Skocz do zawartości
Paweł666

Płyty Główne Pod C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł666, na Twoim miejscu zmienił bym formatowanie tegoż poradnika. Jest on trochę nieczytelny.

Moja propozycja w spoilerze. Oczywiście to jest tylko przykład, po prostu zrób 1. post bardziej czytelnym ;)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666, na Twoim miejscu zmienił bym formatowanie tegoż poradnika. Jest on trochę nieczytelny.

Moja propozycja w spoilerze. Oczywiście to jest tylko przykład, po prostu zrób 1. post bardziej czytelnym ;)

Tyle że płyty są poukładane cenowo dodatkowo przedzielone na segment wspierający CF/SLI więc wiele by się nie zmieniło IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5KR jest średnią mobo. Między innymi dlatego, że asus o niej zapomniał i jak do tej pory wydał tylko 2 biosy dla niej. Moje P5K-E jest zupełnie bezproblemowe na nowym biosie i nawet na siłę nie widzę w niej żadnych wad.

Dodatkowo WiFi to świetny dodatek. Kupując mobo nie przywiązywałem uwagi do sieci bezprzewodowych, ale ostatnio dostałem lapciaka na parę dni i necik w salonie/kuchni/łózku to naprawdę niezła sprawa. Nawet na malutkiej antence asusa nie narzekałem na zasięg.

Ponadto P5K-E ma niezły dzwięk w odróżnieniu od np. P5K-PRO.

Zastanów się, czy nie warto wyłożyć trochę więcej $$ za coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że P5K-E to juz inny przedział cenowy i nie każdy jednak potrzebuje Wifi. Co do supportu P5KR to sie zgodzę tyle że tych biosów jest tak mało ze wzgledu na to że są najpierw sprawdzane na króliku doswiadczalnym jakim jest goła P5K i wybierane te najlepsze. Sam niedługo robie apgrejd Biosu to się okaże czy memki leca wyżej jak 1000Mhz i czy oc procka się poprawiło.

Jakby ktos chiał info o P5KR to walcie na priva do mnie bo chyba jestem jedną z 2-3 osób na forum które ją mają. A szkoda bo to dobra płyta.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może poszukaj innej obudowy? Chyba wyjdzie taniej i łatwiej.

 

PROPONUJĘ ZAMKNĄĆ TEN TEMAT I NIECH BĘDZIE TYLKO DO WGLĄDU I/LUB EDYCJI PRZEZ ZAŁOŻYCIELA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik po lekkim lifcie został przyklejony natomiast w tym temacie jak to napisałem w pierwszym poście prosze zgłaszać wszelkie uwagi i propozycje.

 

@Pawel23 jak nie musi być MSI to DFI Blood Iron jest zdaje się mniejszy 300x244. Dziwne patrze na wymiary IC7 (mojej poprzedniej mobo) i jest 305x245 a Blood Iron wydaje mi się dużo mniejszy. Coś nie teges z tymi danymi w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W poradniku dotyczącym wyboru płyty znalazłem info o tym, że Gigabyte GA-G33M-DS2R ma problemy z obsługą dwustronnego RAMu w konfiguracji 4x1GB.

Chciałbym się dowiedzieć czy problem ten został wyeliminowany przez aktualizacje BIOSu ?

W instrukcji nie ma żadnych przeciwwskazań do używania RAMu w takiej konfiguracji, w temacie dotyczącym płyty nie znalazłem takiej wzmianki a na hardforum.com znalazłem użytkownika wyżej wymienionej płyty używającego 4x1GB Ballistix DDR2 800 @ 1000 4-4-4-12.

Jaki problem stwarza konfiguracja 4x1GB na tej płycie?

I czy ewentualny problem dotyczy większego brata, czyli GA-G33-DS3R ?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dodaj troche kolorów bo tak szaro strasznie. Plusy daj na zielono a minusy na czerwono. Nazwy płyt też można dać na jakiś kolor-może niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W poradniku dotyczącym wyboru płyty znalazłem info o tym, że Gigabyte GA-G33M-DS2R ma problemy z obsługą dwustronnego RAMu w konfiguracji 4x1GB.

Chciałbym się dowiedzieć czy problem ten został wyeliminowany przez aktualizacje BIOSu ?

W instrukcji nie ma żadnych przeciwwskazań do używania RAMu w takiej konfiguracji, w temacie dotyczącym płyty nie znalazłem takiej wzmianki a na hardforum.com znalazłem użytkownika wyżej wymienionej płyty używającego 4x1GB Ballistix DDR2 800 @ 1000 4-4-4-12.

Jaki problem stwarza konfiguracja 4x1GB na tej płycie?

I czy ewentualny problem dotyczy większego brata, czyli GA-G33-DS3R ?

Pozdrawiam.

Problem dotyczył wersji G31 która to była przez jakiś czas w zestawieniu - po zmianie płyty minus sie uchował ;)

 

@Grzechu_1990 wiem że szaro ale nie miałem czasu posiedzieć nad oprawą graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może warto by było rozważyć dodanie do poradnika płyty Gigabyte GA-G33M-S2.

Jest to tańszy odpowiednik GA-G33M-DS2R, zasadnicze różnice to brak RAID i kondensatory polimerowe tylko w układzie zasilania procesora.

Płyta wygląda na bardzo porządną, na hardforum.com i overclock.net wyczytałem, że jest porównywalna w OC z DS2R, jednak dobrze by było, gdyby ktoś z tego forum potwierdził wysoką jakość tej płyty.

W sumie nie każdy potrzebuje kontrolera RAID, a zwykłe kondensatory po za układem zasilania, nie oznaczają chyba, że płyta będzie nietrwała. Różnica w cenie wynosi 40zł na korzyść S2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym abyście mi doradzili w kupnie płyty głównej pod C2D 6550, OCZ Spec oops 800MHZ, GeForce 9600 tak do 300 zł z groszami.

 

Jak na razie wpadły mi w oko:

Asus P5K Intel P35

Abit IP35-E

Abit AB9 Pro

MSI P35 NEO2-FIR

MSI P35 NEO2-FR

 

a może sami coś zaproponujecie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między modelem MSI FIR i FR nie ma chyba zbyt wielkich różnic, a Asus P5K PRO jest droższy o jakieś 50 zł... zastanawia mnie 8-pinowe złącze zasilania ATX 12V, które pojawia się w FOXCONNIE oraz MSI. Rozumiem, że wraz z płytą musiałbym wymienić zasilacz, który posiada jedynie 4-pinowe złącze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wraz z płytą musiałbym wymienić zasilacz, który posiada jedynie 4-pinowe złącze?

Nie nie musisz , po prostu 4 piny będą wolne, ale będzie wszystko działać :)

 

Bierz Foxconna P35A-S można kupić już od 317zł z groszami :)

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie między tym Asusem P5K PRO a Foxconnem P35AS, tylko na razie muszę sprzedać swoją płytkę. Sprzedaje tego Asusa P5B-VM SE na allegro, zostało mu jeszcze 34 m-ce gwarancji, kupiony w morelach... a sprzedaję dlatego, ponieważ max Volatge dla pamięci to 1,9... a nie chcę sie bawić w żadne Vmody. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny z mało wymagającymi pamiątkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Gigabyte (m.in. GA-P35-DS3R) gdyż zależy mi na jak najlepszym dźwięku z wbudowanej dźwiękówki, a przy tym modelu to zostało podkreślone.

Obecnie modeli jest kilka albo kilkanaście różniących się, właśnie -> czym.

Mniej więcej doszedłem, że obsługa ddr2, dodatkowy kontroler SATA, 2xPCI-E ......

Ale która byłaby optymalna -> nie zależy mi na SLI, lpt przydałby się, jednak nie musi być. Nie będę podłączał 8 dysków, 6 SATA wystarczy. Wynikałoby, że model podstawowy, najtańszy wystarczyłby.

ALE podejrzewam, że gdzieś jest haczyk i przy odchudzaniu coś jeszcze poleciało.

Więc jeśli się ktoś w tych modelach orientuje, który byłby optymalny ??

Czy nadal ten z poradnika -> Gigabyte GA-P35-DS3R ??

A może Gigabyte GA-EP35-DS3R ??

Ewentualnie Gigabyte GA-EP35-DS4 -> rozbudowane chłodzenie, radiatory na sekcji zasilania.

 

P.S.

W planach mam pewnie Core2 Duo E8200 do tego.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

Zostają więc pytania

1. czy liepiej zaoszczędzić, czy też dołożyć ~ 120zł do bardziej rozbudowanego chłodzenia obejmującego sekcję zasilania

2. czy wersja z E -"energooszczędna", czy bez kombinacji

Więc:

GA-P35-DS4 // GA-EP35-DS4

czy:

GA-P35-DS3 // GA-P35-DS3R// GA-EP35-DS3R

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! którą płytę wybrać pod e8400, gf 8800gts 512 i Mushkin XP2-8000?

nie chciał bym przekroczyć 400zł i musi zmieścić DUŻY coler cpu. no i dobra do OC

zastanawiam się pomiędzy:

Asusa P5K PRO

DFI LanParty DK P35-T2

 

i czy opłaca się dopłacić do płyty i wziąć coś za ok 600? czy różnica będzie duża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podklejonym temacie nie dziala spoiler. Testowane na Operze 9.5, FF2, K-Meleonie

Potwierdzam, nie działają SPOILERY w podklejonych tematach. Miałem właśnie o tym pisać ale chciałem wcześniej sprawdzić, czy to nie wina najnowszego Firefoxa. Jak widać - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoilery nie dzialaja poki co w zadnych tematach, bo forum jest w trakcie modernizacji i nie wszystkie skrypty zostaly z powrotem dodane (m.in. spoiler w takiej postaci, jak na naszym forum, jest jednym z tych autorskich wynalazkow). Po wiecej szczegolow zapraszam do dzialu "O serwisie i forum", do topicu o modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...