Skocz do zawartości
s3bx

Wyniki W Podkręcaniu Galaxy 7300gt 256mb 1,4ns;d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wam zaprezentować co udało mi sie wyciągnąć z mojej karty graficznej.

Więc tak, na początek zakupiłem nowe chłodzenie Zalmana VF1000 LED i radiatorki BGA Thermaltake Cu i pastę Arctic Silver 5. Wersja karty to "najnowsze" PCB;) 80nm procesor graficzny i pamięci samsunga. Taktowania producenta to: 500MHz dla rdzenia i 700MHz (1400MHz efektywne) dla pamięci. Mi udało się po podniesieniu napięć z standartowych ( GPU 1,33V, VDIMM 2,0V ) na 2,1V dla GPU i 2,4V dla pamięci osiągnąć stabilne 855MHz dla GPU i 1020MHz (2040MHz efektywne) dla pamięci plus zmiana fsb dla pci-e w biosie na 120. Napięcia podnosiłem tak zwanym "Pencil Modem". Temperatura w idle wynosiła 49'C a w stresie 62'C. Oczywiście karty próbowałem bardziej podkręcić kartę lecz podnoszenie napięć nic nie dawało.. nadal następowały zwiechy i artefakty.

Wynik w 3DMarku03 wynosil 16333 punktów czym uzyskałem szybszą karte niz 7800GTX i 8600GT.

 

Kilka fotek:

http://i5.tinypic.com/85k8ufl.jpg - 7300GT zamontowany z zalmanem.

http://i2.tinypic.com/7xbl17c.jpg - Chłodzenie zalmana i chłodzenie na pamięci ram akasy :P

http://i2.tinypic.com/85zulqb.jpg - Cały zestaw i napięcia w idle.

http://i18.tinypic.com/6lt1lld.jpg - Przylutowany molex do części na PCB do wygodnych i bezpiecznych pomiarów napięć.

http://i11.tinypic.com/86phand.jpg - Rdzeń Galaxy GF73GT 256MB 1,4ns

http://i4.tinypic.com/7ymjmah.jpg - Mocowanie chłodzenia i radiatory na pamięci.

http://i5.tinypic.com/8fb0r48.jpg - 3DMark03

http://i10.tinypic.com/6jl2ahj.jpg - Pamięci Samsunga GDDR3.

http://i13.tinypic.com/6tdcnzp.jpg - Standartowe chłodzenie galaxy.

http://i9.tinypic.com/872phya.jpg - Przerobiony wykres z FRAZPC z moja kartą.

 

P.S.

Kartę podkrecałem RivaTunerem.

Przepraszam za kiepską jakość fotek ale nie miałem innego aparatu pod ręką.

To moja pierwsza taka publikacja w internecie, prosze o troche wyrozumiałości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tak mocno 3dmarkiem 03 bo to już staroć. Zrób lepiej marki 05 i 06 i porównaj. Te wykresy z frazpc to ze 3 lata już mają. Nowsze stery na pewno dają kopa kartom pokroju 7800gtx i co za tym idzie osiągną wyższe wyniki.

Gdyby porównywać stare wykresy to moja karta miała by wyniki zbliżone do palita 7900gs . ;]

pozdro :)

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem z tym problem.. bo przy wiekszych napieciu na gpu albo komp sie wieszal ( temp byly dobre ) a jak dawalem wiecej MHz i zaczolem robic cos w 3D to mialem buga w sesie takim ze poprostu przelanczalo mi karte do 2D.. jezeli ktos cos wie na ten temat to prosze o pomoc^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

na 2,1V dla GPU

Chyba coś ci się pomyliło. Jakbyś dał 2.1V na GPU bez radiatorów na mosfetach + nawiewu na nie to byś usmażył kartę. Pozatym nie wiem jakim cudem masz 65* w stress na 2.1VGpu na AC. Takiego napięcia na G73 to ja jeszcze nawet na Dice/LN2 nie widziałem.

 

Skoro te twoje wyniki są takie ekstremalne to ja też chyba założę topic o swoim 76GS :blink: :mur:

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się pomyliło. Jakbyś dał 2.1V na GPU bez radiatorów na mosfetach + nawiewu na nie to byś usmażył kartę. Pozatym nie wiem jakim cudem masz 65* w stress na 2.1VGpu na AC. Takiego napięcia na G73 to ja jeszcze nawet na Dice/LN2 nie widziałem.

 

Skoro te twoje wyniki są takie ekstremalne to ja też chyba założę topic o swoim 76GS :blink: :mur:

Damikorze czy sugerujesz ze wprowadzal bym ludzi w blad lub oklamywal? Karta ma dokladnie w stresie 2,09V, mierzylem dla pewnosci jeszcze 2 miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się pomyliło. Jakbyś dał 2.1V na GPU bez radiatorów na mosfetach + nawiewu na nie to byś usmażył kartę. Pozatym nie wiem jakim cudem masz 65* w stress na 2.1VGpu na AC.

Wiesz... Jest zima i na dworze nie ma 20*, także jak ktoś otworzy okno to może mieć takie V na AC. Co do tego usmażenia - nie widziałeś to się nie odzywaj.

 

Skoro te twoje wyniki są takie ekstremalne to ja też chyba założę topic o swoim 76GS :blink: :mur:

Feel free :unsure:

 

Damikorze czy sugerujesz ze wprowadzal bym ludzi w blad lub oklamywal? Karta ma dokladnie w stresie 2,09V, mierzylem dla pewnosci jeszcze 2 miernikiem.

Nie przejmuj się jego komentarzami :]

 

On tak ma, ze jak coś jest dla niego nieracjonalne / sam by tak nie zrobił to osoba, która mówi, że coś tam zrobiła kłamie :mur: :lol:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb_x

Długo na takim napięciu nie pociągniesz ...

Zobaczymy^^ mysle ze troche pociagnie jezeli mam 67'C - 70'C MAX na GPU;) W tej chwili przy niskich obrotach wiatraka w stresie.

Jutro jeszcze wgram nowy bios ze zmienionym GDC:P

Edytowane przez seb_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Nie mówię tu o temperaturze rdzenia, tylko o temperaturze i wytrzymałości elektroniki. Pomacaj MOSFETy ^^

Zrób sobie timingmoda

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tu o temperaturze rdzenia, tylko o temperaturze i wytrzymałości elektroniki. Pomacaj MOSFETy ^^

Zrób sobie timingmoda

No jasne, z MOSFETami masz racje;)) ale tego nie ma praktycznie jak schlodzic;d jutro zmniejsze vgpu na 1,95V max i bede kombinowal z GDC zobaczymy co z tego wyjdzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

No z geometric delta clock pewnie zrobisz te 910-920 MHz

Ale ja bym proponował obniżenie vGPU do 1.6V na codzień, bo na wyższych napięciach karta długo nie pożyje. Zdechną kondensatory, usmażą się mosfety i tyle. A pewnie te 2.1V względem 1.6V da ci kilkadziesiąt MHz. Większość G73 powyżej 1.7V już się nie skaluje

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z geometric delta clock pewnie zrobisz te 910-920 MHz

Ale ja bym proponował obniżenie vGPU do 1.6V na codzień, bo na wyższych napięciach karta długo nie pożyje. Zdechną kondensatory, usmażą się mosfety i tyle. A pewnie te 2.1V względem 1.6V da ci kilkadziesiąt MHz. Większość G73 powyżej 1.7V już się nie skaluje

Nie chce sie z Toba klocic ale jak mialem 1,7V karta szla max na 785MHz a przy 2,1V idzie max 855MHz - jak dam wiecej i zalacze cos do testowania 3D albo gre to karta sie przelancza na tryb 2D choc tempy sa w normie;) mysle ze wszystko ogranicza ten GDC?;>

 

Co do mosfetow? Jakies sugestie jak to schlodzic?;]

 

________

Off Topic: Czasami trzeba cos zjarac zeby sie nauczyc^^ Osobiscie jeszcze nic nie spalilem ale kiedys pewnie to nastapi;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Skoro te twoje wyniki są takie ekstremalne to ja też chyba założę topic o swoim 76GS :blink: :mur:

Czekamy :D albo daj takie V na swojego i nam udowodnij że się z miejsca usmaży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tu o temperaturze rdzenia, tylko o temperaturze i wytrzymałości elektroniki. Pomacaj MOSFETy ^^

Ale ja bym proponował obniżenie vGPU do 1.6V na codzień, bo na wyższych napięciach karta długo nie pożyje. Zdechną kondensatory, usmażą się mosfety i tyle.

O, nie wiedziałem, że mamy na forum elektronika i wróżbite w jednym :lol:

 

Co do mosfetow? Jakies sugestie jak to schlodzic?;]

Zwykły nawiew styknie, ewentualnie jak ci się nudzi, to mozesz radiatorki dokleić :-P

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Powiem tyle:

 

Kumpel ma tą nową rewizję Galaxy 7600GS na PCB 8600GT (czyli takie PCB jak ma tutaj kolega) i mosfety na 1.6V parzą poprostu. Jedynym rozwiązaniem były radiatory + 120mm @ 5V. Więc ja nie wiem jak tutaj seb_x może trzymać 2.1V bez nawiewu i/lub radiatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos dziala?;D Przynajmniej narazie, jezeli chcecie mi pomoc to prosilbym o jakas fotke mojego PCB z przyklejonymi radiatorkami na mosfety? Lub jakas fotka ze szkicem;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam delta, rób czyste megaherce :D.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

btw. off : Damikor taki wolfszary sie robi :< jakos nigdy takie eXtremalny nie był ;)

 

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dam wiecej i zalacze cos do testowania 3D albo gre to karta sie przelancza na tryb 2D choc tempy sa w normie;)

Co do mosfetow? Jakies sugestie jak to schlodzic?;]

Wymuś tryb 3d w rivie , co do chłodzenia mosfetów to jak nie chcesz montować radiatorów to zapodaj nawiew na mosfety i pcb.

 

No i co z tego jak mają dopuszczalną temp pracy pewnie grubo ponad 100*C? ;]

Echhh , ale to jest temp złącza , a nie obudowy , by wiedzieć jaka jest temp złącza musiałbyś znać rezystancje cieplną między złączem , a obudową i obudową a radiatorem , wtedy jesteś w stanie obliczyć temp złącza. A parametry tranzystorów są podawane przy temp złącza na poziomie 25stopni!!!!!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włazisz w Power User , Nvidia\Overclocking i zmieniasz wartość wpisu EnablePerfLevelForcing na 1. Potem włazisz w zakładke podkręcania i zmieniasz Force constant perfomance level na Perfomance3d , zastosuj i restart. I po restarcie masz już wymuszony tryb 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...