Skocz do zawartości
Gość Sefiros

Undervolting Procesora W D600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sefiros

Hej,

 

Przejrzałem nieco for w poszukiwaniu informacji o undervoltingu CPU w Dellu D600.

Polecają program CPU Rightmark Utility, aby to zrobić.

 

Problem polega na tym, że program jest nieco za skomplikowany, żeby ustawić zaledwie niższe napięcie. Czy jest jakiś zamiennik? Obecnie procek chodzi na 1.35V (domyślnie), a czytałem, że przy 1.6 GHz można go puścić na 1.1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wspomniałeś o tym artykule. Nie wiesz może jak ten program działa z Turionami ???

 

Pozdrawiam

 

wlasnie zrobilem underclocking ml 32 i zszedlem do 1,15v na 1,8ghz. No ale kazdy model inaczej trzeba probowac, choc i tak laptopy france sa gorace.... jak spiewal taki jeden.... norbi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec od 1,5 roku uzywa RMa na swoim dothanie 1,73Ghz w połączeniu ze speed stepem

przy max mhz leci sobie procek na 1,050v, na 800mhz wystarcza mu 0,7V bez niczego.

Dzięki temu bateryjka ojcu trzyma 6 godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sefiros

NHC działa rewelacyjnie, ale jest problem. Program przestawia napięcie dla mnożnika x6, ale dla x16 po zmienianie na 1.05V i testach nadal jest domyślne 1.35V.

 

Przy mnożniku x6 laptop chodzi z 0.7V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...