Skocz do zawartości
mnemonic

Przesyłka za pobraniem

Rekomendowane odpowiedzi

mozecie mi dokladnie wytlumaczyc co oznacza ta forma zaplaty? chodzi mi oto czy jezeli przyjezdza mi kurier (kupilem towar za pobraniem w sklepie internetowym) to moge towar najpierw obejrzec zanim mu zaplace?? Wydawalo mi sie ze po to jest wlasnie pobranie zeby przez zaplata móc obejrzec towar ale strzelilem zdziwko jak typ mowi najpierw kasa a potem mozna se ogladac hehe potem to ja mowie bedzie juz za pozno ,najpierw obejrze co to jest a potem mu zaplace ,niestety typ sie nie zgodzil ,jak to jest z tymi przesylkami bo za bardzo kota w worku nie usmiecha mi sie kupowac tym bardziej ze towar byl warty 1700 zyla a tyle kasy to sory nie dam jakiemus typowi zeby potem sie okazalo ze przywiozl mi LCDka ze swojej chaty bo podmienil po drodze ; jakie macie doswiadczenia wogole z "firmami" kurierskimi ( w cudzyslowiu bo to pseudo firemki majace klienta daleko w ...) btw czekalem na paczke 8 dni ale faza mylaslem ze ślą to z Australii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol.

 

uwaga taka na cale zycie: zanim cos zakupisz, podpiszesz (tak zakup w internecie jest WIAZACA tranzakcja) sposob zaplaty nie ma NIC do rzeczy w tym przypadku, to przeczytaj umowe gdyz mozesz zle na takim podejsciu skonczyc.

 

za pobraniem - przychodzi koles i przed oddaniem Ci paczki pobiera oplate - jest to naturalne i w pelni normalne

 

jezeli chcialbys miec opcje sprawdzenia sprzetu to oczywiscie istnieje taka mozliwosc - jest oczywiscie odpowiednio drozsza, jednak jezeli chodzi o komputery to delikatnie mowiac jest to bez sensu - jezeli ktos podlaczy sprzet komputerowy "od razu" po przyniesieniu przez kuriera ma 50% szans iz sprzet ulegnie uszkodzeniu ! skropli sie woda i wsio.

Z doswiadczenia powiem, ze dhl nie robi problemow w przypadku sprzetu uszkodzonego w transporcie - mozna zadzownic (w dniu dostarczenia!) i przyjezdza normalnie kurier i spisuje odpowiednie papierki. Problemu oczywiscie nie ma jezeli paczke odpowiednio ubezpieczymy no ale to jest oczywiste...

 

a co do "typka zamieniajacego lcd" - chcesz miec pewnosc co do monitora/pikseli idz do sklepu i normalnie go kup.

Edytowane przez qbusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie chodzilo mi o to zeby podlaczyc sprzet do sieci i zobaczyc jak dziala " w praniu" bo to by mi zajelo ze 2 dni:-) chodzilo mi o to zeby otworzyc paczke (przy nim) i zobaczyc czy to rzeczywisice sa rzeczy ktore zamowilem i powierchownie rzucic okiem czy nie ma jakichs fizycznych widocznych na pierwszy rzut oka baboli zajeloby mi to gora 5 minut ale to juz max bo sadze ze byloby ze 2 minuty a jemu korona z glowy by nie spadla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze by spadla , kurier odpowiada za paczke, i ona ma byc w stanie nienaruszonym, tzn nie moze jej otwierac poki niema kasy ;] jak dostanie kase to wtedy mozesz sobei poogladac, bo co jesli otworzysz, powiesz niepodoba mi sie i nie zaplacisz ? on bedzie musial za nia zaplacic bo zostala otwarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sek w tym ze kurierowi naprawde nie robi kiedy spiszecie ten protokol... osobiscie sprawdzalem i wystarczy ego samego dnia zadzownic do centrali i zglosic sprawe - nastepnego dnia kurier sam przyjedzie i spisze ten protokol....

 

a co do podmieniania - "czlowieku" troche zaufania? naprawde myslisz ze ciagle jest wielki spisek i wszyscy sa zli ? ;) troche zaufania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie chodzilo mi o to zeby podlaczyc sprzet do sieci i zobaczyc jak dziala " w praniu" bo to by mi zajelo ze 2 dni:-) chodzilo mi o to zeby otworzyc paczke (przy nim) i zobaczyc czy to rzeczywisice sa rzeczy ktore zamowilem i powierchownie rzucic okiem czy nie ma jakichs fizycznych widocznych na pierwszy rzut oka baboli zajeloby mi to gora 5 minut ale to juz max bo sadze ze byloby ze 2 minuty a jemu korona z glowy by nie spadla

jezeli beda takie uszkodzenia, a firma jest powazna to dzwonisz do nich i na nastepny dzien sprawa sie wyjasnia. ja juz kupowalem z neta kompa, dalem 2300 i jakos nie mialem watpliwosci czy dac kase kurierowi UPS zanim otworze pake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem 2300 i jakos nie mialem watpliwosci czy dac kase kurierowi UPS zanim otworze pake

a kurier to sklep :lol: ? wiadomym jest że wpierw płacisz a następnie otwierasz, nie ma nawet o czym gadac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...