Jump to content
Consi Pit

Riva Tune Czy Ster Nvidia ?

Recommended Posts

Mam pytanie : w sterownikach nVidia jest próg opóźnienia grafiki ustawiony na 125 stopni / nie można go zmienić z poziomu sterownika / Jeżeli zainstaluję Riva tunera i w setupie monitoringu temperatury rdzenia karty ustawię mniejszą temperaturę to która temperatura będzie priorytetowym sygnałem dla systemu ?

A po co chcesz zmieniać?

Nie chcę zmieniać tej ze steru . Myslę że 125 to jakby trochę za gorąco . Chciałbym żeby system powiadomił mnie wczśniej że temperatura na grafice doszła do np 95 stopni i gdybym ustawił taką temperaturę max w Riva Tuner to czy bedzie ona "ważniejsza " od tamtej za sterowników .

Dzięki za linka - dzięki niemu uczyłem się podstaw obsługi RT . Autor wykonał kawałek bardzo pożytecznej roboty !

Temperatura pokazywana w sterowniku (owe 125 stopni) jest progiem, przy ktorym nastepuje obnizenie taktowan i "podkrecenie" chlodzenia. Z tego, co sie orientuje, to jest realizowane sprzetowo przez karte i niezalezne od sterownika.

No dobrze , ale wiesz na którą temperaturę zareaguje najpierw system czy nie wiesz ?

Ustaw w RivaTunerze 60stopni, rozgrzej do tylu kartę i sprawdź? O_O Rozumiem, że forum jest p oto aby pytać, ale jeżeli coś można sprawdzić samemu w ciągu 2 minut to po co zakładać wątek?

Ustaw w RivaTunerze 60stopni, O Rozumiem, że forum jest p oto aby pytać,

Widzisz , ustawiłem wcześniej 79 i miałem potem niezłe jajca .

Chcę znaleść przyczynę bo cały czas miałem podgląd na temperaturę z RT i max było 55 stopni .

Chciałbym wiedzieć i mieć nadzieję że system zareagował na temperaturę z RT ...

W mojej głęboko zakorzenionej świadomości funkcjonuje pewnik iż forum jest m.in po to żeby pytać - zwłaszcza jeśli w jego zasobach nie ma odpowiedzi na interesujacy Cię temat .

pozdr .

Edited by Consi Pit