Skocz do zawartości
Consi Pit

Riva Tune Czy Ster Nvidia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie : w sterownikach nVidia jest próg opóźnienia grafiki ustawiony na 125 stopni / nie można go zmienić z poziomu sterownika / Jeżeli zainstaluję Riva tunera i w setupie monitoringu temperatury rdzenia karty ustawię mniejszą temperaturę to która temperatura będzie priorytetowym sygnałem dla systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz zmieniać?

Nie chcę zmieniać tej ze steru . Myslę że 125 to jakby trochę za gorąco . Chciałbym żeby system powiadomił mnie wczśniej że temperatura na grafice doszła do np 95 stopni i gdybym ustawił taką temperaturę max w Riva Tuner to czy bedzie ona "ważniejsza " od tamtej za sterowników .

Dzięki za linka - dzięki niemu uczyłem się podstaw obsługi RT . Autor wykonał kawałek bardzo pożytecznej roboty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Żeby grafika osiągnęła taką temperaturę to musi mieć v-moda, pasywne chłodzenie, ostre oc, duży kurz w obudowie i zero cyrkulacji powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby grafika osiągnęła taką temperaturę to musi mieć v-moda, pasywne chłodzenie, ostre oc, duży kurz w obudowie i zero cyrkulacji powietrza.

No dobrze , ale wiesz na którą temperaturę zareaguje najpierw system czy nie wiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura pokazywana w sterowniku (owe 125 stopni) jest progiem, przy ktorym nastepuje obnizenie taktowan i "podkrecenie" chlodzenia. Z tego, co sie orientuje, to jest realizowane sprzetowo przez karte i niezalezne od sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zareaguje na ta niższą logiczne chyba... jak sobie ustawisz w sofcie jakimś próg np 90*C to zacznie Ci wyć albo sie wyłączy zależy jak to ustawisz, włączy sie alarm softu. trochę pomyślunku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze , ale wiesz na którą temperaturę zareaguje najpierw system czy nie wiesz ?

Ustaw w RivaTunerze 60stopni, rozgrzej do tylu kartę i sprawdź? O_O Rozumiem, że forum jest p oto aby pytać, ale jeżeli coś można sprawdzić samemu w ciągu 2 minut to po co zakładać wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w RivaTunerze 60stopni, O Rozumiem, że forum jest p oto aby pytać,

Widzisz , ustawiłem wcześniej 79 i miałem potem niezłe jajca .

Chcę znaleść przyczynę bo cały czas miałem podgląd na temperaturę z RT i max było 55 stopni .

Chciałbym wiedzieć i mieć nadzieję że system zareagował na temperaturę z RT ...

W mojej głęboko zakorzenionej świadomości funkcjonuje pewnik iż forum jest m.in po to żeby pytać - zwłaszcza jeśli w jego zasobach nie ma odpowiedzi na interesujacy Cię temat .

pozdr .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...