Skocz do zawartości
k a m e r e k

Najlepsze (bo Ciche) Chłodzenie W Laptopach Mają...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Być może ktoś z was z racji pracy w branży IT ma dostęp do wielu modeli. Czy spotkaliście się obecnie z jakimś modelem laptopa ktore chłodzenie w pelnym obciazeniu procesora zapewniałoby szum nie wiekszy niz najcichsze zasilacze desktopowe???

 

Chodzi o konfigi z niewysilonymi core 2 duo, lub turion 2x, ale praca na min poziomie dawnych 2,5 - 3 Ghz jak to w starych pentium bywalo (okreslenie poziomu obciazenia). Przy okazji prosba o opis rozwiazan - czy wentyl z dolu wciaga powietrze, czy z boku itp.

 

Czy w szumie powietrza wybija sie dzwieczenie,piszczenie, "jęk komara" z wentylatora, czy tez sam szum powietrza???

Wiadomo, szum latwiej zniesc niz niskie tony + szum.

 

Mysle , ze pomocny watek dla ludzi którzy siedza na lapku wiecej niz 2 h dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichsze zasilacze desktopowe sa nieslyszalne bo sa pasywne.

Kazdy obecny lapek niestety szumi. Kwestia teraz tego z jaka czestotliwoscia i glosnoscia.

Poza tym musisz dbac o czystosc lapciaka by ten nie zaszedl kurzem od srodka

 

Wiem, wiem. Nie jestem tutaj nowicjuszem, chodzilo mi bardziej o "polpasywne" zasilacze, a nawet nie tak bardzo jak o to zeby szum powietrza nie byl przekraczany niejako przez glos pracy wiatraczka. Chodzi o szukanie takiej drobnej roznicy, bo jedne naprawde sa glosne , a inne znosne ;). Wiem ze intel np opracowuje czy tez opracowal technologię podobną chba do tej maty thermaltake'a, ktora czesc ciepla "wywalalaby" przez klawiaturę

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Być może ktoś z was z racji pracy w branży IT ma dostęp do wielu modeli. Czy spotkaliście się obecnie z jakimś modelem laptopa ktore chłodzenie w pelnym obciazeniu procesora zapewniałoby szum nie wiekszy niz najcichsze zasilacze desktopowe???

 

Chodzi o konfigi z niewysilonymi core 2 duo, lub turion 2x, ale praca na min poziomie dawnych 2,5 - 3 Ghz jak to w starych pentium bywalo (okreslenie poziomu obciazenia). Przy okazji prosba o opis rozwiazan - czy wentyl z dolu wciaga powietrze, czy z boku itp.

 

Czy w szumie powietrza wybija sie dzwieczenie,piszczenie, "jęk komara" z wentylatora, czy tez sam szum powietrza???

Wiadomo, szum latwiej zniesc niz niskie tony + szum.

 

Mysle , ze pomocny watek dla ludzi którzy siedza na lapku wiecej niz 2 h dziennie.

Napisz to tak żeby każdy czytając za pierwszym razem mógł zrozumieć o co Ci chodzi. Postaraj się uporządkować jakoś te pytania bo w takiej formie to raczej odpowiedzą tylko ci którym się bardzo nudzi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...