Skocz do zawartości
novy154

Najtansze Mobo Pod Tualatina?

Rekomendowane odpowiedzi

Szlaja mi sie po domu Celeron Tualatin 1.3 ghz , radek 9500, znalazlbym jakis ram sdr i jakas zasilke. Ale tutaj problem, jak tak spogladalem na ceny plyt pod tualatina, to szczeka mi opadła :O. Niektore stoja ponad stowe O_o. Wiec chcialbym spytac, jaka najtansza plyta bylaby odpowiednia dla tego proca? Bardzo chetnie pobawilbym sie w modowanie, moze jakies przejsciowki etc?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz pobawić się w modowanie, to postaraj się wyłapać Abita SA6. Powinno być w miarę tanio za względu, że normalnie Tulipanów nie obsługuje, a to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) płyta na S370.

 

PS: Zapomnij o przelotach, nawet jak dostaniesz to zapłacisz, jak za zborze. Poza tym Lin-Lin jest strasznie zawodna a PowerLeap to u nas raczej biały kruk :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka najtansza plyta bylaby odpowiednia dla tego proca? Bardzo chetnie pobawilbym sie w modowanie

http://allegro.pl/item280026866_abit_bx_13...tasmy_bcm_.html

jak nie przekroczy 50zl bedzie ok, jak przekroczy to sprzedac tualatina i za tyle samo kupic sempa 754 i plyte (proc 50 plyta 60 i masz >2.5GHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem takie coś, że ze wzrostem MHz procka na płytach z chipsetem via wydajność się wyrównuje względem bx i pochodnych intela przy prockach które mają dobrze zrobiony kontroler pamięci pentium III, celeron tualatin(taki sobie ten kontroler, ale ciągnie przy 1,4GHz 10x140 dopiero u mnie porządnie system) i pentium 3 tualatin. Na via czy bx są marginalne różnice w wydajności oczywiście przy fsb 133, bo na 100 nie ciągnie u mnie nic, ale dlatego, że jest płyta uszkodzona, więc kupuj jakiś via apollo 133 za 40 zł. Rób, bx moda z vmodem i np: modbin v 4.50.64 (na ecs p6ba-me via 133 apollo można nawet trochę funkcji włączyć, ale nie kupuj tej ecs czasem), aby uaktywnić wyższe fsb 140, 150 czyli hyper mod, i tyle. Ja miałem tyle zabawy, że już dzisiaj poszedł modbin (i myślę, że na superpi da rade ta via poniżej 1:59min na świeżym systemie) i koniec z tym starym chłamem intelowskim.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy prockach które mają dobrze zrobiony kontroler pamięci pentium III, celeron tualatin(taki sobie ten kontroler, ale ciągnie przy 1,4GHz 10x140 dopiero u mnie porządnie system) i pentium 3 tualatin

procesory intela nie maja wbudowanego kontrolera pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...