Skocz do zawartości
Paweł666

Płyty Główne Pod C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Pfff... nie rozwiało to żadnych moich wątpliwości odnosnie wyboru płyty :( . Przeczytałem kilkudziesiąciostronicowe topici o IP35(-E), neo2-FR i Foxconnie P35A(-S), wiele tematów w tym dziale, w związku z tym, dalej nie wiem którą płytę wybrać. Wszystkie są dobre do O/C (na pewno nie będą ograniczeniem dla E2160), dość stabilne, i w takiej samej cenie mozna je kupić, a ich problemy rozwiązują nowe biosy (może oprócz cold boota abita). Nie mam pojęcia która z nich jest najlepsza. Każdy topic w tym dziale jest pełen postów typu: "bierz msi", "bierz foxa p35a", "ja bym brał IP35". Jeśli chodzi o kompy to jestem troche zacofany (mam kompa z 2001r.) dlatego proszę o pomoc(!) - najlepiej jakby ktoś dobrze uargumentował wybór. :)

 

Jaki ma byc mój sprzęt? Standart za ~1500pln:

E2160

X1950pro

memki kingmaxy/kingstony/goodramy 2x1GB 667MHz

dysk WD 320GB

i zasiłka Amacrox 400W/szef 450W/FSP 400gln/Pentagram PSF-460

nie planuje żadnego XF/SLi, raid i ncq też nie musi być-jedynie mile widziany dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje ci zagrać z kimś w nożyce, papier, kamień ;)

 

blu3fire podobnie jak Ty zastanawialem sie b. dłuuuugo i wybrałem MSI. A dlatego ze Foxconna nie było w sklepie w którym zamawiałem części :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff... nie rozwiało to żadnych moich wątpliwości odnosnie wyboru płyty :( . Przeczytałem kilkudziesiąciostronicowe topici o IP35(-E), neo2-FR i Foxconnie P35A(-S), wiele tematów w tym dziale, w związku z tym, dalej nie wiem którą płytę wybrać. Wszystkie są dobre do O/C (na pewno nie będą ograniczeniem dla E2160), dość stabilne, i w takiej samej cenie mozna je kupić, a ich problemy rozwiązują nowe biosy (może oprócz cold boota abita). Nie mam pojęcia która z nich jest najlepsza. Każdy topic w tym dziale jest pełen postów typu: "bierz msi", "bierz foxa p35a", "ja bym brał IP35". Jeśli chodzi o kompy to jestem troche zacofany (mam kompa z 2001r.) dlatego proszę o pomoc(!) - najlepiej jakby ktoś dobrze uargumentował wybór. :)

 

Jaki ma byc mój sprzęt? Standart za ~1500pln:

E2160

X1950pro

memki kingmaxy/kingstony/goodramy 2x1GB 667MHz

dysk WD 320GB

i zasiłka Amacrox 400W/szef 450W/FSP 400gln/Pentagram PSF-460

nie planuje żadnego XF/SLi, raid i ncq też nie musi być-jedynie mile widziany dodatek.

Każdy poleca jedną z trzech wymienionych płyt gdyż są one baaardzo podobne, mają podobne wyposażenie oraz możliwości różnią sie w zasadzie tylko szczegółami (zworki, upierdliwy komunikat podczas bootowania itp.). Ja bym się kierował raczej dostępnością płyt . Ewentulanie jak planujesz CF to odpada Abit - ale widze że ty sie do tej grupy nie piszesz. Nawiasem mówiąc to ABIT IP35-E ma problemy z zimnym startem - ale za to nie ma problemów z komunikatami, zworkami i chyba jest najbardziej bezproblemowy, ale znowu nieco droższy.

 

Jak znajde chwilke to będzie update.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim subiektywnym zdaniem...

Osobiście zastanawiałbym się nad wyborem pomiędzy MSI a Foxconnem. Do Abit'a nic nie mam, sam miałem niejednego.

Jednakże ze względów na opinie, prostotę obsługi, wygląd upatrzyłem sobie właśnie te dwie płyty. Nie ma co wielce mówić o parametrach, bo wszystkie te płyty mają niemal identyczne parametry.

Jest to dla mnie zupełnie indywidualny i subiektywny wybór. Gdybym teraz szedł do sklepu, to kupiłbym tą którą by mieli na składzie. Chociaż z małym przechyleniem w stronę MSI ze względu na chłodzenie płyty i zworki (które wg. mnie są "+").

 

P.S. a nie myślałeś zamiast X1950PRO o HD 3850? (wiem, że droższa, ale sporo lepsza).

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi życzliwi userzy ;)

Odnośnie Abita... na ich forum ludzie mają problemy i z wersją IP35 i IP35-E (http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=130518),a u mnie jest taka sytuacja, że kompa mam pod oknem, a pod oknem nie ma grzejnika ;) więc temp już teraz jest ok 15-16*C (ludzie mają problemy z odpaleniem kompa już przy 18*C). To dyskwalifikuje abita ;). Dziwi mnie fakt że mój sześcioletni soltek bez problemu uruchamia się w takich warunkach, a markowy abit nie.

 

Odnośnie MSI, no cóż, zawsze kojarzyła mi się ta firma z produktami z najnizszej półki (choć po testach tej płyty zmieniłem zdanie o firmie;)). Płyta sie prezentuje całkiem ok.

 

Paweł666: o jakiej płycie mówisz pisząc o tych upierdliwych komunikatach? foxconn?

 

Gdybym teraz szedł do sklepu, to kupiłbym tą którą by mieli na składzie.

Niestety u mnie w mieście nie ma żadnego sklepu z normalnymi cenami. Zamawiam przez internet. Jak nie bedzie FOX'a to biore MSI, jak nie bedzie MSI, to abita.

 

Szawel wiem wiem HD 3850 marzenie, ale mam mocno okrojony budżet max 1600pln z przesyłką. W takiej kwocie nie złoże dobrego kompa z tą grafą HD3850,procem,mobo,hdd,pamiątkami i zasilaczem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666: o jakiej płycie mówisz pisząc o tych upierdliwych komunikatach? foxconn?

Dokładnie. W sumie wystarczy upgrejd BIOSu (znika jeden komunikat) i włączenie szybkiego bootowania (wtedy nie widzimy komunikatu i sie nie stresujemy :D )

 

OT

Kurde jak sie dodaje spojlery :?: A może to w Operze nie bangla :?:

 

Edit: już se poradziłem

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa :) ... dodałbym tylko :

 

ok. 350zł

ASUSA P5K

 

do CF ok. 450

ASUS P5K-E WiFi

 

bo są to jedne z najpopularniejszych płyt w tych kategoriach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa :) ... dodałbym tylko :

 

ok. 350zł

ASUSA P5K

 

do CF ok. 450

ASUS P5K-E WiFi

 

bo są to jedne z najpopularniejszych płyt w tych kategoriach

P5K nie jest polecana ze względu na sałbą sekcje zasilania (tylko 3 fazową) no i ogólnie w tej cenie jest ciężka konkurencja której ASUS chyba niepodołał ze swoim produktem. Natomiast do "działu SLI/CF trafiają płyty tylko i wyłącznie zapewniające pełne wsparcie dla obu w/w technologii tak więc P5K-E WiFi z CF 16+4 odpada w przedbiegach bo i po co sie pchać w multiGPU na płycie która będzie blokowała wydajność takiego rozwiązania :?: Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, brakuje mi tylko

plyt za 150-250 zl ze zintgr. grafika.

Jest ich kilka. Bardzo bede rad jak dodacie kilka typow, albo informacje, ze totalnie nie warto ich kupowac, a lepiej sie zadluzyc i dorzucic 100zl.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, brakuje mi tylko

plyt za 150-250 zl ze zintgr. grafika.

Jest ich kilka. Bardzo bede rad jak dodacie kilka typow, albo informacje, ze totalnie nie warto ich kupowac, a lepiej sie zadluzyc i dorzucic 100zl.

Pozdrawiam!

Za 260zł jest Asrock na chipsecie ATI - zintegrowana grafika jest nieco wydajniejsza od G33 ale w sumie i tak sie nie nadaje do grania. Nawet płyta była w poradniku jakiś czas ale z uwagi na niewielką różnice w cenie w stosunku do generalnie lepszych płyt zastała zdjęta.

Wymienione płyty z integrą zapewnią wysoką wydajność, są solidnie wykonane, stabilne i pozwalają na dobre OC oraz na rozbudowe (obsługa Penryna) w przeciwieństwie do tańszych płyt zwykle opartych o stare chipsety. Na szybkości wynalazłem dwie ciekawsze płytki Asus P5KPL-VM oraz Gigabyte GA-G31M-S2L. Oceniajac płytki tylko po layoucie postawił bym na Gigabyte. Trzeba coś poszukać o nich może nie są całkiem złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tu nie ma Asus Commando? Przecie to super mobo do OC.

Stare (pojęcie względne) i drogie (choć widze że można je kupić już za 450zł) ale przedwe wszystkim brak obsługi Penryna czyli ograniczona rozbudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabym jednak umieścił P5K, ma tylko 3 fazy jak mówisz, ale są to dobre fazy i proc spoko chodzi na 3.2 24/7 , nawet 3.6 . Nowe Wolfdale tez obsłuży bo maja mniejsze wymagania na prąd. Jedynie nadmienic można że trzeba uważać z kręceniem na Quadach , z tego co wiem do 3.0 Quady na P5K spoko latają. P5KR to wersja z ICH9R (Raid + NcQ).

Co moge powiedzieć płyta jest bezproblemowa w porównaniu z np msi (zworki i dualboty) czy abitem (coldboty).

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do minusow? bo zastanawiam sie nad nia... pojdzie 8200 bez zmiany biosa? w ogole pojdzie?

Bez zmiany BIOSu będzie ciężko ale po zmianie będzie działać. Główną wadą płyty jest jej wydajność po przekroczeniu pewnych ustawień (FSB416) więc do OC to niebałdzo ale jak ktoś siew to nie bawi to będzie zadowolony. Jak komuś zależy na dźwięku to może się zastanowić nad tą płytą a poza tym to są w tej cenie lepsze propozycje - ratuje jatroche 6f zasilanie ale Asus P5K Pro ma 8 faz i będzie lepszą propozycją dla quada (jak ktoś się obawia płyt z 4f).

 

Posiedze dziś nad update - Gigabyte DS3R i Asus P5KR (miało być P5K Pro ale jednak za dużo z nią problemów z tego co czytam w temacie o mobo) - tyle że znowu sie zrobi mętlik bo za dużo płyt w przedziale 350zł będzie :/

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedział ok 350pln Chipset P35 i wymagania:

NCQ i RAID

Regulacja GTL i Alpha Timingów (tu odpadło MSI i Gigabyte)

Stabilne FSB 515+

Dobra obsługa ramu 4*1gb (Vista 64)

Dobra współpraca z e8200 (Tu odpadł Abit ale nie na pewno ;))

Dobra współpraca z kartą 3850 512mb (tu odpadł foxcon)

Brak takich problemów jak coldboty jeśli doublebot to tylko po zmianie ustawień a nie zawsze. (Tu odpadł Abit non pro)

Asus P5K Pro wygląda że za trudny dla przeciętnego usera a DFI Blod Iron też ma problemy już nie pamiętam jakie, muszę jeszcze raz przeczytać temat :D

Czy jest taka płyta?

Ja na dzień dzisiejszy widzę tylko P5KR Asusa bo DFI LanParty od 465 czyli 100zł drożej, za dużo. Ale może się mylę, nie zdołałem jeszcze przeczytać całości wszystkich wątków. Wcale bym się nie zdziwił, jak by i P5KR nie spełniał moich oczekiwań co w takim razie?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...