Skocz do zawartości
necavi

Jaka Temperatura Na Zasilaniu Chlodzenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad tym jaka powinna byc temp. wody na doplywie do ukladu chlodzenia (na pierwszym bloku), teoretycznie im nizsza tym lepiej. Ale nie do konca. Zbyt niska moze powodowac osadzanie sie wilgoci na bloku a to juz problem.

Edytowane przez necavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hę ? O co chodzi w tym temacie ? Pytasz się czy oznajmiasz nam coś? Nie czaję...

Jeśli boisz się o skraplanie na wężach to zaizoluj je czymś...

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie zastanawiam = pytam - ile *C bedzie ok

Wszytko zależy od wilgotności powietrza, ale względnie woda o temperaturze o 10 stopni mniej niż otoczenia nie powinna powodować skraplania się na wężach.

 

Pamiętaj, że:

- nie osiągniesz takiej temperatury "normalnym" chłodzeniem wodnym (niżej niż temperatura otoczenia),

- delta między temperaturą wlatującą w blok, a wylatująca z bloku jest bardzo mała, to tylko ułamek stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że:

- nie osiągniesz takiej temperatury "normalnym" chłodzeniem wodnym (niżej niż temperatura otoczenia),

 

OK to wiem, ale cos kombinuje nietypowego/szalonego/wielostopniowego/low cost ale narazie - sza - aby nie zapeszyc

THX za odpowiedz

Edytowane przez necavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że:

- nie osiągniesz takiej temperatury "normalnym" chłodzeniem wodnym (niżej niż temperatura otoczenia),

 

OK to wiem, ale cos kombinuje nietypowego/szalonego/wielostopniowego/low cost ale narazie - sza - aby nie zapeszyc

THX za odpowiedz

jak chłodnicę na dwór wyciągasz do daj jakąś izo lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że:

- nie osiągniesz takiej temperatury "normalnym" chłodzeniem wodnym (niżej niż temperatura otoczenia),

 

OK to wiem, ale cos kombinuje nietypowego/szalonego/wielostopniowego/low cost ale narazie - sza - aby nie zapeszyc

THX za odpowiedz

Jeżeli wywalasz chłodnice na mróz, to powiem, że u mnie przy -8 na dworze i ~20 w domu woda skraplała się na spodzie bloki i na króćcach, węże były delikatnie wilgotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Tzn. Ja w moim układzie WC jak będę robił to chyba kupię zamrażarkę taką normalną do mięsa, zrobie zbiornik z pleksi włożę go do środka zaleje Borygo zrobię dziury w obudowie na węże i ustawię na maksa mrozenie. Około -30C uzyskam w środku chyba.

 

Tylko takie zamrazarki to drogie są: około 200-300zł nowa.

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Ja w moim układzie WC jak będę robił to chyba kupię zamrażarkę taką normalną do mięsa, zrobie zbiornik z pleksi włożę go do środka zaleje Borygo zrobię dziury w obudowie na węże i ustawię na maksa mrozenie. Około -30C uzyskam w środku chyba.

 

Tylko takie zamrazarki to drogie są: około 200-300zł nowa.

IMHO pomysł chybiony (chyba był już o tym temat nawet, albo to o turystycznych lodówkach było) -30 uzyskasz ale jak wrzucisz do zamrazarki mięsko czy coś ale nie jak będzie tam pływało borygo w dodatku w ciagłym ruchu. Lepiej jakiegoś econo-chillera zlecić złożyć za te 200-300zł - no może 400 :wink: (mniejsze, sprawniejsze)

Na allegro zamrażarki to też minimum 300zł + transport - chyba że masz jakieś inne źródło :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Ja w moim układzie WC jak będę robił to chyba kupię zamrażarkę taką normalną do mięsa, zrobie zbiornik z pleksi włożę go do środka zaleje Borygo zrobię dziury w obudowie na węże i ustawię na maksa mrozenie. Około -30C uzyskam w środku chyba.

 

Tylko takie zamrazarki to drogie są: około 200-300zł nowa.

Obawiam sie, że możesz się zdziwic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no...

 

Optymalna temperatura wody :D :D Małe dzieci się kompie w 37st C. ;P

Temp wody na wejściu to pewnie ze 40st mniej niż na wyjściu... skoro blok chłodzi o 40st :ploom: :ploom: :ploom:

 

:mur: :mur: :mur: :mur:

 

Pure schodzi na psy... :D :D

 

Neevsky: O tak!! Zrób to!!! Kup zamrażarkę, zrób rez najlepiej z plexi, wlej 20L petrygo, wywierć dziury w zamrażarce na węże i wsadź chłodnicę do tego petrygo!!! Tylko proszę dużo zdjęć i filmik koniecznie!!! Wszyscy będą mieć niezły ubaw. Debilizmy się fajnie ogląda....

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...