Skocz do zawartości
Jacek6663

Pytanie O Dual. Dlaczego 667 A Nie 800mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Zakupiłem ostatnio pamięci ddr2 1g 800mhz i mój problem polega na tym że w biosie pamięci te są opisane 667 dual channel. Wydaje mi się że powinno pisać 800. Nie wiem czy tak ma być czy to wina pamięci. moja konfig: płyty Gigabyte GA-M56S-S3 procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+

Karta Radeon X1950 Pro (256 MB)

DDR2 1GB PC2-6400 CL5 GR800D264L5/1G good ram

DDR2 1GB PC2-6400 CL6 GR800D264L6/1G good ram

roznia sie tylko jedna cyferka

Proszę o porade czy tak ma byc ?, Pozdrawiam!

 

Dołączona grafika

 

A tu z jedna koscia pokazuje 800 mhz

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw w biosie na 800 i sprawdz everestem dodatkowe zapisy spd

 

generalnie nie masz parki dual channel bo powinny byc te same kosci(pod wzgledem parametrow i serii)

EPP te pamięci nie mają, bo cpu-z by pokazał (to jest 1.42).

 

Ale pewnie ustawienie na 800 z biosu + timingi ręcznie i ewentualnie podbite napięcia powinno pomóc, mimo że kości nie od pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz czyli jednym słowem najlepiej bedzie jesli dokupie identyczna kosc i powinno byc w pozadku

Nie, niekoniecznie będzie w porządku, ustaw w biosie ręcznie, wtedy na pewno będzie działać jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie ustawienie na 800 z biosu + timingi ręcznie i ewentualnie podbite napięcia powinno pomóc, mimo że kości nie od pary.

 

no zrobił bym to ale czy nic nie zjara sie i czy mógł byś mi pomóc w sposób łopatologiczny ? bo jestem laikiem w tych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam książeczkę ale i tak potrzebuje pomocy może jakoś na priv przez gg ?

Niestety, czytać książeczki to na nawet Orgiusz Cię przez priv nie nauczy ;) Odrobina samozaparcia i już wiesz co i gdzie, ustawiasz, zapisujesz i wszytko śmiga, jak będziesz to robił z głową to nic się nie spali, co najwyżej jak przesadzisz to będziesz musiał bateryjkę wyciągnąć na 10 minut i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie, teraz mam nowy problem: wymieniłem kość (z takimi samymi oznaczeniami ale jak sie okazało różniące sie) różnią sie tym co widać (zaznaczone na czerwono), czyżby przez to nie mogły chodzić w dualu? płyta świruje bo nie ma tych kości krzemowych na obu, wszystkie wejścia sprawdzałem i kombinowałem na rożne sposoby

czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to raczej mało prawdopodobne, żeby zaczęło działać - jedna kość jest dwustronna, druga jednostronna, tak to nie poszalejesz.

 

Jak nie chcesz dać sobie pomóc to nie - nie chciałeś ustawić w biosie to teraz masz kolejne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...