Skocz do zawartości
Gość

Zbyt Wysokie Napięcie Na Cpu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądam sobie info w SiSoft Sandra i w części o CPU mam napisane w uwagach, że mam zbyt wysokie napięcie na procku. Według Sandry napięcia powinny oscylować w granicach 1,4V-1,45V, a w cpu-z napięcie waha mi się 1,47V-1,7V. Nie wiem co o tym myśleć, bo niby Cool&Quiet mam włączone. Mój sprzęt to AMD Athlon64 +3000, oczywiście Venice, na płycie Asus A8V-VM SE. Być może to błąd pomiaru? Dodam, że temperatury są, wydaje mi się, w porządku ~48-50 stress. System jest stabilny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cpu-z napiecie waha się troche ponad 1,45V, ale czasami potrafi wskoczyć nawet do ~1,7V. Co ciekawsze pod obcizążeniem Orthosa napiecie nie wykazuje tendencji do zmian :x Tzn. dalej waha się troche ponad 1,45V itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyczytać max napięcie, potrzebuję kodu, który jest fizycznie na procesorze, a nie za bardzo chce mi się kompa rozbierać. Ale poskładawszy kod ze schematu, jaki jest opisany w rozpisce technicznej nt procków a64, udało mi się mniej więcej odnieść do konkretnych modeli procesorów. Z tabeli wynika, że procki athlony64 +3000 na sockecie 939 maja max napięcie 1,40V :f Chciałem ustawić je na sztywno, ale okazało sie że w biosie nie mam Vcore. Jedynie co mogłem wyłączyć to C&Q, ale nic to nie dało. Może update biosu pomoże, ale nie mam narazie czasu na zabawy tego typu. Narazie zostawię to w spokoju, mając myśl z pkt.3 costiego za prawdziwą :) Thx za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyczytać max napięcie, potrzebuję kodu, który jest fizycznie na procesorze, a nie za bardzo chce mi się kompa rozbierać. Ale poskładawszy kod ze schematu, jaki jest opisany w rozpisce technicznej nt procków a64, udało mi się mniej więcej odnieść do konkretnych modeli procesorów. Z tabeli wynika, że procki athlony64 +3000 na sockecie 939 maja max napięcie 1,40V :f Chciałem ustawić je na sztywno, ale okazało sie że w biosie nie mam Vcore. Jedynie co mogłem wyłączyć to C&Q, ale nic to nie dało. Może update biosu pomoże, ale nie mam narazie czasu na zabawy tego typu. Narazie zostawię to w spokoju, mając myśl z pkt.3 costiego za prawdziwą :) Thx za porady

Kiedy dostajesz taką wartość w cpu-z (1.7v) ? Jeżeli pojawia się ona na dłużej, sprawdź odczyt z sensora temperatury - przy takim napięciu procek powinien się gotować. Na moje to jest kwestia czujnika vcore - przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, też bym zaczął poważnie martwić się o proca z napięciem 1,7V. Wskakuje ono jednak losowo na chwilę, więc raczej jest to błąd pomiaru. Napięcie generalnie trzyma sie do 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, też bym zaczął poważnie martwić się o proca z napięciem 1,7V. Wskakuje ono jednak losowo na chwilę, więc raczej jest to błąd pomiaru. Napięcie generalnie trzyma sie do 1,5V

To nie jest kwestia martwienia się, nic mu od tego nie będzie. Nie musi być to błąd pomiaru, więc napisz kiedy wyskakuje to 1.7v i na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz akurat napięcie w ogóle nie wychodzi ponad 1,5V, nawet pod orthos primem. Może jak troche pogram w Wiedźmina to się trochę radiator zagotuje, nie wiem :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...