Skocz do zawartości
harvard

Czy Warto Kupic Ibm T41 Czy Acerka

Rekomendowane odpowiedzi

bede mial mozliwosc kupona zaraz po nowym roku ibma t41 + x pprof. za cene do 1000zl . nie mam wielkich wymagan wzgledem laptopa. potrzebuje go tylko do netu. troche nosic (nie za czesto) na uczelnie i przemieszczac sie po mieszkaniu. nic skomplikowanego na nim robic nie bede.

czy warto jeszcze pchac kase w taki sprzet?

zastanawim sie takze nad zakupem nowego acer extensa 5220 z nowym i ponoc wydajniejszym od pentiuma m (tego w t41) celeronem 5xx? ale juz bez OSa za kwote 1500 i wiekszym dyskiem + IEEE.

ktorego byscie brali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez najmniejszego zastanowienia wybrałbym tylko i wyłącznie ibm.

Jeżeli to pentium m z 2mb cache to jest on bardzo wydajny i napewno bedzie znacznie wydajniejszy niż celeron acera. Nie licz że nowy laptop za 1500 będzie jakimś cudem.Takie rzeczy tylko w erze. Ja miałem della d600 z Pm 1,6 z 512 ramu i był znacznie wydajniejszy niż celeron m i 1gb ramu w rocznym acerze.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez najmniejszego zastanowienia wybrałbym tylko i wyłącznie ibm.

Jeżeli to pentium m z 2mb cache to jest on bardzo wydajny i napewno bedzie znacznie wydajniejszy niż celeron acera. Nie licz że nowy laptop za 1500 będzie jakimś cudem.Takie rzeczy tylko w erze. Ja miałem della d600 z Pm 1,6 z 512 ramu i był znacznie wydajniejszy niż celeron m i 1gb ramu w rocznym acerze.

problem w tym ze bedzie to banias 1mb niestety. 786 ramu i zadbany z win xp prof. + cd i fak vat.

jednak ten celeron 530 jest na jadrze merom czyli na tym samym na jakim robione sa dual core i c2d takze mysle ze bedzie wydajniejszy

zastanowie sie i jeszcze troche poczytam w necie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie weź hp nc6000 lub della d600 czy ibm z serii T4x na dothanie. Będzie to o wiele lepszy wybór.

Za acerem przemawia tylko fakt że jest nowy. A jak przeglądałeś forum to wiesz że jak acer to tylko nowy żeby potem odsyłać go na gwarancję. Z wydajnością też będzie średnio. No bo czego się spodziewać po nowym laptopie za 1,5k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał IBM. Powód jest prosty : SpeedStep :) No i pancerność, jakość wykonania itp itd. Poza tym różnicy w prędkości kompów działajac tylko w necie nie uświadczysz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz se acer w szukajce na forum to zobaczysz co są warte te laptopy...

Po co brać nowego laptopa który połowę swojego życia spędzi w serwisie? Bierz IBM-a.

 

Pozdrawiam

 

jak czytam takie [ciach!]ly to mni sie noz w kieszeni otwiera

 

 

ile miales acerow ze mowisz ?

 

 

ja mialem kilka i zaden nie byl wadliwy z zadnym nie bylo problemow

 

 

po drugie zobacz ile jest acerow ( % rynku ) oblicz ile na 100 pada i porownaj z reszta

 

 

jezeli nie masz dowodow to zamknij jadaczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie [ciach!]ly to mni sie noz w kieszeni otwiera

ile miales acerow ze mowisz ?

ja mialem kilka i zaden nie byl wadliwy z zadnym nie bylo problemow

po drugie zobacz ile jest acerow ( % rynku ) oblicz ile na 100 pada i porownaj z reszta

jezeli nie masz dowodow to zamknij jadaczke

Popieram ja takze nie mam problemow z acerem, a z dellem mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak jest topic typu nowy Acer czy używany "markowy" lap to nie trzeba wchodzić żeby znać 90% odpowiedzi :lol:

 

mam w/w 5220 Extensa od niecałego miesiąca, i poza beznadziejną dźwiękówką jestem zadowolony, i wbrew opinii (a nie faktom) nic z nim sie nie stało normalnie cud nad Wisłą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dwa tygodnie bede wiedzial co i jak. wezme do reki tego ibma i zobacze czy wyglad zgodnie z obietnica, jest ok czy tez nie. i zadecyduje.

jakbyscie (wlasciciele 5220) mogli zrobic testy te ktore sa w everescie bylbym wgdzieczny. zobaczylbym jak wydajny jest ten celeron

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc CM530, RAM 1gb (1x1024)

 

pare prog chodzi w tle

Everest v. 4.20

 

pamięć:

odczyt - 3698

zapis - 2714

memory copy - 2797

czas oczekiwania - 105.1ns

 

CPU:

queen - 3608

photoworxx - 10331

zlib - 11131

aes - 3124

 

FPU:

Julia - 2665

Mandel - 1533

SinJulia - 2344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie [ciach!]ly to mni sie noz w kieszeni otwiera

ile miales acerow ze mowisz ?

ja mialem kilka i zaden nie byl wadliwy z zadnym nie bylo problemow

po drugie zobacz ile jest acerow ( % rynku ) oblicz ile na 100 pada i porownaj z reszta

jezeli nie masz dowodow to zamknij jadaczke

Sam "zamknij jadaczkę". Był już topic o acerach. Ale każdy chwali co swoje...

I naucz się wyrażać, a przy okazji poprawnie pisać, bo aż oczy bolą...

 

Pozdrawiam.

 

PS: Nie mam zamiaru prowadzić dalej dyskusji na ten temat, więc proszę Cię nie odpowiadaj.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam "zamknij jadaczkę". Był już topic o acerach. Ale każdy chwali co swoje...

I naucz się wyrażać, a przy okazji poprawnie pisać, bo aż oczy bolą...

 

Pozdrawiam.

 

PS: Nie mam zamiaru prowadzić dalej dyskusji na ten temat, więc proszę Cię nie odpowiadaj.

prosic mozesz

 

 

topic o acerach

 

zadalem ci konkretne pytanie : ile acerow miales

 

pisownia : a gdzie mam bledy

 

 

mowie zamknij jadaczke jak powtarzasz forumowe bzdury ...

 

 

i w dupe wsadz sobie to pozdawiam

 

 

nie znasz sie na temacie to zamilcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosic mozesz

topic o acerach

 

zadalem ci konkretne pytanie : ile acerow miales

 

pisownia : a gdzie mam bledy

mowie zamknij jadaczke jak powtarzasz forumowe bzdury ...

i w dupe wsadz sobie to pozdawiam

nie znasz sie na temacie to zamilcz

Poziom twojej kultury świadczy tylko o tobie. Aż szkoda że tacy ludzie jak ty się wypowiadają i do tego w taki sposób.

Raport poleciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze cie nie wypowiedaj sie o rzeczach o korych nei masz pojecia

 

 

raport ok

 

 

kulura ? ni emusze byc "kulturowany" w stosunku do ludzi ktorzy nie maja zielonego pojecia o tym o czym pisza

 

 

a zeby nie bylo offtopa to nie twierdze ze acer jest lepszy od IBM , ale twierdze ze ludzie ktorzy pisza Acer jest beee bierz uzywke , jezeli to jest tylko zdanie nie poparte doswiadczeniem to moge dostac %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze opinia o Acerze na forum nie jest zbyt pochlebna, ale mimo to bede bronil tej opinii bo mam ku temu podstawy! Jezeli ktos z was wypowiadajecych sie zle o acerze mialby z takowym do czynienia (w miare nowym bo te stare faktycznie nie byly zbyt dobre) watpie ze wypowiadalby sie tak samo.

 

Powtarzanie durmych stereotypow przeczytanych na forum x miesiecy temu nie prowadzi do niczego... Jezeli chcecie aby to forum pozostalo w miare obiektywne to przestancie cytowac wypowiedzi przeczytane kiedys tam w internecie tylko opierajcie nie na wlasnej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ja ze swojej strony polecę produkty IBMa. Wczoraj kupiłem T42 dla bliskiej osoby , i stwierdzam że jest to lepszy zakup niż nowy za ok 1,5K. Na allegro można bez większego problemu trafić serię T (klapa ze stopu metali + stelaż wewnątrz) w cenie ok 1500 zł.

 

Ten T42 kosztował 1.7K i nie można się do niczego w nim przyczepić - stan perfekcyjny prawie żadnych śladów użytkowania , akumulator 3-3,5 H , Pentium M 1.7 Dothan 2Mb , 1024 RAM i Radeon M 9600.

 

Zastanawiałem się na zakupem nowego ( w końcu prezent) , ale ten w wielu aspektach przebija to co można kupić w tej cenie z nóweczek.

 

Co do opinii o acerach - łącznie miałem do czynienia z 6 sztukami prywatnymi i 4 firmowymi. Generalnie prawie wszystkie cierpiały na kiepskie spasowanie plastików, klapek , w dwóch domowych pękał plastik przy zawiasach , w innych schodził lakier na podkładkach pod nadgarstkami i na przyciskach touchpada, któryś notorycznie się przegrzewał (mimo czyszczenia , zmiany past) , dwa firmowe sporo leżały w serwisie ( dysk, ram, mainboard) ...

 

Generalnie nie polecam tego producentai. Nie znaczy to że jest zły - wystarczy dla mniej wymagających użytkowników , który będzie go głownie trzymał na biurku. Osobiście uważam że Są dużo lepsze marki i czasem lepiej dopłacić te 200 czy nawet 300 zł do prostszego ale markowego modelu albo rozejrzeć się za dobrym używanym produktem solidnej marki

 

W razie pytań odnośnie laptopa zapraszam.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elooo, I jeszcze ja sie wypowiem jako ze posiadam IBM T41 a Acera 5220 mialem juz w rękach i powiem tak, jak kolega wyżej co do Acera to jakosc wykonania jest wątpliwa do tego kombinacje przy instalacji xp i ten ich nieszczesny serwis. A co do IBM ja swojego kupilem okazyjnie na allegro konfiguracja pierwotna to 1,6 centrino 256Ram 30GBb hdd bez wifi pierwsze 3 dni chodzil dobrze wiec pomyslalem ze dokupie Ramu sciaglem klawiature zeby zobaczyc jakie w nim byly pamięci zlozylem i tak jakby za dotknieciem zlej rożdzki przestał sie włączać tzn uruchamial sie nie za kazdym razem, dzwonie do kolesia od ktorego to kupilem a on mowi ze no jak juz zdemontowalem klawiature to musialem cos uszkodzic itd bla bla bla i stracilem wlasnie gwarancje .troche to idiotyczne bo zamowilem tez u niego dzien wczesniej wifi i przeciez tez zeby je wlozyc to trzeba co nieco zdemontowac. Ale nic poczytalem troche okazalo sie ze padl inwerter matrycy kupilem na allegro sprawny za 99zl wymienilem i dzialal .jak dolozylem wifi po tygodniu to jak je wlozylem tak zaczal mi sie zawieszac zatrzesięnie sie obrazu i zima myslalem ze to moze przez wifi ale po demontazu bylo to samo jak sie pozniej okazalo winny jest chipset graficzny radeon 7500 cudowalem z radiatorami na nim itd zeby go jakos dociązyc i poprawić styk z plytą ale bez rezultatu wkoncu wyslalem go na serwis po 2 tygodniach dali mi odpowiedz ze chipset byl juz wczesniej nieprofesjonalnie "przypiekany" moze suszarką ?;/ i nie mogą takiego na nowo polożyć. juz odkladalem na nową plyte głowna okolo 500zl jak mi odpisali ze mają chipset graficzny z laptopa ktory trafil do nich z peknięta plyta to mi go przelutowali zaplacilem 340zl ostatnio dokupilem 2x512 Ramu i od 2 miesiecy ciesze sie dzialającym lapkiem ( na zapas jeszcze kupilem drugą połowke kompletną (matryca obudowa anteny wifi i BT ) tak na zapas ;) .A na koniec powiem tak laptopa jako tako moze polecic jest to naprawde fajna i przemyslana konstrukcja np lampka w obudowie cos wspanialego oczywiscie w nocy ;) tak jak i jego mobilnosc jest na + bateria lekko zużyta ale 3h trzyma. i zero problemow ;). Pozdrawiam

Edytowane przez lucky_luke23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie wielkie. poweim tak. matrwi mnie tylko jedna rzecz. jadro procesora to niestety banias. na allegrow idzialem za 100zl dothana 2bm i chyba bedzie to pierwszy punkt za ktory sie zabiore jezeli kupie tego ibma. szkoda tylko ze wyglad ma taki troche 'nienowoczesny' ale mam nadzieje ze moj obiecany lapek bedzie wygladal dokladnie tak jak go znajmomy opisal.

czy moglibysciew (posiadacze ibmow) zrobic testy z everesta? chodzi mi o CPU. chcialbym zoabczyc wyniki. prosze Was to trwa nie dlugo a chcetnie zobaczylbym jak sie sprawuja te procki

dzieki

ps czy oriuentujecie sie czy sertia t4x pod katem wykonania jest lepsza czy tez gorsza od seri t6x ?

dzieki

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full speed (1.70 GHz)

 

CPU Queen : 3323

CPU Photoworxx : 6231

CPU Zlib : 10397 KB/sek

CPU AES : 3014

 

FPU Julia: 1346

FPU Mandel : 631

FPU SinJulia : 2290

 

Dokładny konfig :

 

IBM T42

 

CPU : Pentium M 735, 1700/600 MHz , Dothan, 2 MB Cache L2 , Seria B1

RAM : 1x 1024 DDR, PC2700, 2,5-3-3-7,

GPU : ATi radeon 9600 Mobile (M10) , 64 MB DDR , 320 / 420 MHz (GPU/RAM)

LCD : 14'1'' , 1400 x 1050 pix

WLAN : Intel ProWireless 2200 B/G

LAN : Intel Pro 10/100/1000 LAN Adapter, ATA 100

HDD : Fujitsu 60 GB, 5400 RPM ,

Akumulator : 3,5 H (9cell), Wear 15%

Bluetooth , Modem 56K ,2x USB, ThinkLight , napęd Combo

 

Standardowo producent wyposażył lapka w 1x1024 , więc pracują w single, po dołożeniu drugiej wydajność powinna skoczyć troszkę.

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucky_luke23, kombinacje przy instalacji XP ? :lol: update biosu

serwis ? radze uaktualnić swoje wiadomości

ha ha smieszne, informacje sa aktualne tego acera z Cearfoura instalowalem 2 tyg. temu ze ty kupiles w normalnym sklepie i mialeś juz wszystko z nim porobione co trzeba bylo zrobić to sobie tak mozesz pisać .,A co do serwisu to nadal jest jednym z gorszych.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wszystko porobione ? wgrany nowszy bios i to wszystko, w którym tryb sata zmienić

 

jeżeli 1 idzie lap do serwisu 1 dzień leży i 1 dzień naprawiają, to ja nie wiem co Ci w takim serwisie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pon bede mial tego acera 5220 ... celeronik m530 to nic innego jak core 2 z obcietym "jądrem" ;p lepiej zabrac tego acera i miec 2 lata gwary niz jakies pantium 4m ktore niewiadomo jak dlugo pociagnie... taka moja opinia

ps. w moim wypadku lapek za 1680 z VHB plus mam za darmoche dodatkowe 512 ramu wiec na starcie bedzie 1 gb wiec vista basic powinna chodzic bez problemow, jutro moge dorzucic fotki z acera plus opinia nt. wykonania i plastiku ale z tego co czytalem na forach to znacznie sie poprawilo w tym modelu wykonanie :P

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...