Skocz do zawartości
srekal34

Lancia Kappa - Auto Genialne?

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru miesięcy szukam dla siebie auta, na pcozątku fundusze miały być duże(~20k) ale wyprawa do anglii nie wyszła i teraz limit to 10k. Do tej pory moimi faworytami były BMW e36 coupe lub Peugeot 406 ale przeglądając wczoraj allegro zerknąłem na Lancię Kappa - auto wielkie, piękne, świetnie wyposażone i stosunkowo tanie.

Na autocentrum ludzie nie skarżą się ani na ceny części ani na awaryjność. A i raczej nie jest to auto zbyt atrakcyjne dla złodzieja. Co w nim jest zatem nie tak, że tak mało ich na ulicach i są takie tanie?

Tak patrzę to za ~7k można kupić, + opłaty + OC dla młodego kierowcy i akurat dam radę się zmieścić w moich 10k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kiedyś miałem sie okazje taką przejechać, bardzo miło w środku, fotele (przynajmniej przedni) wygodne. Miejsca od groma :P Ale jaki silnik bierzesz, spalanie pewnie będzie duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na luksusową limuzynę przystało jest droga w utrzymaniu, przez co odstrasza potencjalnych zainteresowanych lubiących komfort i niedrogie limuzyny. Z pewnością jest autem nie dla przeciętnego Kowalskiego.

Masz 10 000 PLN i mozna powiedziec ze z tymi pieniedzmi jestes wlasnie przykladem tego przeciętnego Kowalskiego, oczywiscie nie obrażajac Cie, bo ja tez mialem podobny budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa już przeczytałem :)

Kierowca "ministerialnej" zaczepiony pod Sejmem: "Największa wada? Już jej nie produkują...".

Jakbym słyszal opinie o Mercedesie 124...

Dodając do tego jeszcze to, że najwięskzy i najtańszy sklep z częściami do Lancii jest w Łodzi, to w sumie coraz bardziej napalam się na to auto...

Coś w tym musi być. I coś widzi mi się że na forum za 2-3 miesiace wygląduje kolejny egzotyczny samochód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój wujek, zawodowy kierowca i mechanik, powiedział bardzo mądrą rzecz. "Kup auto na które cię stać" Rozsądny człowiek z małym budżetem nie kupuje limuzyny, bo go nie będzie stać jej utrzymać.

 

Wierzysz jeszcze w te 9 litrów przy zajeżdżonym 2.0? Pewnie to ten sam silnik co wkładali do TIPO. Paliwa żre masę i zrywny jak babcia z parkinsonem. A kierowca może sobie prawić komplementy, bo nie płaci za jej serwisowanie.

 

Sentencję mojego wujka zrozumiałem wtedy jak kupiłem auto i portfel zaczął chudnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka alternatyw

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3906417

minus na pewno duże spalanie

 

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3548625

 

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3805431

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3406057

z częściami ciekawe jak

 

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3839692

dobry silnik

 

Honda Civic też nie jest zła ze skórą i całym wyposażeniem. BMW też bym nie pogardził ale za utrzymanie BMW się płaci trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj najezdzilem sie kiedys tym autem jako pasazer...ale jak byla nowa ladnych kilka lat temu.

Auto wygodne szybkie i naprawde z duzym prestizem. Wtedy sie nie psulo no ale bylo nowe. Wyposazenie? cud miod i orzeszki.

Naprawde milo wspominam to auto ale nie sadze aby bylo super malo awaryjne a czesci w biedronkowej cenie. Sprawdz lepiej dokladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz jeszcze w te 9 litrów przy zajeżdżonym 2.0? Pewnie to ten sam silnik co wkładali do TIPO. Paliwa żre masę i zrywny jak babcia z parkinsonem. A kierowca może sobie prawić komplementy, bo nie płaci za jej serwisowanie.

9 litrów to paliło 1.4 w Tipo.... jak się jeździło spokojnie. W zimie dochodziło do 12.

 

Nie polecałbym tej Lancii - mam dziwne przeczucie że to się będzie sypać.

 

Wbrew pozorom, do Subaraków jest sporo części. Ale przy silniku 2.2 i napędzie na 4 koła, to spalanie jest spore.

 

Ja bym celował w jakiegoś Civica albo Accorda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechałem taką taksą, z ciekawości zagadałem właściciela jak się to spisuje - zadowolony, mówił o dobrych cenach części i niespodziewanie niskiej awaryjności

 

subiektywnie - wygodny samochód :) miał tam 5 cylindrów w automacie - jedzie :]

 

niebieskie welury - kicha ;] szukałbym z innym wnętrzem

 

ogólnie - ciekawy samochód

 

dwa dni później jechałem lybrą kombi 2,4 jtd. w polsce od roku, ponad 100'000 na liczniku, poza jakimś szemraniem z tyłu nietanim do usunięcia (juz nie pamiętam co ale miało kosztować chyba 600pln..) bez wymiany choćby żarówki ,, klimat fajny samochód fajny z tym że niezbyt przestronny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechałem taką taksą, z ciekawości zagadałem właściciela jak się to spisuje - zadowolony, mówił o dobrych cenach części i niespodziewanie niskiej awaryjności

Nie spotkałem się z inną opinią, na forum Lancii, w niedługim czasie umuwię się na spotkanie z jakimś właścicielemtego modelu, po Łodzi jeździ kilka z lpk.

Do sklepu już dzwoniłem, części są w podobnych cenach jak do audi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...