Skocz do zawartości
dzwonek81

Zakup Laptopa Z Usa. Szukam Sklepu On Line

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie/polecacie jakis sklepy z komputerami, aby zakupić laptopy i inne sprzety IT?? Widząc kurs dolara chcę kupic cos wydajnego. Juz zpierwszych spostzreżeń widzę zę lapki są tam (z przesyłką ) tańsze o jakieś 2 tys.

więc jeśłi ktoś ma jakieś namiary cierpliwie oczekuję na jakieśinfo

 

Ps nie wiedziałem na jakie forum to wrzucić - wiec sorki jeśłi nie trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprowadzić bezpośrednio czy ktoś Ci przywiezie? Bo jeśli to pierwsze, to dolicz jeszcze cło i podatek i może nie tylko przestać się opłacać, a nawet wyjść drożej. A jeśli ktoś bedzie targał ze sobą to raczej powiedz co konkretnie chcesz kupić, u resellerów konkretnych marek będzie taniej niż np na zbiorczej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprowadzić bezpośrednio czy ktoś Ci przywiezie? Bo jeśli to pierwsze, to dolicz jeszcze cło i podatek i może nie tylko przestać się opłacać, a nawet wyjść drożej.

A ja ma m właśnie pytanko co do tego cła i podatku? Na jakiej podstwie oni to naliczają? Otwierają każdą paczkę, czy może sprzedawca ma obowiązek to zgłosić? Z tego co słyszałemto podobno jakoś wybiórczo to leci. Pozatym, że trzeba zapłacić cło to wiem. A jak jest z podatkiem? Nie jest tak, że płacimy tylko, gdy prowadzimy działalność gospodarczą i kupujemy sprzęt na firmę?

 

Ogólnie też zastanawiam, się nad zakupem sprzętu z USA i chciałbym się coś na ten temat dowiedzieć. Forumowicze na pewno mają już takie doświadczenia, więc prosze o pomopc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacisz zarówno podatek jak i cło, a raczej na odwrót, cło a potem od kwoty z cłem - podatek. Ile dokładnie to nie wiem, ale zapłacisz na bank, paczki o takiej wartości zawsze są opłacane, poza tym jak masz na paczce list przewozowy z zawartością i wartościa to nie ma bata żebyś ominął opłaty. Żaden też sprzedawca nie wyśle paczki bez informacji co to jest i za ile (mi nie chcieli takiej uprzejmości zrobić z jakimś drobiazgiem, a co dopiero laptop). Nie ma też znaczenia czy osoba prywatna czy nie, teraz będe płacił kase za deske snowboardowoą mimo że zamawiam jako osoba prywatna. Jest podobno jeden myk, który pozwala uniknąć opłat, a mianowicie wysłanie sprzętu "na serwis". Ale to już trzeba mieć znajomego tutaj z taką działalnością i przychylną osobę w sklepie internetowym, co daje raczej rzecz niewykonalną do zrobienia. Generalnie zasada jest taka, że lapki z USA ok, ale tylko jeśli ktoś lub sam sobie go przywieziesz. Kupując w sklepie nie ma to większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko maSTHa212

Wiele rzeczy mi wyjaśniłeś. A wiesz może jeszcze jak to wszysko sie ma do sytuacji gdy kupuje na ebayu jakis używany sprzęcior od "zwykłego szarego amerykanina", który nie prowadzi działalności ? Też trzeba płaćic cło i podatek? Chyba może mi wysłać taką paczke jako np. "prezent świąteczny" :wink: To jest chyba zwolnione, czy się mylę? Jeśli nie to jak należy zaznaczyć, że to 'gift', a nie zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli w USA osoba prywatna kupi mi lapka, a potem wyśle go do Polski jako prezent, a w osobnej paczce/liście dokumenty powinno udać się uniknąć opłat? Przy okazji, z moich informacji wynika, że cło na elektronikę użytkową wynosi 0% i 22% VAT od wartości towaru+koszt przesyłki (ale nie dam sobie za to reki uciąć)

Edytowane przez grafis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli w USA osoba prywatna kupi mi lapka, a potem wyśle go do Polski jako prezent, a w osobnej paczce/liście dokumenty powinno udać się uniknąć opłat? Przy okazji, z moich informacji wynika, że cło na elektronikę użytkową wynosi 0% i 22% VAT od wartości towaru+koszt przesyłki (ale nie dam sobie za to reki uciąć)

Teoretycznie powinno się udac, ale to jest loteria, generalnie trzeba sie spodziewac wszystkiego. 22% to jest często różnica w cenie między laptopami kupionymi w UE i USA, także jeśli nie masz pewności czy przejdzie to chyba lepiej kupic u nas nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...