Skocz do zawartości
Acidball

Tagan U15 Vs. Amacrox Frei Erde Vs . Bequiet Sp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany zasilacza. W tej chwili w mojej budzie siedzi Tracer 400W jako tymczasowa zasiłka. Zastanawiam się pomiędzy 3 modelami:

 

http://zenfist.pl/pID/214.htm - Tagan U15 Easycon 530W

 

http://zenfist.pl/pID/1021.htm - Amacrox Frei Erde 550W

 

http://zenfist.pl/pID/1054.htm - Be Quiet Straight Power 450W

 

Wiec tak: na korzyść Tagana przemawiają odpinane kable i (podobno) super napięcia, Amacroxa - moc, Be Quiet - cisza i cena (wady - ponoć się grzeje?).

 

Który z tych 3 wybrać? Będę wdzięczny za opinie, w szczególności właścicieli takowych urządzeń, jak się sprawują? A moze ktoś poleci co innego w podobnej cenie? Dzięki z góry.

Edytowane przez Acidball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan sobie odpuść bo to stara konstrukcja. Co do mocy, to nie wiem do czego potrzebujesz, ale zazwyczaj starczy 350, góra 400W i będzie duży zapas. BQT SP sie grzały, przynajmniej te z pierwszej rewizji (miałem dwa), w tej chwili mam z drugiej (zewnętrzne zmiany to 8pin PEG zamiast 6pin, inna konstrukcja klipsu łączącego wtyk p4+p4 w EPS12V i zamist 3 podłuznych otworów nad tabliczką jest teraz 13 okragłych dziurek) i jest chłodny, co tym bardziej cieszy, że nie korzystam z żadnego innego wentylatora wywiewowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U15 - super napięcia... Jasne, może kiedyś w porówniau do jakiejś starej konkurencji.

BQ SP - to to samo co Frei Erde, tylko ma inne nastawy went i przez co jest cieplejszy. Oba są równie mocne ( porownując wat w wat ) i równie stabilne.

 

Jednak niedawno odkryłem, żę bardzo potaniał VX550 i w tej cenie uważam, że jest świetny. Wystarczająca na wszsytko moc, super stabilność, dobra cena, bogate kable ( tzn wystarczające, tym bardziej za tą cenę ), a ciszę sprawdzę na dniach. Jeszcze by sie kable odpinane przydały i by była rewelacja, o ile nie będzie głośny. Ale za tą cenę nawet jeśli nie będzie należał do najcichszych na rynku PSU, jest szczegolnie godzien polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. czyli nie polecacie tego Tagana. Co do mocy to przy obecnym configu na 100% mi starczy: C2D E4400, RAM 2x1GB, 8600GT, HDD, DVD, mobo. Chcę mieć zapas w razie rozbudowy i OC, rozumiem że BQ 450W jest w stanie to zapewnić? Do Corsaira jakoś nie jestem przekonany :/, tu i ówdzie czytałem, że ludzie mają z tym problemy, nie chcę ryzykować... Ma ktoś tego Amacroxa, chodzi mi o to czy jest głośny?

 

A taki Tagan? http://zenfist.pl/pID/1574.htm

Edytowane przez Acidball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym Corsairu raczej nie czytaleś... Kilka wydarzeń nie przesądza o calej firmie, ale mniejsza. Jeśli masz jakies boxowe chłodzenia itp zestawy bez żadnych specjalnych inwstycji w ciche zabawki, to nie ma sensu pakowac się w BQ SP i spokojnie możesz kupić Frei Erde. Ewentualnie masz Chieftecki CFT, które uważam za bardzo zblizona konkurencję do tego Amacroxa, ale FE jest cichsze, Chieftec mocniejszy. Z tym, że FE do najcichszych zasilaczy nie należy, w przeciewieństwie do BQ SP. A mocy FE i tak Ci dostarczy pod dostatkiem. Nawet BQ 450W to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U15 - super napięcia... Jasne, może kiedyś w porówniau do jakiejś starej konkurencji.

BQ SP - to to samo co Frei Erde, tylko ma inne nastawy went i przez co jest cieplejszy. Oba są równie mocne ( porownując wat w wat ) i równie stabilne.

 

Jednak niedawno odkryłem, żę bardzo potaniał VX550 i w tej cenie uważam, że jest świetny. Wystarczająca na wszsytko moc, super stabilność, dobra cena, bogate kable ( tzn wystarczające, tym bardziej za tą cenę ), a ciszę sprawdzę na dniach. Jeszcze by sie kable odpinane przydały i by była rewelacja, o ile nie będzie głośny. Ale za tą cenę nawet jeśli nie będzie należał do najcichszych na rynku PSU, jest szczegolnie godzien polecenia.

Dokładasz 20zł i masz Korsarza HX 520W z flakami SS - równie cichego jeśli nie cichszego (wg. wielu recenzji to najcichsza zasiłka - żeby daleko nie szukać patrz test Zenfista), równie mocnego, jeśli nie mocniejszego i równie stabilnego jeśli nie bardziej stabilnego i w dodatku z odpinanymi kablami. Fakt, spotyka się na forach osoby, którym trafiły się "ćwierkające" egzemplarze no ale wtedy po prostu wymienia się sprzęt i tyle. Jak w praktyce zachowuje się zasilacz (zwłasza w kwestii ciszy) - też sprawdzę na dniach, prawdopodobnie jutro. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, porównując sklep "krzak" może masz 20 pln różnicy. Ale myślę, że sensowniejszym byloby porównywanie cen w tych samych sklepach, albo przynajmniej w rownie dobrym sklepie. W Cooling różnica w cenie 50pln. Sam mam HX, więc wiem jaki jest cichy i szczerze, szukam juz od jakiegoś czasu cichszego :wink: HX jest słabszy i mniej stabilny, bez dwóch zdań. VX to to samo, co TX i CFT 750, tyle że słabszy i też jest robiony przez CWT. Jedyny atut HX względem VX to kable no i zobaczę, czy VX dotrzyma HX kroku, jeśli chodzi o ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, porównując sklep "krzak" może masz 20 pln różnicy. Ale myślę, że sensowniejszym byloby porównywanie cen w tych samych sklepach, albo przynajmniej w rownie dobrym sklepie. W Cooling różnica w cenie 50pln. Sam mam HX, więc wiem jaki jest cichy i szczerze, szukam juz od jakiegoś czasu cichszego :wink: HX jest słabszy i mniej stabilny, bez dwóch zdań. VX to to samo, co TX i CFT 750, tyle że słabszy i też jest robiony przez CWT. Jedyny atut HX względem VX to kable no i zobaczę, czy VX dotrzyma HX kroku, jeśli chodzi o ciszę.

Wydaje mi się, że akurat ten sklep jest dosyć znany i zbiera raczej pozytywne opinie, ale nieważne. Co do głośności, stabilności itd, to wspomniałem przecież (może tego nie podkreśliłem - więc czynię to teraz), że to wg. recenzji znalezionych na necie - ja sam nie miałem do czynienia ani z jednym, ani z drugim a i za wielkiego eksperta w temacie zasilaczy się nie uważam. Dlatego polemikę możesz co najwyżej prowadzić z autorami licznych recenzji (linki do niektórych masz na stronie Zenfista z opisem HX). Nie wiem czy znajdziesz gdzieś bezpośrednie porównanie obu zasiłek (jeśli tak to coś podlinkuj), ale jeśli chodzi o HX to recenzje są wręcz etuzjastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VX550, TX750. Na którejś ze stron obu recenzji masz fotki wnętrza. Ale ogólnie możesz obie recki przeczytać. HX520 też tam testowali kiedyś, ale bezpośredniego porównainia nie widzialem. Jak dla mnie HX mimo wszsytko jest bardzo dobrym zasilaczem, chodź fakt, że gdyby był głośnym zasialczem, to bym go nie kupił i nie polecił nikomu. A ten VX nie musi być super cichy, ale wystarczy, że będze cichszy od FE i już jest od FE i CFT ( 120mm ) lepszą propozycją, bo jest tańszy od nich i lepszy. Jak się okaże cichy na miarę HX i BQ SP, to do 300 bedzie to jak dla mnie najlepsza propozycja.

 

Ed:

Ja się też za żadnego eksperta nie uważam i na pewno nim nie jestem i nie zamierzam być! Wiekszośc tutaj pisze o zasialczach, bo lubi, tak jak ja.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile podobnie w kwestjach hałasu zachowują się modele 450W i 550W, w każdym razie na Slinentpcreview znajdujemy porównanie VX450 z HX520/620:

 

In real use, at idle in most PCs in most environments, all the Corsair PSUs, the Seasonics and the Antec Trio 550 would have about the same subjective loudness. All would be perceived as very quiet

However, for systems that routinely pull over 250W, there's some acoustic benefit to going with the HX series, which is as quiet as the VX450W at lower loads and remains quieter to a higher load.

 

żródło

 

Jeśli wersja 550 rozkręca wiatrak trochę później, to są raczej porównywalne zasiłki pod względem ciszy. I równie opłacalne moim zdaniem - dzieli je kilkadziesiąt złociszy, które wydajemy na odpinane kable.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różn Free Earth od Frei Erde? Niczym? ;P czy to jakaś nowa seria czy cuś?

 

Tak na marginesie, sprawdziłem co najbardziej hałasuje w moim kompie, okazało się, że nie zasilacz jak wcześniej uważałem, a wentylatory w obudowie (przedni i tylny). Po ich unieruchomieniu jest 'dość cicho', powiem tak, jeśli FE jest przynajmniej tak cichy jak Tracer to więcej mi nie trzeba.

 

Przy okazji, jeśli znacie się na tym, moglibyście polecić jakieś ciche i w miarę tanie wiatraki do obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jeśli znacie się na tym, moglibyście polecić jakieś ciche i w miarę tanie wiatraki do obudowy?

Najcichsze z tanich.

Niektórzy twierdzą, że Fandery są od nich głośniejsze.

 

EDIT: Fander :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AcidBall jesli Ci to pomoze to jutro (dzisiaj w sumie) ide po be quiet! Straight Power BQT E5-450W

- sympatyczne parametry na poszczegolnych napieciach (dosc silne 12V w porownaniu do konkurencji)

- cicha praca

- stabilnosc napiec

- wysoki wspolczynnik sprawnosci

- nie znalazlem posiadacza tego wentyla ktory by go nie zachwalal, nie mowiac o tym zeby ktos cos zlego o nim powiedzial ;)

 

To forum zrobilo mi wode z mozgu ale po przejrzeniu kilkunastu tematow przez ok. tydzien tak wlasnie zdecydowalem. Czy mialem racje - przekonam sie jak wstane.

Jesli masz ochote poczytac to zajrzyj np. TU

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz 20zł i masz Korsarza HX 520W z flakami SS - równie cichego jeśli nie cichszego (wg. wielu recenzji to najcichsza zasiłka - żeby daleko nie szukać patrz test Zenfista), równie mocnego, jeśli nie mocniejszego i równie stabilnego jeśli nie bardziej stabilnego i w dodatku z odpinanymi kablami. Fakt, spotyka się na forach osoby, którym trafiły się "ćwierkające" egzemplarze no ale wtedy po prostu wymienia się sprzęt i tyle. Jak w praktyce zachowuje się zasilacz (zwłasza w kwestii ciszy) - też sprawdzę na dniach, prawdopodobnie jutro.

Zasilacz jest u mnie w budzie - kupiłem w Apollo we Wrocławiu za 320zł (2zł zniżki dostałem, wow :)). Oto wrażenia audio-estetyczne :) Nie mam specjalnie czym go obciążyć, aktualnie nie mam w domu miernika, więc póki co tylko tyle...

 

Widać, że zasiłka nowa, zafoliowana, nikt się nią wcześniej nie bawił. Zasilacz jest świetnie zapakowany i prezentuje się bardzo ładnie. Matową obudowę nie łatwo jest zarysować i nie zostają na niej odciski palców. Wszysko jest ładnie spasowane, modularne okablowanie sprawdza się świetnie.

 

Pierwsze co zrobiłem to podłączyłem do CD-ROMa i uruchomiłem go "na sucho". I zgrzyt! Zasiłka najwyraźniej wymaga większego obciążenia do poprawnego działania (więszego od samego napędu) - odpaliła i zaczęła cykać i to tak dłośno, jakby łopatki wentyla o coś ocierały, masakra!!! Dźwięk jednak zbyt "metaliczny" jak na wentyl - cykać musiała elektronika. Dlatego nie polecam włączania tej zasiłki "na sucho" - chyba, że z jakąś żarówka. W każdym razie nie należy się przejmować tym dźwiękiem (na początku przestraszyłem się, że czeka mnie jutro wizyta w Apollo). Po podłączeniu do komputera po "cykaniu" nie ma śladu. Wiatrak obraca się bardzo wolno (~ na oko z 700rpm - napis na naklejce wentyla nawet nie do końca się "zlewa"). W kompie mam 2x scythe 120mm @700rpm i dysk w Scythe Quiet Drive przymocowany na gumkach. Najbardziej głośny i denerwujący dźwięk wydaje SQD z dyskiem oraz monitor. Po wyłączeniu monitora, wyjęciu SQD i "przyduszeniu" go poduchą pozostaje ciche "pyrkanie" prawdopodobnie łożyska w zasilaczu, które w odległości ~1m zlewa się w ledwie słyszalny szelest (trzeba się specjalnie przysłuchiwać a w tle nie może być żadnych hałasów). Szkoda, że nie włożyli do zasiłki czegoś na łożysku ślizgowym...

 

W każdym razie jestem zadowolony - porównania z Neotec Maximusem czy Deltą 400W (tą co Zubrzycki sprzedawał) wogóle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie urok to sraczka... BitComputer nie ma tego zasilacza na stanie, chcieli mi wcisnac BQT SP500W ale za 340zl. Zamowilem 450W na jutro/pojutrze :/

Acid i co kupiles zasilacz?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Straight Power BQT E5-450W od 6 miesiecy

 

Wrażenia

 

1 Bardzo cicha praca,poprostu nic nie slychać,żadnego cykania,piszczenia.ćwierkania

2 Solidne wykonanie,pudło jest naprawde wielkie!!,ma kształt walizki

3.Perfekcyjne okablowanie

4.Szybki serwis(w pierwszym stwierdziłem lekkie popiskiwanie,po 3 dniach dostałem nowy :)

5.Stabilne napięcia

6 Mozliwosc podłączenia kilku wentylów którymi zasilacz automatycznie steruje

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam. Dostalem. Po pudelku sie przestraszylem ze bude bede musial zmieniac bo sie nie zmiesci o.O

Okazalo sie ze na szczescie nie, tylko OSMIORNICA kabli :o Jak to poupinac? Gdzie to pomiescic?

Pokombinowalem, popodpinalem (brawa dla producenta za rzepy i zaciski dolaczone do pudelka) i... okazalo sie ze jest wiecej miejsca i lepsze zagospodarowanie miejscem niz bylo o.O

 

Teraz po podlaczeniu:

po pierwsze - cichutki. Zeby go uslyszec, musialbym wylaczyc wiatrak na procu ^^

 

po drugie - MASA okablowania. 3 oddzielne linie dla 3 wentylatorow, 2 linie do dyskow ata (po 3 urzadzenia) plus na jednym zasilanie do flopa, jedna linia do SATA (3 urzadzenia), chyba kazde mozliwe zasilanie do plyty gl. (20 i 24pin) czy grafiki (PCI-E, cf, sli). Dodatkowym atutem jest to, ze kazdy kabel jest otoczony kolnierzem

 

po trzecie - ladny ^^ w sumie zasilacz ma miec mase innych cech, ale ten mi sie po prostu podoba :)

 

po czwarte - wyniki. z poprzednim zasilaczem (Feel ESP-300ATXSP4) mialem przy stress tescie (kompresja maxymalna zipem) ok. 58-60 stopni na procu. Teraz mam 55-57. Tylko ze obroty wentylatora na procu przykrecilem z 3,2k na 1,6k... Na pewno duzo daje tutaj fakt sporego smigielka spodniego w tym BQT, a w ESP jego kompletny brak.

 

Napiec nie mierzylem bo nie zaopatrzylem sie jeszcze w miernik, poza tym nie mam takiej potrzeby.

 

Jesli mialbym wymienic jakies minusy tego zasilacza, to chyba bedzie to tylko jedna wtyczka FDD. Po co to komu wogole? Ano po to, ze np. R9800Pro ma wlasnie takie dodatkowe zasilanie. Krotko mowiac - pozbylem sie flopa z budy. Utrudnieniem nie jest to zadnym bo ostatnio korzystalem z niego 4 lata temu. Niemniej mogli dac po prostu 2 koncowki do flopa :)

 

Co do jego wydajnosci to nie mam jak ocenic - przy moim zestawie zasilacz sie nawet nie zaletni, chyba ze zaczne sprzet krecic. A w zwiazku ze spadkiem temperatur powaznie sie zastanawiam zarowno nad sama zmiana taktowania FSB jak i ogolnie VModem calego sprzetu :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exactly.

tylko tak jak mowie - poprzedni zasilacz nie mial WOGOLE smigla od spodu. Ten ma calkiem pokazne...

Teraz zastanawiam sie nad zmiana budy na taka ktora bedzie miala przelotowe chlodzenie zebym mogl wstawic twardy zaraz za smiglem z przodu, w tej chwili ma 50 stopni a u dziewczyny w lepszym kejsie ma 30 stopni :)

Ale to juz inna bajka.

W kazdym razie tak, zmniejszylem obroty a temperatura i tak jest nizsza.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...