Skocz do zawartości
poca

Oświetlenie na sylwestra

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dobra nazwa tematu i chyba jestem w odpowiednim dziale.

 

Otóż, organizuje sylwestra. Potrzebuje rad od ludzi którzy siedzą w organizacji takich eventów.

 

Chciałbym kupić jakieś świecidełka które by rozświetliły parkiet ;] Myślałem o jakieś kuli i... http://www.plejadalight.pl/app,product,p,1...-16-derby-c.asp.

 

Czy to wystarczy? Czy coś jeszcze będę potrzebował? Bo widziałem tam jakiś sterowniki do światła, może jakieś kable specjalne?

Nakierujcie mnie jakoś bo czeka mnie porządne wyzwanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sala... mówię o salonie w domu ~90m2

 

A właśnie. To nie będzie jakiś profesjonalny sylwester. Tylko planuje zwyczajnie dopełnić czymś klimat który będzie towarzyszył temu wydarzeniu ;]

tzw zwyczajna domówka + parę światełek ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sala... mówię o salonie w domu ~90m2

 

A właśnie. To nie będzie jakiś profesjonalny sylwester. Tylko planuje zwyczajnie dopełnić czymś klimat który będzie towarzyszył temu wydarzeniu ;]

tzw zwyczajna domówka + parę światełek ;]

zwyczajna domówka w salonie o pow 90m2 ? :D niezły ten dom :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dymiarki zazwyczaj potrzebny jest specjalny plyn, z tymi co mialem doczynienia to smierdzialy (ogolnie dym mial charakterystyczny zapach, a pozniej ubrania itp smierdzialy), odbarwnien nie ma. Wiec mozesz sie bac o swoje fotele i tym podobne szmaciane rzeczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się takim czymś:

http://www.plejadalight.pl/app,product,p,1...ylacznikiem.asp

 

Daje rade, dym mozna wciagac i efektownie wypuszczac :P

Nie odbarwia, ani nie śmierdzi. Jednak na 90m^2 jest za słabe :|

 

EDIT:

 

(ogolnie dym mial charakterystyczny zapach, a pozniej ubrania itp smierdzialy)

Dym faktycznie "ma zapach", ale nie uważam go za przykry, ani żeby ubrania od niego śmierdziały. Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajcie ze zrozumieniem :|

"mówię o salonie W DOMU ~90m2"

powierzchnia domu to 90 metruf kfadratowych, a nie salon. bb

Widać ze Pocusia nie znasz ;]

Jego przedpokój ma więcej m2 niż moje studenckie mieszkanko [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocus moze poprostu nakarmisz gosci jakimisgrzybami i juz :P

 

ja bym zrobil tak: bierzemy winampa+discolitez+garsc elektroniki, mieszamy to razem i do piekarnika na 15minut :> wychodzi uzadzenie ktore seteruje 8 lampami ;) http://www.discolitez.com/pmwiki/pmwiki.php?n=Hardware.TRIAC

 

ale ty sie pewnie nie znasz:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie wskazówki mi właśnie chodzi ;]

 

Powiedzcie mi. Z czego ten dym jest robiony? Nie odbarwia ścian? :>

Najczęsciej dym powstaje z ognia...tzw. czaderski dym. Na szybko można podpalić kanapę, do tego stroboskopik i gwarantuje Ci, że ten sylwester przejdzie do historii :D. Braki w oświetleniu nadrobią dwa zastępy wozów strażackich które wpadną na imprezkę, no i mają czym błyskać :wink:

 

Ps. Sorki poca, poprostu musiałem...no offence :D

 

Ps2. Na elektrodzie.pl było kilka schematów jak zrobić wytwornice, zajrzyj tutaj może coś wpadnie do głowy:

 

http://chemistry.about.com/sitesearch.htm?...3058&type=1

 

A najlepiej kupić coś taniego jak ma być na szybko. No chyba że desperka to można świece dymną odpalić :)

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobra nazwa tematu i chyba jestem w odpowiednim dziale.

 

Otóż, organizuje sylwestra. Potrzebuje rad od ludzi którzy siedzą w organizacji takich eventów.

 

Chciałbym kupić jakieś świecidełka które by rozświetliły parkiet ;] Myślałem o jakieś kuli i... http://www.plejadalight.pl/app,product,p,1...-16-derby-c.asp.

 

Czy to wystarczy? Czy coś jeszcze będę potrzebował? Bo widziałem tam jakiś sterowniki do światła, może jakieś kable specjalne?

Nakierujcie mnie jakoś bo czeka mnie porządne wyzwanie ;]

Czytajac wypociny w tym temacie widze ze nie bardzo ktos Ci tutaj pomogl. Jako ze grywam po imprezach (sylwestra robilem takze w zeszlym roku tyle ze na sali i na 300 osob ;) ) to napisze troche swoich odczuc.

Wszystko zalezy jakie masz srodki na to.

Wiadomo ze najladniej wygladaja wszelkiego rodzaju swiatla laserowe (a do tego sa najbardziej trwale).. ale to koszt jednej lampy od 1000 zl.

Kule daja ciekawe efekty jezeli sie je oswietli z 2 stron jednak daje to duzo swiatla wiec w pomieszczeniu zrobi sie jasno... dla niektórych za jasno.

Stosunkowo tanie sa roznego rodzaju flowery\skanery... od 100 zl na allegro mozna je dorwac wyswietlajace roznego rodzaju kolka, kwadraty i inne figury. Maja jeden mankament... zarowki sa na kilkanascie, kilkadziesiat godzin swiecenia ale kosztuja takiej sredniej jakosci ze 20 zl.

Jezeli mial bym robic impreze w domu i mialbym pare zl w kieszeni to napewno kupil bym flowera, skaner i stroboskop (a kosztuje grosze i przy muzyce elektronicznej wprowadza "klimat"). Flowery i skanery swieca przewaznie w rytm muzyki. Efekty swietlne z takiego zestawu byly by stosunkowo ciekawe a koszt tego nie byl by jakis kosmicznie duzy. Zakup dymnicy bez ciekawego oswietlenia jest wywaleniem kasy w bloto... bo wlasnie przez dym maja byc widoczne swiatla. Dodam ze osobiscie nie lubie dymnic bo plyny jakie sie do nich leje po prostu smierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestan... widzialem ten zestaw to kula jest wielkosci dloni... o jakosci wykonania nie wspominajac... wolal bym te 30 zeta na dobra wodke wydac.. przynajmniej efekty lepsze ;)

 

edit: cos mnie podkusilo zeby wyjsc w ten temat... i dopiero teraz patrze ze te 30 zl to rata :lol:

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...