Skocz do zawartości
Tomekkkkkkkk

Sam radiator na P120 !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Troche mnie już dobija chałas z mojego serwerka. Mam tam P120 i tak sie zastanawiałem czy nie można by go puścić na samym radiatorku. Mam akurat nie używany po Tytanie D5TB. Ma już ktoś tak zrobione?? Bo wiecie sam nie sprawdzałem bo nie mam na tej płytce możliwości sprawdzenia temp. a spalić to go nie chce. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Troche mnie już dobija chałas z mojego serwerka. Mam tam P120 i tak sie zastanawiałem czy nie można by go puścić na samym radiatorku. Mam akurat nie używany po Tytanie D5TB. Ma już ktoś tak zrobione?? Bo wiecie sam nie sprawdzałem bo nie mam na tej płytce możliwości sprawdzenia temp. a spalić to go nie chce.  :D

Spoko. na taklim duzym radiatorze powinien byc loozik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam P133 i smiga juz 6 lat na samym radiatorze... jesli mozna to nazwac radoatorem... cos w takim krztalcie z aluminium:

 

| |

| |

| |

| |

-----------------

 

Wiec na D5TB spokojnie z 5 takich schlodzisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errata!

 

Sorry ale na tego p133 wial wiatrak z zasilacza (takie byly wtedy obudowy), bez tego radiator parzyl na maksa.

 

Dlatego jesli nie masz tego samego ukladu (z zasilaczem) to radze ci przykleic jakis duuzy radiator i wtedy go puscic bez wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie P133@166 i dosc duzy radiator od celerona i jak puszcze go z wylaczonym wiatrakiem to temperatura radiatora po paru h zaczyna byc krytyczna,

zamiast wylaczac wiatrak lepiej zmiejszyc obroty wmontowanym potencjometrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy jak puszcze na p2 400

wiatraczek jakis 92 mm na 5 v z odleglosci

5-7 cm na radiator to da rade?

swego czasu mialem na Duronie 900 duzy radiator aluminiowy po CoolerMasterze i puszczonego zalmana 92x92 na 5,7 lub 12 (zazwyczaj 7) ... i jakos nie spalilem proca. Odleglosc jakies 3-4 cm.

 

Na p120 durzy radiator i mozesz sobie zamontowac cos duzego co sie bedzie krecilo jakies 1100-1400 obrotoof dla bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy jak puszcze na p2 400

wiatraczek jakis 92 mm na 5 v z odleglosci

5-7 cm na radiator to da rade?

swego czasu mialem na Duronie 900 duzy radiator aluminiowy po CoolerMasterze i puszczonego zalmana 92x92 na 5,7 lub 12 (zazwyczaj 7) ... i jakos nie spalilem proca. Odleglosc jakies 3-4 cm.

 

Na p120 durzy radiator i mozesz sobie zamontowac cos duzego co sie bedzie krecilo jakies 1100-1400 obrotoof dla bezpieczeństwa.

ale to jest troche inny proc - p2 400.

jak to bedzie tutaj wugladalo jak zostawie

boxowy radiator i puszcze na niego

sunonka 92x92 na 5 v?

chodzi mi o cisze - Ojca komp - pracuje po nocach

i meczy go ten swist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem Optimusa P133 to był tam tylko sam radiator i jakoś chodził - mój pierwszy PC-et. :D

Heh, mój drugi komp to właśnie P133 w wydaniu Optimusa (cudo ze zintegrowaną grafą i muzą 8O ). Procek ma rachityczny radiatorek bez wiatraka i styka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest troche inny proc - p2 400.

jak to bedzie tutaj wugladalo jak zostawie

boxowy radiator i puszcze na niego

sunonka 92x92 na 5 v?

chodzi mi o cisze - Ojca komp - pracuje po nocach

i meczy go ten swist.

Da radę bez żadnego problemu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary sprzet nie wymaga takiego chlodzenia jak "dzisiejsze" kompy. Moj stary amd 266 +3hdd + zasilka+grafa+2xsieciowka + ups /24 h chodzi jedynie na radiatorku na procu ( 5x5 x2 cm ) . W zasilaczu mam wiatrak...niesprawny :D Jedyne co slysze to skrobanie glowicy po talerzach w dyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Troche mnie już dobija chałas z mojego serwerka. Mam tam P120 i tak sie zastanawiałem czy nie można by go puścić na samym radiatorku. Mam akurat nie używany po Tytanie D5TB. Ma już ktoś tak zrobione?? Bo wiecie sam nie sprawdzałem bo nie mam na tej płytce możliwości sprawdzenia temp. a spalić to go nie chce.  :D

Mozna ja mam routerek na p120 (p120 48 ram mobo jakies nie znam nazwy sieciowka flop i grafika ktorej sie nie da wylaczyc (jakas 1 mb :) no i zasilka z wiatrakiem (duuzo cichsza niz chiefteci :).

 

P120 ma malutki radiatorek aluminiowy bez wiatraka komp u mnie chodzi 24h od ok 3-4 miesiecy (w miedzyczasie 4-5 restarow z mojej winy cos skopalem w routerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec 100% pewnosc, ze procek jest dobrze chlodzony (choc w zasadzie nie jest to w ogole potrzebne) to mozesz zwyczajnie do procka przykleic coolerek (maly radiatorek + cichutki, malutki wentylatorek) od karty graficznej ...

 

dla Pentiuma 120 to bedzie taki efekt jakbys na niekreconego Celka 400 wodne chlodzenie, podlaczone dodatkowo do lodowki, zalozyl ;D rotfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam dramatyzujecie ;P

U mnie server p133 jedzie nawet bez radiatora (zapinka sie popsula czy cos) i powiem wam, ze jedzie tak prawie od dwoch lat.

A co do stabilnosci tego urzadzenie to niech wam wystarczy to:

10:03pm up 106 days, 7:15, 1 user, load average: 0.21, 0.14, 0.10

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja może sie wypowiem.

P120 założysz mu takiego coolera od AMD i spokojnie bez wiatraka powinien działać.

CO do tego radiatora w kompie della to wiadomo że te firmowe radiatory czyt. Compaq i Dell są tak dobrane że spokojnie starczają.

Dla przykładu dell odprowadza ciepło ze swojego PIII800 samym radiatorem.

Moim zdaniem ten radiator od titana spokojnie da rade.

No chyba że wsadzisz kompa do szafy to sie zrobi w nim ukrop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Troche mnie już dobija chałas z mojego serwerka. Mam tam P120 i tak sie zastanawiałem czy nie można by go puścić na samym radiatorku. Mam akurat nie używany po Tytanie D5TB. Ma już ktoś tak zrobione?? Bo wiecie sam nie sprawdzałem bo nie mam na tej płytce możliwości sprawdzenia temp. a spalić to go nie chce.  :D

Ja mam P133 na jakimśmarnym 3 cm miedziaku i jakośdziała od 7 lat :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem Optimusa P133 to był tam tylko sam radiator i jakoś chodził - mój pierwszy PC-et. :D

Ehhh tak tak, stare dobre czasy, moj pierwsyz PC to P133 od Optimusa, kosztował majątek :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...