wielka zaleta w porównaniu z grzejącym się starym athlonem XP(max skręcony wiatrak mógł na nim chodzić 1800RPM,niżej już CPU osiągał ponad 55st C.).Drugą zaletą jest PCIE(chociaż w twoim przypadku niekoniecznie nią będzie,skoro masz starą grafikę na AGP),wystarczy,że będę chciał kupić coś mocniejszego(chociaż ten komp. do gier i tak się nie nadaje) -zapłacę znacznie mniej niż za kartę AGP.Do tego dokupiłem cichutką Deltę 300DPS,i jest naprawdę cicho.Wcześniej mogłem tylko o tym pomarzyć.

 

Co do Twojego zasilacza:to,że chodził rok,to nie znaczy,że w tym czasie nie zdążył Ci uszkodzić płyty a efekty tego widzisz właśnie teraz.(gdzieś czytałem,że niestabilne napięcia w pseudozasilaczach po pewnym czasie uwalają mostek południowy,odpowiedzialny właśnie za slot AGP)Mój stary syf,Tracer działał aż 1,5 roku sprawnie,potem nagle,w ciągu kilku dni zdążył uszkodzić mi płytę główną.Także kup sobie lepiej ,jak pisali koledzy wyżej taką Deltę,albo jakiegoś Fortrona-bo naprawdę warto.

No i na koniec:wybór należy do Ciebie-jeśli lubisz ciszę,bierz 754.Jeśli nie zależy Ci na niej,kup tylko mobo na s.A

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...