Skocz do zawartości
nosweratu

Problem Z C2d Przy Magistrali 400mhz

Rekomendowane odpowiedzi

zaczne od tego ze sprzet pracowal stabilnie na magistrali 400mhz - robil swoje 3,2ghz i nie mialem z tym problemu niestety do czasu..

 

dorzucilem 2 kosci geila (2x512) by pracowaly sobie w dualu i zaczely sie zwiechy pod winda (czasem juz prz jej ladowaniu) myslalem ze trafilem na feralne pamieci - wiec wrzucilem memtesta (3,2) i przez 4 godziny nic nie znalazl - pomyslalem ze test mogl byc niedostateczny potem jeszcze 8 godzin

 

wyjalem pamieci dalej pojawiaja sie zwiechy...

 

zmienilem magistrale na standardowa i chodzilo poprawnie , na magistrali 320 tez wszystko oki

 

zasilacz trzyma napiecia - wiec to nie to

 

ma ktos pomysl co sie zmienilo i moze generowac takie problemy?

 

dodam tylko ze przy okazji instalacji ramu troche posprzatalem w kompie, ale nie robilem nic co moglo by powodowac zwiechy

temperatury rdzeni na poziomie 41/41 mobo 35 stopni, dokonalem aktualizacji biosu, sadze ze istotne jest to ze jest to pierwsza seria 6400 (niestety ta cieplejsza :mad: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze nie naruszyles zadnego kondensatora czy tez wtyczki zasilania? Bez zwarc itp?

nie sadze abym naruszyl kondensator, komp był wyłaczony z sieci, posprawdzalem podlaczenie plyty do zasilania i nadal to samo pozatym przy nizszej szynie nie ma problemu ze stabilnoscia

 

A napięcie na NB dajesz to samo co przed dodaniem ramu ?

 

Widziałem, że ktoś miał też proca kręconego i działał mu na np: 1.35v a później do tej samej częstotliwości potrzebował już 1.375v.

wziolem to wczesnije pod uwage procek podnioslem z 1,36 na 1,38 i nic a pozatym na 1,36 system dzialał do zwichy czasem nawet pare godzin, proc sprawdzalem Prime'em i bylo oki zwisy wystepowaly z niczego czasem przy przegladarce, filmie czy uruchomianiu everesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sloty mam zapelnione, gdy zostawilem tylko stara pamiec (mam ja od ponad roku) system i tak sie wieszal, w chwili obecnej system chodzi z wszystkimi koscmi zainstalowanymi

 

w sumie tez stawiam na plyte... tak jakby plyta nie dawala dostatecznego napiecia na procek w stresie, dziwie mnie tylko ze stalo sie tak dopiero teraz

 

jutro postaram sie wyjac plyte z budy i calosc rozlozyc i zlozyc

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej rozkrecilem cale badziewie i poskladalem od nowa - i o dziwo ruszylo - prawdopodobnie ktoras wtyczka sie wysunela przy plycie lub zasilaczu (moj ma odpinane kable przy zasilce) mozliwe ze pomoglo tez wyjecie bateri - to tez zrobilem - w kazdym razie dzieki wszystkim za pomoc

 

temat do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...